Jump to content
Dogomania

biały owczarek szwajcarski lub kanadyjsko-amerykański


Guest jarek1

Recommended Posts

witam

czy ktoś zna hodowlę "biały kieł" z wrocławia?

a może jest jeszcze jakaś hodowla tych owczarków w polsce?

chcę kupić szczenię białego owczrka szwajcarskiego i szukam dobrej hodowli.

z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Ja też widziałam tą młodą suczkę w Krakowie.Nazywa się CASSYOPEYA Taien była wystawiana w klasie szczeniąt.Jej właścicielka to Jowita Witkowska adres:Robotnicza 1/33 87-800 Włocławek.Poza tym pani ta ma chyba już założoną hodowlę,bo ostatnio w gazecie widzialam jej ogłoszenie o sprzedaży szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Czesc,

Po kolei. Hodowla Pani Wolak - Bialy Kiel nie jest zarejestrowana w Zwiazku Kynologicznym, tylko ZOND (Zwiazku Owczarka Niemieckiego Dlugowlosego). Ta Pani posiada odrebna rase zwana bialym owczarkiem dlugowlosym, tudziez niemieckim dlugowlosym.

Odnosnie BOS to jest on jak najbardziej zarejestrowany, i faktycznie Pani Witkowska ostatnio zajela sie hodowla tych pieskow. Oprocz tej mlodej suczki, posiada rowniez Alme przywieziona z Holandii.

Mail do J.W:

[email protected]

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Alma nie jest suka hodowlana ;) tylko ta suka oraz mlodziutki, wlasnie zaimportowany z Holandii pies. Hodowla nazywa sie "Biala Pasja" szczenieta zdaje sie pierwsze beda na wiosne, wylacznie krotkowlose.

Owczarek szwajcarski moze byc krotko lub dlugowlosy, obie odmiany sa hodowlane, inaczej, niz u ONow.

Mnie sie podejscie Jowity do hodowli baardzo podoba, sama chcialabym kiedys u niej nabyc szczenie, ale niestety warunki narazie mi nie pozwalaja na drugiego psa.

Link to comment
Share on other sites

rozumiem 8)

zauwaz jednak, ze rasa jest odrebna tylko formalnie. Przeciez BOSy to nic innego jak biale ONy. No dobra- jak biale 'niegdysiejsze ONy', jeszcze ich nie dogonily z tym przekątowaniem.

a swoja droga ciagle nie moge sie nadziwic jak to mozliwe, ze w USA w kraju, ktory ta rase stworzyl, ciagle pozostaje ona nieuznana przez AKC. I badz tu madry. Przeszlo mi przez mysl, zeby sprowadzic psa stamtad, z 'Regalwise' white Sheperd, ale okazuje sie, ze tu bedzie on psem bez rodowodu, wiec nici z reproduktora ewentualnego. A przeciez europejskie psy maja amerykanskie w rodowodach :( buuu..

mam nadzieje, ze AKC 'nadrobi' ten brak w miare szybko...

Mami, czy bylabys sklonna podyskutowac o borderach w ich dziale? bardzo mnie interesuje ta ich legendarna inteligencja

Link to comment
Share on other sites

Ano niestety, AKC nie uznaje wielu wspanialych ras, rowniez swoich, jak np. Owczarek amerykanski z Tundry etc. Poza tym wlasciciele fila rowniez cierpia, przynajmniej Ci Polscy, gdyz psy tej rasy tutaj wspaniale (moim skromnym zdaniem), a z unaniem AKC takze kiepsko, podobnie z kelpie, cane corso.

mam nadzieje, ze AKC 'nadrobi' ten brak w miare szybko...

Taz mam taka nadzieje. BOSy bardzo mi sie podobaja, szczegolnie dlatego ze nie maja tych opadajacych zadow. :wink:

Mami, czy bylabys sklonna podyskutowac o borderach w ich dziale? bardzo mnie interesuje ta ich legendarna inteligencja

Zawsze i wszedzie. Co konkretnie Cie interesuje? Inteligencja jak inteligencja. Choc przyznam szczerze, porownujac psa tej rasy z innym roznica jest kolosolna, przynajmniej w charakterze. W samym spojrzedniu widac te odmiennosc... :wink:

Link to comment
Share on other sites

ano interesuje mnie wszystko, ale jednak glownie to CZY i JAK mozna z przeproszeniem rozpoznac szczeniaka, ktory nie wyrosnie na nadpobudliwego psa? rozwazam od daawna jakiego psa bede miec w przyszlosci (oprocz nastepnego cockera...) i usiluje kierowac sie nie tylko sercem ale i rozsadkiem, border byl i ciagle jest na liscie, bo ja bym chciala z psem pracowac- tzn nauczyc go po pierwsze wszystkiego, co pies -pomocnik niepelnosprawnego umie, oraz wielu innych rzeczy, bo ja po prostu bardzo to lubie(jestem psychologiem, marzy mi sie zabieranie psa do pracy i uzywanie go do pracy).

chcialabym psa, ktory niekoniecznie jest labem, czy innym retrieverem, choc jesli to sie okaze jedyny sluszny wybor- "trudno" ;)

mysle tez nad BOSem, ale troche mnie martwia pogloski o ich lekliwosci.

oraz o duzym szwajcarze, ale wolalabym psa bardziej dlugowiecznego.

mam w domu "Living with a border collie" i mnie troszke odstraszylo, no i opowiesci wlascicieli w sieci. Glownie o tej nadpobudliwosci,(np jeden przeskoczyl przez szklane drzwi na ratunek, kiedy kolega machnal reka przy wlascicielu..)

Link to comment
Share on other sites

Czesc,

Mysle, ze border bylby doskonala rasa dla Ciebie, jezeli szukasz psa do pracy. W Polsce np. do dogoterapii uzywane sa dwa borderki (albo nawet trzy, nie wiem jak jest w chwili obecnej) mieszkajace okolice Warszawy. Sprawdzaja sie wspaniale, choc jeden jest psem typowo uzytkowym. Nadpobudliwosc niestety wystepuje bardzo czesto, podobnie jak chec zwrocenia uwagi (patrz - historia z papierosami, wlasnie w Living with a border collie :wink: ), jednak wydaje mi sie, ze mozna ja opanowac. Wlasnie dzieki pracy z borderem. Poza tym warto posluchac rad hodowcy, i sprobowac wybrac pieska z jego pomoca - zdarzaja sie przeciez PETy, ktore rzadko kiedy sa nadpobudliwe, agility ich nie interesuje.

Masz juz na oku jakas hodowle? Polska czy raczej cos zagranicznego?

Link to comment
Share on other sites

ja wiem, ze mozna nadpobudliwosc opanowac- mam nadpobudliwego cockerka, za to chetnego do pracy, tylko, ze ta nadpobudliwosc duzo nerwow mnie kosztuje czasem, bo ja raczej spokojna osoba jestem ;) jesli chodzi o hodowle, to hmm wybieram sie (o ile to dojdzie do skutku) na dluzszy czas (kilka lat) do Irlandii no i myslalam, ze skoro juz tam bede, to tam (tzn ogolnie na wyspach) sie rozgladne a)za cockerem, b)za borderem.. w sensie: u źródeł. Cockera ang wiem gdzie szukac na wyspach, a bordera od odpowiedzialnego hodowcy jeszcze nie wiem :roll:

oczywiscie, ze posluchalabym rady hodowcy, ale hodowcy prawdziwego, np kupujac BOSa w Regalwise, z pewnoscia zdalabym sie na jej opinie, ale nie kazdy tak duzo wie o psychice psow i szczeniat...

historia z papierosami mnie zszokowala :lol: ale to lepsze niz rozwiazania cockerowe: skuczymy, jeczymy, trzesiemy sie, znosimy patykli, skuczymy, szczekamy cienko, znosimy szyszki itd

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze w Irlandii, znajdziesz wspanialego bordera, jest kilka znanych hodowli angielskich ktore moge polecic. Do wiekszosci hodowli nie mam zastrzezen. Ja kiedys myslalam o sprowadzeniu psa ze Szkocji, w Polsce jest jeden taki egzemplarz w hodowli Sary, i pies bardzo mi sie podoba. Umaszczenie z przewaga bialego, tzn. niehodowlane. Pies uzytkowy.

Odnosnie hodowcow, to trzeba sprawdzac, ogolnie badac teren. Przede wszystkim szukac hodowli, ktore zajmuja sie rasa od dobrych, paru lat...nawet wiecej. Pamietam, jak szukalam szczeniaka, dostawalam maile od "hodowcow", ktorzy nie potrafili odpowiedziec na pytanie "czy pieski sa przebadane CEA". Wlasciwie odpowiadali - pytaniem :wink: "Co to jest CEA?" Bylam nieco zdziwiona takim podejsciem do hodowli. :roll:

skuczymy, jeczymy, trzesiemy sie, znosimy patykli, skuczymy, szczekamy cienko, znosimy szyszki itd

Bordery tez szczekaja, nie tylko gdy czegos chca, czasem zupelnie bez powodu. Raisa potrafi stac przy mnie, gdy pracuje na komputerze i szczekac, szczekac, szczekac. Choc wczesniej zostala nakarmiona, wyprowadzona, "wybawiona"... 8)

A szyszki? No coz, jamnik znajomych znosil cegly. 8)

Dodam, ze w dziecinstwie mialam cocker spanielka, wlasciwie moi dziadkowie posiadali, u mnie mieszkala pierwszy tygodnie po przywiezieniu. Pochodzila z Rosji, miala na imie Nuka, i byla marmurkowa (nie wiem jak sie ta masc nazywa u cockerow, sunia byla czarno - szaro - biala, takie kropki). Wspanialy pies, o typowym zacieci, uwielbiala polowac, aportowac.

Link to comment
Share on other sites

Raisa potrafi stac przy mnie, gdy pracuje na komputerze i szczekac, szczekac, szczekac. Choc wczesniej zostala nakarmiona, wyprowadzona, "wybawiona"... 8)

no chwileczke, a partyjka szachow? a kilka rozdzialow Ulissesa do snu to nie laska? oj zanidbujesz bordera! :lol: :lol:

A szyszki? No coz, jamnik znajomych znosil cegly. 8)

Dodam, ze w dziecinstwie mialam cocker spanielka, wlasciwie moi dziadkowie posiadali, u mnie mieszkala pierwszy tygodnie po przywiezieniu. Pochodzila z Rosji, miala na imie Nuka, i byla marmurkowa (nie wiem jak sie ta masc nazywa u cockerow, sunia byla czarno - szaro - biala, takie kropki). Wspanialy pies, o typowym zacieciu, uwielbiala polowac, aportowac.

błękitna przesiana, albo czarno biala z przesianiem, zalezy jak ciemna, jak duzo bieli.

Mnie sie wlasnie marmurkowe bordery podobaja i te z przewaga bieli :oops:-wiem, jestem banalna, bo ogolnie z urody to mnie nie powalaja :oops: mam inne gusta (wiesz, one nie maja nic zdeformowanego, nawet uszu ;), ale strasznie mnie ciagnie ich IQ 8)

szukalabym hodowcy wieeloletniego tej jednej rasy, najlepiej nie kojcowego i takiego, ktory cos z psami robi, oprocz wystaw, ale niekoniecznie zagania...

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Nie pamietam rozdzialow w Ulissesie :wink:

A marmkurki faktycznie, sa bardzo, bardzo piekne. Niestety, w mojej okolicy nie bylo zadnego miotu szczeniat tak umaszczonych. Ogolnie szukalam pieskow czekoladowo bialych, piaskowych, byle nie decydowac sie na czarnego. Sytuacja jednak troche sie zmienila. :wink:

W Forcie, trenuje jeden borderek z Francji, ktory ma glowe merle, i late na pupie. Reszte powierzchni jego ciala zajmuje biel. 8)

W stanach mozna czesciej spotkac takie bc, podobnie jak calkowicie czarne. To ostatnie jest uznawane przez FCI, i calkiem ciekawie wyglada :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Co o tym sądzicie? Czy to zdjęcie należy do tej Pani?[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Wklejam linka [URL="http://www.allegro.pl/item95094259_owczarek_szwajcarski_pieski_czekaja_na_ciebie_.html"][COLOR=#800080]http://www.allegro.pl/item95094259_owczarek_szwajcarski_pieski_czekaja_na_ciebie_.html[/COLOR][/URL][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#800080][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mam BOND'ke z Wroclawia. Bialy Owczarek Szwajcarski zarejestrowany w ZONDzie jako Bialy Owczarek Niemiecki Dlugowlosy. Prawie roczna juz sunka, ale hodowlana nie bedzie. Ze wzgledu wlasnie na oslawiona lekliwosc. Trudno. Jest z nami i jest przekochanym pieszczochem :o)
Pozdrawiam Dogomaniakow

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Odświeżam temat :p
Jestem zainteresowana BOS-em, powoli zabieram się do szukania odpowiedniej hodowli tej rasy i ciągle się nad nią zastanawiam. Szukam hodowli zwracającej uwagę na psychikę...bo wiem jak to z nią cienko bywa.
Zainteresowały mnie hodowle "Biała Pasja", Alpen Angel i Fortunatus. Poszukiwałabym miotu po długowłosych rodzicach.
Chętnie też posłuchałabym opinii o rasie i jej predyspozycjach (mam sukę collie, sportowo- wystawową, świetnie się szkolącą i BOS-też by mnie interesował pod kątem szkolenia i sportu;))

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili Biale towarzystwo na Dogo - czyli Ania od Milvy i Ulvera oraz ja z Owca siedzimy na tym watku:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=45231&page=5[/url]
Biale maja wlasne dosc dobre forum, na ktore zapraszam :)
[url]http://www.bialyowczarek.fora.pl/index[/url]
Choc akurat od godziny jest problem z wejsciem na nie. Zapraszamy

Link to comment
Share on other sites

Piękny piesio, mam nadzieję, że szybko znajdzie domek.
My chcemy szczeniaczka z linii najlepiej sportowej, lub pracującej.
Chętnie się rozejrzę na forum BOS (tylko coś tam nie można wejść póki co)
Po BOS-a w porozumieniu z naszym szkoleniowcem rozważamy ew. wyprawę do Czech, lub Słowacji.
Musimy się do sprawy naprawdę dobrze przygotować i przemyśleć wybór rasy.
Słyszałam o BOS-ach...niestety różne rzeczy i muszę przeanalizować ich zgodność z faktami.

Link to comment
Share on other sites

Forum dzis juz dziala calkiem dobrze. Poczytaj, pogadaj z konkretnymi wlascicielami. Masz tam Jovi - wlascicielke Bialej Pasji, Sandre z Alpen Angel.
Jest jeszcze Bodyguard i Białe Wzgórza kazda z jedna chyba sunia hodowlana. Fortunatus tez jest wpisany, ze ma suke hodowlana, ale nawet na swojej stronie nie podali o niej nic.
Jest jeszcze Bialy Kiel, ale oni sa zarejestrowani jako Bialy Owczarek Niemiecki Dlugowlosy w ZOND, a nie w ZKwP, co moze stanowic problem. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Na pewno napiszę maila do klubu BOS-a - np. Czeskiego (bardo mi polecano)
No i korzystając z faktu, że bywam na wystawach - bo wystawiam swoją sukę collie, odwiedzę ring BOS-ów i porozmawiam z hodowcami.
Mój chłopak zainteresował się suczką Hatty - z hodowli Fortunatus (ale domyślam się że to dosyć świeża sprawa, a my szukamy psa z hodowli tej rasy z większym doświadczeniem) Szukamy BOS-a długowłosego.
W naszej hodowli collie ogromny nacisk kładziemy na psychikę i tego samego ocekiwałabym od hodowli BOS, z której miałabym wziąć szczenię. Będę szukać, choćbym miało mi to zająć 2 lata ;)

Link to comment
Share on other sites

"usuwam dla świętego spokoju, ale dobrze wiemy jaka jest prawda i ze mówie prawde Niech Pan zapyta syna co mi opowiedział w drodze na PKP. Nie rozumiem po co miałby kłamać, wierze w to bo przez Pana niedopatrzenie jest taka sytuacja,mam nadzieje że ta historia czegoś Pana nauczy, nie życze źle."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...