Jump to content
Dogomania

Bazyl-dlaczego jestem zły?!Nie wiem czemu gryzę...-jest u behawiorysty , brak deklary


Recommended Posts

Dźwigam chłopka .. :)
głęboko wierzę ,że będzie dobrze! tylko Bazyl .. musi się przekonać ,że .. nie musi w życiu tylko się!!!!... bronić się! atakować! ale można żyć! po prostu żyć z człowiekiem .. i tak .. mądrala wie kiedy ,zięby pokazać i kiedy lepiej .. być grzecznym chłopcem :eviltong::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam,czytam,patrzę i nie mogę uwierzyć:cool3: Bazyl to przepiękny psiak, budzi od razu sympatię,kocham takie terierowate,jest kochany...ale rozumiem,że ma poważny problem, który przeszkadza w adopcji. Bardzo bym chciała przytulic tego psa:roll: Przykro mi, ale nie mogę póki co zadeklarować żadnej kwoty,mam na utrzymaniu uratowanego Cezara (w hotelu) i płace sama 400 zł.Może jak się jakoś odkuje,mam taką nadzieję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caryca26'] jak moja siostra usiadła obok niego i chciała go pogłaskać to się rzucił z warczeniem i ugryzł.[/QUOTE]
przepraszam, ale czy behawiorysta nie powiedział, żeby nie głaskać? po co wy do niego lecicie z łapami? lubicie jak was coś gryzie?

Link to comment
Share on other sites

Nie lecimy z łapami bo raczej nie lubimy gryzienia:) Czekamy aż sam podejdzie. Do mnie to on wręcz po to głaskanie podchodzi , łasi się i jest zadowolony z pieszczot.Behawiorysta powiedział ,żeby go nie głaskać na siłę i żeby oswajać go z różnymi osobami bo nie może akceptować tylko jednej wybranej a innych gryźć bo nigdy domku nie znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję, że sie uda uzbierać na tego behawiorystę, bo inaczej to będzie naprawde ciężko...
ja dałabym spokój z głaskaniem całkowicie; nawet jak podchodzi i się łasi; przetrzymałabym go trochę - nie umrze od niegłaskania;

ja się tu wymądrzam, a sama oglądałam wczoraj tyłek swojego owczarka, jak pognał za sarną; takie mam pojęcie o wychowywaniu psów; i się stosuję, a jakże, do wszelkich zaleceń i jak widać zero efektów; dlatego to psie zaklinanie i wychowywanie to jest dla mnie historia z pogranicza bajki i czarów;

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie też to trochę jak czary mary ale trzeba próbować.
Ten pobyt u behawiorysty jest o tyle ważny ,że tam byłaby praca z psem cały czas a w schronisku przy 150 psach to jest niewykonalne. Pracownicy poprostu czasowo nie dadzą rady go socjalizować a wśród wolontariuszy to nie ma chętnych bo nie lubią być gryzieni:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kakadu']mam nadzieję, że sie uda uzbierać na tego behawiorystę, bo inaczej to będzie naprawde ciężko...
ja dałabym spokój z głaskaniem całkowicie; nawet jak podchodzi i się łasi; przetrzymałabym go trochę - nie umrze od niegłaskania;

ja się tu wymądrzam, a sama oglądałam wczoraj tyłek swojego owczarka, jak pognał za sarną; takie mam pojęcie o wychowywaniu psów; i się stosuję, a jakże, do wszelkich zaleceń i jak widać zero efektów; dlatego to psie zaklinanie i wychowywanie to jest dla mnie historia z pogranicza bajki i czarów;[/QUOTE]
To musisz chodzic na spacery ze swoim psem na lince 20metrowej.teraz juz sarenki swoje dzieci wyprowadzaja w trawy przed lasem to musisz uwazac.

Link to comment
Share on other sites

a piesek gdzie teraz przebywa?
czy ktos w pojedynke sie nim zajmuje,czy dziczeje sam w boksie?
kiedy ,przy jakich okazjach probuje gryzc?
czy boi sie reki czy postaci czlowieka?
jak sie zachowiuje w otoczeniu innych psow znanych i nieznanych?
czy pilnije miski z jedzeniem?
czy pilnuje kojca i budy?
czy mozna mu zapiac linke i zalozyc obrozke?
czy atakuje rece czy nogi?
czy atakuje gryzac ,kiedy mu sie nie podoba ,czy z nienacka sie rzuca?
Czy gryzie kramiciela?
jak zachowuje sie podczas spacerow?
czy gryzie kiedy wypowie sie slow nie rob ,zostaw?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']a piesek gdzie teraz przebywa?
czy ktos w pojedynke sie nim zajmuje,czy dziczeje sam w boksie?
kiedy ,przy jakich okazjach probuje gryzc?
czy boi sie reki czy postaci czlowieka?
jak sie zachowiuje w otoczeniu innych psow znanych i nieznanych?
czy pilnije miski z jedzeniem?
czy pilnuje kojca i budy?
czy mozna mu zapiac linke i zalozyc obrozke?
czy atakuje rece czy nogi?
czy atakuje gryzac ,kiedy mu sie nie podoba ,czy z nienacka sie rzuca?
Czy gryzie kramiciela?
jak zachowuje sie podczas spacerow?
czy gryzie kiedy wypowie sie slow nie rob ,zostaw?[/QUOTE]

No więc po kolei :
Bazyl przebywa w schronisku. Jest sam w swoim pomieszczeniu i można powiedzieć ,że dziczeje:( Wolontariusze go nie wyprowadzają bo się boją pogryzienia. Ja staram się bywać raz w tygodniu i wtedy ma spacer ale co to jest:(
Próbuje gryźć podczas zapinania smyczy , próby dotknięcia . Mnie raczej nie gryzie i mogę mu zapiąć i odpiąć smycz . Jeszcze jednemu Panu ze schroniska na to pozwala ale inni nie mają szans.
On w ubiegłym roku bał się gwałtownych ruchów i ręki człowieka ale teraz raczej gryzie bo nie chce być dotykany niż ze strachu. Postaci człowieka się nie boi , jak wchodzą z jedzeniem do jego pomieszczenia cieszy się i merda ogonem. Nie widać ,żeby się bał ale jak się wyciągnie do niego rękę szczerzy zęby i bywa ,że atakuje.
Co do innych psów to nie toleruje samców , jest zawsze gotów do walki. Jak go przenoszę na rękach przez grupę biegających psów zachowuje spokój nawet jak psy na dole go wąchają. Suczki lubi , nawet bardzo:) Ale już stracił klejnoty:)
Miski z jedzeniem raczej nie pilnuje. Kojca też nie a do budy się chował jak nie chciał być dotykany.
Obrożę ma założoną na stałę , miał zapiętą jak był na środkach uspokajających. Smycz mogę zapiąć i odpiąć ja i jeszcze jeden Pan ale też nie daje gwarancji ,że nie ugryzie bo czasem patrzy w niezbyt przyjazny sposób na te zabiegi.
Atakuje zdecydowanie ręce , przynajmniej ja nie zaobserwowałam ataku na nogi.
Atakuje gdy mu się coś nie podoba ale robi to z nienacka. To znaczy potrafi się łasić , wywalać do góry brzuchem do głaskania. Chwilę się cieszy pieszczotami a potem z zaskoczenia gryzie. Naogół gryzie poprostu jak wyciąga się do niego rękę.
Nie wiem kogo on uważa za karmiciela bo różni ludzi mu przynoszą jedzenie. Jak mu się stawia miskę to nie gryzie. Jak ja idę z nim na spacer i daje mu z ręki parówki to nie gryzie , ale mnie ostatnio praktycznie wcale nie gryzie.
Na spacerach jest radosny , wszystko wącha , jak są w pobliżu suczki to się nimi interesuje , jak widzi psa to jest gotowy do walki.Podczas odpoczynku na trawie kładzie się przy mnie a czasem włazi i mi na kolana.
Jak ja mu mówię nie rób czy zostaw to próbuje słuchać ale czasem pokusa parówek jest za duża:) Słowa od innych nie wolna , spokój itp. nie robią na nim wrażenia.
To tyle moich obserwacji.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mogę się wtrącić.. to tak.
Czy jest możliwość, by przypiąć mu na stałe mniej niż metrową linkę - są w sklepie weterynaryjnym za jakieś 5zł, u mnie się nazywają "dla kota i małych psów". Albo dosłownie sznurek z karabińczykiem. Wtedy można by łatwiej przypiąć smycz (nawet do tej linki), nie trzeba byłoby sięgać do jego szyi.
I naprawdę.[B] Nie głaskajcie go gdy się łasi.[/B] [url]http://www.youtube.com/watch?v=AElTVoIPlOw[/url] - to robi światowa treserka. Z psami, które nie mają problemu z dotykiem. Z psem, który MA taki problem jest to jeszcze bardziej rozdrobnione.
Ja z Happy zaczęłam ćwiczyć, gdy miała 3,5 roku, teraz ma 6 lat.[B] Przez ponad półtora roku jej nie dotknęłam.[/B] Była agresywna, zresztą dzięki moim dzikim zabawom właśnie z przesadnym głaskaniem itd., wykorzystywaniem tego że się wywala na brzuch. Teraz mogę z nią zrobić nie wszystko, ale wiele rzeczy.
Dziewczyny, konsekwencji. Będzie gryzł, jeśli będziecie go do tego prowokować! Zbyt długim głaskaniem (jest tak długo dobrze? Hm.. lepiej ugryzę, nim mnie obedrą ze skóry), nachylaniem się. Ręce nieruchome i całe ciało jak najbardziej statyczne. Nie ma innej recepty.
Z mojej strony to tyle. Jak dla mnie nie potrzeba Bazylowi behawiorysty, tylko DT/DS bez psów gdzie nie będzie dotykany.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez tak uwazam ,nie glaskajcie go tolerujcie ,mowcie do niego ,nie wymachujcie rekami,bo on musial zaznac bol od rak czlowieka.Ja ja czytam te odpowiedzi na te w/w pytania to moge stwierdzic ,ze to fajny jest piesek ,ale potrzebuje Dt bez psow moze tylko ze suczkami,w ktorym osoby beda spokojne nie nerwowe,pieska nie beda glaskali.
Takiego samego psa mam w domu,juz prawie rok ,do mnie przyjdzie i moge tylko 3 x razy go po karku poglaskac i to wszystko ,zapne mu smyczke i juz chodzi bez smyczy na spacerach.jak ktos obcy przyjdzie do domu to strasznie szczeka ,ale nie ugryzie pod wyrunkiem jak sie go nie dotnie.
jemu nie potrzeba psiego psychologa tylko spokojnego wyrozumialego domu

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem ,że w domu najlepiej by się wyciszył tylko same wiecie jak trudno znaleźć dom takiemu trudnemu psu:( Jasne ,że gdyby znalazło się DT , które chciałoby go mieć u siebie to poruszę niebo i ziemię by na to uzbierać. Ale dogomaniackie DT mają u siebie już po kilka psów a on psów nie toleruje:( Chciałabym ,żeby pobyt u behawiorysty chociaż trochę wyeliminował te zachowania , które na ten moment skutecznie zniechęcą potencjalnych chętnych na adopcję. To byłoby takie DT ze szkoleniam , gdzie ktoś by się nim zajął i poswięcił mu czas czego schronisko nie jest w stanie mu zapewnić:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolcia_ko5']Są kojce zewnętrzne, wewnętrzne jak i możliwość trzymania psa w domu co wiąże się z większymi kosztami..
Ale wszystko do uzgodnienia.[/QUOTE]

Będziemy zbierać na wszystko co najlepsze , mam jeszcze sporo w chacie do wyprzedania:) Bazyl mimo całej swojej złości skradł mi serce. Dzisiaj lub jutro idę do Ciebie kolego! Już się bój:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...