Jump to content
Dogomania

papugi po przejściach


kora78

Recommended Posts

moje sa ciche, czsem pobecza, czasem popiszcza. jak mialam falki w dziecinstwie to non stop cos gadaja, non stop. nawet, jak spia :D
kanarka tez bym nie chciala, bo ladie spiewa, ale 10minut mi wystarczy sluchania tego :D

a co z rozella, matrix? wiesz cos? byli u weta i co?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kora78']moje sa ciche, czsem pobecza, czasem popiszcza. jak mialam falki w dziecinstwie to non stop cos gadaja, non stop. nawet, jak spia :D
kanarka tez bym nie chciala, bo ladie spiewa, ale 10minut mi wystarczy sluchania tego :D

a co z rozella, matrix? wiesz cos? byli u weta i co?[/QUOTE]

a mnie się marzy kanarek.... i jeszcze cudne pomarańczowo-żółte nierozłączki.....
ja to już całkiem wariatka jestem, nie ? ;)

Link to comment
Share on other sites

badania nie wyszly, jak nalezy. moze upal zabil bakterie w probowce? wet tego nie wie. badania trzeba powtorzyc. tylko jakos sterylnie musze zebrac material do badania. ustalilam z wetem, ze bedzie to wymaz z odbytu, wtedy on od razu takim patyczkiem wezmie, wymazowka. wtedy na pewno wynik wyjdzie, nie bedzie jakis dziwnych historii.
poki co papuga wciaz u znajomej. ja musze ją do weta mojego dostarczyc, tu w Wchu.
w drugim badaniu juz grzybow i drozdzakow nie bedziemy robic, to juz 15zl tansze bedzie. wiec kolo 50zl.
za poprzednie badanie 60zl zaplacilam :(

aha, teraz jako wyjda bakterie to od razu antybiogram, to znow z 10zl doplaty bedzie.
ja na ten cel bazarkuje, dlatego to pisze tutaj i zapraszam na bazar

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/228289-Ciuszki-letnie-dla-pań-i-dzieciaczków-małych-na-Mirka-do-10-07[/url]

papuga wydaje sie byc zdrowa, poki co. dostarczylam troche wieksza klatke. stara, ale daje rade. to juz tylko tydzien do drugiego wyniku. damy rade, nie ma wyjscia.


a rozelka nie zyje :( zmarla w ten dzien, o ktorym pisalam,ze dziob jej sie zakleszczyl. byli u weta, dostala jakies witaminki na wzmocnienie, czy jakis lek, ale w nocy umarla.
wg mnie uaktywnila sie choroba, pod wplywem stresu. calkiem inne warunki od tych, ktore on znal cale zycie. woloera, przestrzen i stado papug. tutaj byl sam. zamkniety. choc wypuszczany, ale biegal p odywanie, a nie po trawce w wolierze. stad stres i uaktywnila sie jakas choroba. skutkiem byly tez te zdarzenia z dziobem i nogami.
ja juz sie pomalu bralam za mysli o samiczce dla niego :( zbyt wczesnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']a mnie się marzy kanarek.... i jeszcze cudne pomarańczowo-żółte nierozłączki.....
ja to już całkiem wariatka jestem, nie ? ;)[/QUOTE]
Hmmm... Ja hoduję kanarki, zapraszam też na nasze kanarkowe forum:
[URL]http://www.kanarek**********[/URL]
Mam tam nick [COLOR=#ff0000]Chiara[/COLOR].

W prawdzie w tym roku już po lęgach (ptaki zaczęły się pierzyć) a zostały mi tylko 3 kanarki z tego roku- jeden samczyk zamówiony już, dwa pozostałe na razie są płci nieznanej (więc mogą to być samiczki), jeżeli tak, mogłabym jedną samiczkę tanio odsprzedać. Ale myślę że nie wcześniej niż koniec lipca/początek sierpnia- wtedy już będzie wiadomo jakiej są płci.

P.S. Dogo zrzuca mi link do forum- jakby co pisz na pw.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no i mam wyniki falki, doplacalam 15zl za antybiogram. czyli 65zl razem.
papuzka ma bakterie, wymagajce leczenia, zanim trafi do jakichkolwiek innych papug. bedzie dostawac antybiotyk. a po skonczeniu kuracji 7-10dni znow trzeba robic bakteriologie, by sie upewnic, czy bakterie juz sa wybite i czy laczenie jej z innymi jest bezpieczne.

papuzka poki co nie wykazuje oznak zadnej choroby, tak to juz u papug. jest. mozna byc nosicielem, a samemu nie chorowac. zreszta papugi maskuja choroby, az do samej smierci. nie to, co z psami, po ktorych widac, ze jest osowily, itp. ta lata sobie juz po pokoju, juz jest wypuszczana. ale nie jest oswojona, boi sie czlowieka, choc pomalu przelamuje lody. nie ma drugiej papugi to szybciej przyzwyczaja sie do czlowieka.
potrafi jesc zieleninke, ktora pokazalam kolezance, jaka podawac z łąki, gdzie ma zbierac, itp. wyklady juz ma za soba :D choc nie chodze tam czesto. je jablko i marchewke, stadrad, jakim karmia ludzie papugi. nie wiedza, ze powinny jesc prawie wszystkie warzywa i owoce.

nie bylo mnie, bylam na wakacjach ,wiec nie pisalam.

Link to comment
Share on other sites

OT:
o proszę wakacje, a ja zapieprz przy dzieciach ;(
co do falek, moje nie jedzą warzyw i owoców ani zieleniny, no jedynie jabłko, a daje im i daję i nie chcą. Kora wiesz co to znaczy? Nie latają tez po pokoju już, może nie służy im miejsce gdzie są? są teraz na przedpokoju ale nie jest tam ciemno bo mieszkanie malutkie mam i widzą mnie i chatę całą praktycznie.

i podnosze papużki oczywiście :)

Link to comment
Share on other sites

ale otwierasz klatke i nie wychodza? a ile je masz? ile one maja lat? wczesniej wychodzily? ile czasu sa na przedpokoju?

falki dosc szybko ucza sie jesc nowe rzeczy. nimfy bardzo ciezko. falki latwo. trzeba probowac. one z nudow, z ciekawosci jedza to, co maja nowego w klatce. latwiej idzie zielsko, bo to zabawka dla nich, mlecz, gwiadnica

pozniej dam linka do albumu z tymi roslinami, bo teraz sie cos nie otwiera.

Link to comment
Share on other sites

no to sie czegos boja. juz dawno powinny chciec wyjsc.
wstyd sie przyznac, ale mozna je tez wyganiac. jak sie przelamia i zobacza, ze fajnie jest polatac, to moze pozniej juz same beda wychodzic?
a nie ma tam drzwi lustrzanych? zeby sie nie zabily, nie wlecialy w lustro.

to takie wariaty, ze kochaja polatac, wyjsc z klatki, połobuzowac.
nie sadze, by dzieci je tak przerazaly przykladowo.

p.s. wg mnie 2 dzieci to kosmos :D ale coraz wiecej wkolo mam rodzenst malych i tez mysle, mysle... ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmartix']ooo Kora! hehe, ja osobiscie nie polecam :) ale jak kto chce.
Co do papug, moga się bac bo czasem im macham ręką jak drą twarze a mi mała śpi, może tego się boją hmm[/QUOTE]
A próbowałaś zasłaniać klatkę na czas snu małej? U mnie się taka metoda sprawdziła, ale przy nimfie...(no i zasłaniałam na noc).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmartix']zasłaniam często rano, bo rano jak się obudzą (6-7) to drą się, ale może one tego zasłaniania tez się boją? wczesniej nie były zasłaniane w ogóle. wcześniej latały jak były głodne to latały mi nad głową, a teraz wcale[/QUOTE]
Mnie bardziej się wydaje, że mogły się wystraszyć machania rękami- stąd nie chcą wychodzić z klatki i podlatywać do Ciebie... Ogólnie takie zasłanianie nie powinno ich wystraszyć- spróbuj, najlepiej zasłoń wieczorem i zdejmuj późnym porankiem (przynajmniej od świtu do którejś tam godziny nie będą krzyczeć...). Tkaninę weź ciemną, ale przewiewną w miarę (normalna bawełna jest OK, i raczej coś co może ulec uszkodzeniu- paputki mogą próbować swoje dzioby na tkaninie...;))

A jak zasłaniasz to się drą?

Link to comment
Share on other sites

ja swoje standardowo zaslaniam na noc, odkrywam, gdy sie obudze. i juz.
falki wyjatkowe wydzierusy, wiec znam ten bol...

lepiej nie machac, tylko zaslaniac naprawde. od machania zrażą sie do osoby. ale czy na tyle, by nie wychodzic z klatki? nie sadze.


[SIZE=5][B]album z fotkami jadalnych chwastow[/B][/SIZE]

[url]http://www.papugi.webd.pl/thumbnails.php?album=492[/url]

Edited by kora78
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Rachuneczki:
od lewej pierwszy i drugi. z trzecim cos nie gra, bo kwota sie zgadza, data sie zgadza, ale ponabijane jakies dziwne rzeczy mam... nie kumam. cos ten wet mi na lewo ponabijal.

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/846/sam9207.jpg/"][IMG]http://img846.imageshack.us/img846/3296/sam9207.jpg[/IMG][/URL]


Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]



z tego rachunku na 54zl, 15zl jest z papugi, wpisane jako tabletka. takie foto mam z 2 rachunkami, bo robilam foto hurtem, gdy potrzebowala tez dac na watek po leczeniu kota na dt u mnie.

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/43/sam9206.jpg/"][IMG]http://img43.imageshack.us/img43/1897/sam9206.jpg[/IMG][/URL]


Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]


a rachunku z czerwca nie bralam, za pierwsza bakteriologie. nie myslalam wtedy o tym, by tu watek zrobic, by bazarami sie wspomoc, bo nie wiedzialam, ze to taką kase pochlonie. myslalam, ze 1 badanie, 50-60zl moge wylozyc. a tu ciagle cos wychodzilo. nie moge wiec okazac paragonu. musicie uwierzyc na slowo.


dla przypomnienia:
raz bakteriologia za 50zl, ktora wyszla spaprana
2 razy bakteriologia z antybiogramem = 50 + 15 razy 2 = 130zl

jeszcze 15zl za antybiotyk lipcowy i za jedna bakteriologie...
i teraz musze znow wziasc antybiotyk, ale nie mam czasu bawic sie w to...

Edited by kora78
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...