Jump to content
Dogomania

Niskie temperatury a pływanie.


Sonika

Recommended Posts

Pies w końcu moze pływać w niskich temperaturach? Czy nie należy mu pozwalać na kąpanie zimą?
Są rózne opinie na ten temat, ale co wy o tym myślicie?

Dzisiaj na dworze było wyjatkowo ciepło(4 stopnie :lol: ) snieg juz prawie stopniał, wiec postanowiłam pojść na plaze. Psina oczywiscie odrazu do wody wskoczyła i długo pływa. Przez niego równiez 2 miesięczny szczeniak wszedł do wody(bawili się, bawili, nagle Lukas skoczył do wody, a szczeniak za nim, ale śmiesznie pływał :lol: )
Dodam, ze woda w Bałtyku nie należy do najcieplejszych...

Link to comment
Share on other sites

Figa zaliczyla kilka razy plywanie w styczniu i w lutym, ostatnie kilka dni temu. My sezon plywacki zaczynamy w polowie marca a ze aura jest taka mniej wiecej marcowa to idziemy czasem nad rzeczke. Sama decyduje czy poplywac czy tylko wlezc po brzuch do wody. Ale Figa to tlusty i nieprzemakalny lab.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moje nowofundlandy pływają właściwie zawsze, gdy tylko woda jest w stanie ciekłym a nie stałym... Jednak gdy jest zimno, nigdy nie pozwalam im po pływaniu przebywać dłużej na zewnątrz. W praktyce jest tak: na trening jedziemy nawet przy kilku stopniach na plusie, ale zaraz potem zawijam chłopaków do auta i do domu na suszenie. Na przeziebienie szanse małe, ale niestety istnieje ryzyko zmian reumatycznych w stawach w późniejszych latach.
Wszystko to biorąc poprawkę na cechy akurat tej rasy. Z innymi psami chyba ne ryzykowałabym pływania w niskich temperaturach.
Pozdrawiam pływających braci mniejszych ;)

Link to comment
Share on other sites

Moim psom nigdy nie zabraniam wchodzic do wody. Bo skad one maja wiedziec, ze jak jest cieplo to mozna a jak zimno to nie i pancia sie na nie drze. Z jakiego powodu? Po prostu jak nie chce, zeby plywaly, staram sie je nad woda tak zajac, zeby do niej nie wlazily (bo u mnie trudno isc na spacer, gdzie nie ma wody). Im pogoda nie robi roznicy, potrafia sie wykapac przy kilkunastostopniowym mrozie, nigdy sie nie przeziebily z tego powodu, ale ja staram sie tego unikac, bo boje sie zmian reumatycznych w przyszlosci.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

My pierwsze pływanko zaliczyłyśmy kilka dni temu. Zwykle zaczynamy mniej więcej w kwietniu, a kończymy w październiku, o ile jest w miarę ciepło. Suczka ma już 8 lat i zimą przy duzych mrozach na porannym spacerku czasem chodzi odrobinkę sztywno, dlatego nie ryzykuję pływania przy niskich temperaturach; zresztą nigdy nie wydawalo mi się ok, żeby pies pływał przy 20-stopniowym mrozie.
Ale lepiej kiedy pies pływa przy temp. 15-20 stopni, niż w 30-stopniowym upale - wiadomo, szok termiczny.
Po pływanku zwykle uskuteczniamy jakieś aportowanie, intensywne bieganko, żeby futrzak szybciej wysechł ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...