Jump to content
Dogomania

Baer Test 11.03.2007 Kielce


Aulinka

Recommended Posts

TERMIN : [B]11 MARCA 2007 (NIEDZIELA)[/B]
MIEJSCE:CAłODOBOWA KLINIKA WETERYNARYJNA KIELCE, UL. WRZOSOWA 9, lek. wet. Łukasz Kwieciński
OSOBA WYKONUJACA BADANIE: [B]dr NIEDZIELSKI[/B]
CENA: [B]130 PLN za szt.[/B] (w tym koszty dojazdu lekarza z Wrocławia + koszt wynajecia lecznicy, jej sprzatania)
MIN. ILOŚĆ BADANYCH PSóW: 20 SZT.
Osoby na 100% zdecydowane proszę o zdeklarowanie sie tu na forum.
PS Godzina do ustalenia - jeżeli sie zbierze odpowiednia ilość - dr Niedzielski czeka na odpowiedż do środy. Informacja ta funkconuje tez na forum buldozkowym, catle dog i obu bullkowych. Na chwile obecną zdeklarowanych jest 12 szt. (wiec może sie uda [IMG]http://www.forum.bullterrier.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif[/IMG] )
PS. psy mają byc na czczo (premedykacja) , dokror przygotowuje 4 psy na raz, czas badania w granicach 20 min.


sposób wykonania BAER - sorki, że po holendersku , ale za to model to piekna bulwa:
[URL="http://kvgd-eersel.com/index.php?page_id=123"][COLOR=#0000ff]http://kvgd-eersel.com/index.php?page_id=123[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

A słuchu. Zarówno bulki (bo takiego milusińskiego posiadam) jak i buldogi i buldozki są genetycznie obciążone głuchota ,i o ile dwustronną łatwo wykryć to z jednostronna nie ma sie praktycznie żadnych szans wykrycia bez tego testu. Polecam obejrzenie filmiku z linka powyżej jest pokazane badanie właśnie na biało-czarnej bulwie.
Acha - jako, że jest to choroba dziedziczna to wszystkie reprobuktory jak i suki hodowlane fajnie żeby były przebadane.
U bulków takie badania sa juz np. obowiązkowe w Holandii, Niemczech , gro osób robi w UK.
No i z tego co wiem equi ze swoim kochaniem Lolą sie wybiera (za moim goracym dopingiem).
Wszyscy, którzy mieszkaja gdzies niedaleczko to zapraszam!!!
Dodam, że mamy w Polsce jeden aparat (od lipca 2006) i lekarza, który przeprowadza badanie (dawniej tylko zagranica). Lekarz - dr Niedzielski ma klinike we Wrocławiu - indywidualnie badanie kosztuje 200 PLN.
No i oczywiscie są wydawane dwujezyczne certyfikaty z badania słuchu.
dla anglojezycznych:
[URL]http://www.lsu.edu/deafness/baerexpl.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A niekoniecznie tylko u białych! W Polsce mamy obecnie przebadane cos ok. 30 bulków w tym 5 jest półgłuchych (jeden kolor!).
Naprawde zapraszam - bo okazja: taniej i dla tych co maja blisko to korzystne. Jakie znane i odpowiedzialne hodowle oprócz Króla Arlekina znajduja sie w poblizu Kielc - to do nich napiszę.:p

Link to comment
Share on other sites

Ależ oczywiście, że powinni, ponieważ świadomość odnośnie badań i chorób dziedzicznych dla danej rasy ( w tym wypadku bf) pośród przyszłych nabywców szczyli rosnie i o tego typu badania hodowcy bedą coraz częściej pytani:razz: . No i dla samego postępu hodowlanego należałoby badać!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aulinka']Ależ oczywiście, że powinni, ponieważ świadomość odnośnie badań i chorób dziedzicznych dla danej rasy ( w tym wypadku bf) pośród przyszłych nabywców szczyli rosnie i o tego typu badania hodowcy bedą coraz częściej pytani:razz: . No i dla samego postępu hodowlanego należałoby badać!![/quote]

Oj święta racja. Niestety nie każdy hodowca chciałby pod sobą dołki kopać a szkoda. Wydaje mi się, że takie badania pod kątem hemivertebr, luksacji stawów lub dyspalzji powinny być obowiązkowe dla psów z uprawnieniami hodowlanymi ale chyba trzeba będzie długo czekać zanim się coś zmieni.:shake: :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Z pewnością są dalej rozmnażani co oczywiście daje duze prawdopodobieństwo kolejnych głuchych szczeniaków. Nie mniej jednak nie mam na to kompletnie wpływu. Beza jest psem kupionym z pseudohodowli, gdzie prawdopodobnie zakonczylaby swoj zywot w momencie odkrycia gluchoty. Cieszę się więc podwójnie ze ją mam:)

Link to comment
Share on other sites

smutne to wszystko - ale pseudohodowle istnieja :mad: (niestety). Ciesze się, że Beza ma ciepły i kochający domek.
A znasz imiona rodowodowe rodziców - może je upublicznic ku przestrodze,że te egzemplarze niosa gen głuchoty.
I dlatego tak ważna jest świadomość nabywców, ze są pewne rasy obciążone schorzeniami genetycznymi i wręcz powinno sie żądać wyników przeprowadzonych badań (np. BAER), zeby oszczedzić sobie rozczarowania i cierpień.

Link to comment
Share on other sites

Skoro pseudohodowla to nie spodziewaj sie rodowodów:))))
A powaznie, z tym żądaniem badan oczywiscie jak najbardziej ok, ale jak pisalam i jak pisałaś Ty równie Aulinko, do niedawna nie bylo odpowiedniej aparatury w Polsce:) Teraz także nie jest jeszcze normą, przeprowadzenie takich testów.Oczywiście mozna napisac, a szkoda! No ale takie są realia. Takze zanim, standardem stanie się ządanie przeprowadzenia takiego testu na szczeniaku, upłynie pewnie jeszcze troche czasu...Bezik to najukochanszy pies na swiecie. W związku z jej głuchotą nie przezyłam zadnego rozczarowania ani cierpienia:) Ale oczywiscie wiem o czym piszesz. Kupując psa za duze pieniadze, z dobrej hodowli, powinnismy wiedziec czy mamy do czynienia z psem słyszącym czy z głuchym. Ja moge tylko powiedziec ze nie wiedzialam, ze gluchy pies moze byc taki pojętny i superprzystosowany do zycia. W przyszłoscu nie bede miec problemów aby miec kolejnego, gluchego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[LEFT]Mam świetne informacje dotyczące mojego pierwszego miotu.[B]Wszystkie szczeniaki i BAfi ich matka mają słuch idealny BAER +/+[/B]

[B]Nasz miot A Morning Smile - to pierwszy w Polsce testowany miot dalmatyńczyków :)

[/B]Testy dla wszystkich ras zagrożonych dziedziczną głuchotą wykonuje klinika we Wrocławiu.[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...