Jump to content
Dogomania

13 letni kundelek z guzem miękkim


anewik

Recommended Posts

Witam jak w temacie!!!
Mam 13 letniego kundelka któremu najpierw przy kącie oka urosła gula która po wycięciu wyglądała jak takie pierś z kurczaka z krwią. Niestety po dwóch latach wyrosła drugi raz tylko pod samym okiem no i weterynarz miejscowy boi się podjąć takiej operacji ponieważ nie ma sprzętu. Nie wiem czy da się to usunąć. Po za tym w miejscu co była ta pierwsza wydaje mi się że też coś rośnie bo jest tam miękko czego po drugiej stronie nie ma. Napiszcie co o tym sądzicie. I jak wstawić zdjęcia to wstawię żeby dokładnie pokazać.

Link to comment
Share on other sites

to czy zniesie narkozę-mozna odpowiedzieć dopiero po zbadaniu nerek i watroby(biochemia z krwi),osłuchaniu serca i morfologii(z krwi),jak rozumiesz-to troszke podwyzszy koszty ale masz pewnosc w jakim stanie jest pies.można krwi nie badać i zrobic zabieg,ale wtedy nie masz pewnosć że bedzie ok.
"u nas'kosztuje taka operacja ok200 zł

Link to comment
Share on other sites

No to jeszcze nie tak żle a to jesteś weterynarzem czy po prostu u was w mieście? No jak narazie muszę mu zdjąć kamień zrobić porządek z zębami i jestem umówiona w piątek. No i szczepienie na wściekliznę bo już czas! Zobaczymy co powie wet bo jadę do innego który ma fachowy sprzęt. Bo miejscowy nie ma takiego i boi się ,że mu powieka opadnie. A jeszcze jedno jak dodać zdjęcia żeby to pokazać.

Link to comment
Share on other sites

Zęby robione są ultradźwiękiem i to jakoś inaczej. A jadę do innego weta który go nie widział. Zobaczę co on powie!!! Po drugie byłam z nim na szczepieniu przeciw wściekliźnie i wet miejscowy powiedział żeby tego nie ruszał. No cóż zobaczę co powie w piątek ten drugi.

Link to comment
Share on other sites

Nie on taki nie jest. Jeżeli by powiedział ,że się tego podejmie to ja bym się zgodziła. Z reszta sam mi polecił tego drugiego weta od zębów. A także sam mówił ,że mogę się kontaktować z kimś innym. Miejscowy weterynarz poprostu nie ma takiego sprzętu i nie może wykonać wszystkich badań i tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

skopiowane,może pomoże:
Czym jest kriochirurgia?

W dermatologii jest stosowana w leczeniu różnych zmian skórnych, brodawek zwykłych tzw. kurzajek, brodawek płaskich, włókniaków, brodawek łojotokowych, niektórych znamion, odcisków, blizn - zwłaszcza przyrosłych zwłókniałych, nieregularnych, zmian naczyniowych - naczyniaków, rozszerzonych naczynek krwionośnych, zmian trądzikowych, mięczaka zakaźnego, zmian nowotworowych.
Jest to metoda leczenia zimnem polegająca na miejscowym silnym zamrożeniu tkanki za pomocą podtlenku azotu.
Zabiegi krioterapii cieszą się dużym uznaniem wśród pacjentów w różnym przedziale wiekowym, zwłaszcza dlatego iż jest to wysoce skuteczna metoda oraz czas trwania zabiegu jest krótki.

Na czym polega badanie?

Krioterapia miejscowa polega na przyłożeniu przy pomocy specjalnego aplikatura bardzo niskiej temperatury, która dostarczana jest do miejsca zmienionego chorobowo. Zabieg zamrażania i rozmrażania powtarza się w jednym cyklu kilkakrotnie. Doprowadza to do zamrażania zawartości komórek, pękania błon biologicznych i w konsekwencji

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo!!! Jak mój mąż przyjedzie to pojadę do weta jeszcze jednego tylko boję się że nie będzie mnie stać na ten zabieg. Bo jak pamiętam byłam kiedyś jak miał pierwszego guza to chciał ode mnie na początek 300zł A teraz nie wiem aż się boje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hejka nie mam dobrych wiadomości bo wyrosły kolejne guzy obok a tamte nie są wcale male. Do tego piesek coraz częściej ma problem z tylnymi łapami. Nie wiem co robić bo on jest u mojej mamy ma już skończone 13 lat. U tych weterynarzy co byłam nie chcą podjąć sie tego twierdząc że nie da rady. Reszta mojej rodziny ma to gdzieś najlepiej by uspali psa a mnie po prostu nie jest stać na pojechanie do leprzego weta który pewnie zarzyczy sobie 600zł Po za tym ja mam pieska którego wziełam z ulicy ale tamtego też kocham i nie wiem co robić tym bardziej że mieszkam 450km od niego. Może ktoś z was coś podpowie???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...