Jump to content
Dogomania

To i owo o Ovo wyrwanej z olkuskiej mordowni - Ovka ma DS


Gusiaczek

Recommended Posts

[COLOR=#000000]Oj tak, przez całe życie nie wzięłam tylu leków:( [/COLOR]
[COLOR=#000000]Wczorajszy wieczór zwiastował kłopoty – Ovolinka bardzo apatyczna, wymiotowała, ciężko oddychała, popłakiwała:( Pognaliśmy do weta. Sunia dostała kolejny antybiotyk i kroplówkę.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Rano – masakra! :( lała się przez ręcę, zero picia i jedzenia, siusiu nie było. Zatem w samochód i jazda do innej lecznicy. Nowy wet zadziwiony, że ktoś pozwolił (w medyczną wiedzę uzbrojony) wychodzić na spacerki – owszem był prikaz, by oszczędnie i z dala od miejsc psiakowych, ale jednak wychodziła. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Została zdiagnozowana natychmiast – kaszel kenelowy, o którym Nutusia mówiła od razu przy pierwszych pokasływaniach Małej, co zgłaszałam weciarom ![/COLOR]
[COLOR=#000000]Zatem: kroplóka podskórna, bo fenfloniaka nie można było wbić (żyły zapadnięte:(), antybiotyki, witaminy i na wzmocnienie cóś. Dieta: gotowane mięsko z ryżem, marchewką ;) - mnie w to graj!;)[/COLOR]
[COLOR=#000000]Jutro o 15.00 Ola jedzie z Ovoliną na kolejne zastrzyki. Kuracja – ok. 10 dni. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Zostałyśmy potraktowane na tyle ulgowo, że nie płaciłam za wizytę „na wejście” tylko jako kontynuację leczenia (40 zł)[/COLOR]
[COLOR=#000000]Ovolinka jest słaba, ale już do picia i jedzena powolutku (bardzo powolutku) się zabiera. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Nie ma zagrożenia życia, ale bidulka jest. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Tak się cieszyłam, że troszeczkę przytyła, a jutro pewnie będzie mniej ważyła niż dwa tygodnie temu:([/COLOR]
[COLOR=#000000]Robię sobie ogromne wyrzuty, że skoczyłam na główkę do basenu nie sprawdzając, czy jest woda. Nigdy nie miałam pod opieką Bidula, pewnikiem jestem mało czujna, nie mam Waszej wiedzy, a naiwność moja sięga zenitu. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Jednakowoż poszłam z Ovolinką do lecznicy, a nie do warzywniaka po koperek! [/COLOR]
[COLOR=#000000]No ludzie, kasa? Tylko kasa? !?[/COLOR]
[COLOR=#000000]Jest mi przykro, że Sunia przechodzi przez to wszystko i nie mogę przestać się obwiniać, że jestem mało skuteczna.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Jednak wiara nie opuszcza, że będzie dobrze i ... najważniejsze, że Mała jest wśród nas! [/COLOR]
[COLOR=#000000]Ps. Ovilinka zjadła michę![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Tak bywa z wetami. I żadne z nas nie urodziło się z medyczną wiedzą. Nie obwiniaj się.
To młoda sunia, poradzi sobie, a że schudnie to trudno, później nadrobi. Będzie dobrze![/QUOTE]

Musi być! Nie wyobrażam sobie innej opcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola_li']Biedne maleństwo :-(...
Dobrze, że w końcu została zdiagnozowana, bo wierzę, że teraz będzie tylko lepiej.
Trzymaj się Ovo!
I Ty, Gusiaczku, też![/QUOTE]

Jolu, dziękujemy za serdeczność:)
Ovo, mocno posapując, już śpi najedzona.
Damy radę!
Damy radę!

Link to comment
Share on other sites

Gusiaczku .. jesteś cudowna.. skuteczna...jedna...jedyna... i w ogóle dobrze ,że JESTEŚ :multi:
i już nigdy więcej się nie obwiniaj... można by wiele napisać.. o profesjonalizmie niektórych wetów ,ale po co? ..
może lepiej cieszyć się ,że Ovolinka ma się lepiej :multi:

Link to comment
Share on other sites

Mam jechać i ją nalać za wypisywanie głupot?!?!?! ;)

Gdyby się weciary staranniej uczyły, nie musiałabyś się staranniej Ovolejką zajmować! Mi już po prostu ręce opadają, że jak do swoich Doktorów nie zawiozę, to spokojnie spać nie będę czy udzielona pomoc była właściwa :( Nawet przez telefon się wczoraj więcej dowiedziałam o tym, co potencjalnie może być Gapci, niż w niejednym gabinecie by mi powiedziano po badaniu psa, a następnie zainkasowaniu wg cennika w wypasionej recepcji!!! A potem się dziwić, że rachunki po 2 stówy wcale nie są za leczenie (a już na pewno nie jego skuteczność!!!!), ale za owo (sorry Ovo) wypasienie...

Link to comment
Share on other sites

Wieści z ostatniej chwili - dzisiaj Olga miała dyżur ;) Ovolince udało się założyć wenflon i w końcu miała podaną kroplówkę jak trza (córcia twierdzi, że chyba wiadro:))
Pani wet powiedziała, że nie musimy się martwić - Mała szybciej będzie zdrowa niz się wydawało. Oby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gusiaczek']Wieści z ostatniej chwili - dzisiaj Olga miała dyżur ;) Ovolince udało się założyć wenflon i w końcu miała podaną kroplówkę jak trza (córcia twierdzi, że chyba wiadro:))
Pani wet powiedziała, że nie musimy się martwić - Mała szybciej będzie zdrowa niz się wydawało. Oby.[/QUOTE]
Cudownie!!!!!!!!!!!!!!!:multi:

Link to comment
Share on other sites

Raport: dzisiejsza wizyta też przyniosła dobre wieści. Obrzęk gardła mniejszy, bladość ustępuje, apetyt dopisuje, jest nawodniona, sierść błyszcząca. Dużo śpi - i bardzo dobrze!!! Po kroplówkach sika, jak zakontraktowana:) Oczywiście w oskrzelach jeszcze gra, ale to dopiero trzecia dawka leków (antybiotyk, zastrzyk wzmacniający, witaminy + dożylna kroplówka). Na sobotę zaplanowana biochemia.[ Koszt jednej wizyty, jak do tej pory, 40,00. Po zakończeniu leczenia w poście2 cd. rozliczenia ze zbiorczą fakturą.]
Wyjścia z domu ograniczone do absolutnego min.
Ovolina zapyla z kolorową nóżką - dzisiaj niebieska opaska na wenflonie, jutro poprosimy o żółtą;) Wczoraj Jacek po powrocie z pracy wita się z Lejlą i: " no NIE!!! mało? jeszcze nogę złamała:crazyeye:" Nim padł na zawał zdążyłyśmy wyjaśnić powód opatrunku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gusiaczek']Anica - zawstydziłaś mnie :oops: najważniejsze, że Ovolinka powolutku wraca do zdrowia:)[/QUOTE]



przepraszam.. ja chciałam tylko pocieszyć.. to teraz wstydzimy się razem.. zawsze to raźniej :oops:
Ovolinka , trzymaj się ślicznotko , zdrowiej! :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę - kto może pomóc w jakikolwiek sposób, by zatrzymać ją z nami...

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227649-Podtru%C5%82-j%C4%85-by-umar%C5%82y-szcz%C4%99ni%C4%99ta!UMIERA-I-ONA!Ma%C5%82a-kruszynka-prosi-o-pomoc[/url]!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...