Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Incentivo.

Jak bardzo ślini się bullmastiff?

Recommended Posts

[SIZE=3][FONT=lucida sans unicode]Zamierzam zakup psa tej rasy, jednak z tego co słyszałam jest to rasa z ogromną tendencją do ślinienia się. Chciałabym wiedzieć, ile jest w tym prawdy. Mój ojciec nie zgadza się na psa, który wszędzie by zostawiał ślinę. Proszę o głównie wypowiadanie się właścicieli tych wspaniałych psów lub osoby które miały kiedyś z nimi styczność. Czy poziom ślinienia się zależy również od budowy kufy?[/FONT][/SIZE]

Witaj,
BM się ślini, najbardziej jak pije wręcz robi kałuże, często zostawia swoje stemple na meblach (o podłodze nie wspomnę), a jak się mu zachce i wytrzepie się w pokoju to nawet ostatnio miałam faje na telewizorze (a wisi na ścianie), no cóż jak mieszkasz z tatą to może poczekaj na swoje mieszkanko czy dom jak tacie ślina przeszkadza.
Pozdrawiam :)

Zgodnie ze wzorcem rasy fafle bullmastiffa mają być "suche", ściśle przyległe do kufy. W związku z tym bullmastiff nie ma prawa chodzić z wiszącymi glutami, gdyż przyległe fafle nie umożliwiają gromadzenia się nadmiaru śliny. Toteż obawy o wiszących glutach na meblach, na ścianach, na sufitach, etc są nieuzasadnione w przypadku tej rasy.

Niemniej jednak należy liczyć się z tym, że temperamentny, podekscytowany bullmastiff ma prawo być momentami zaśliniony.
Również po jedzeniu, po piciu, po długim spacerze w ciepły dzień, itp również wydziela się większa ilość śliny.

Ilość wydzielanej w tych sytuacjach śliny jest cechą osobniczą.