Jump to content
Dogomania

Jak bardzo ślini się bullmastiff?


Incentivo.

Recommended Posts

[SIZE=3][FONT=lucida sans unicode]Zamierzam zakup psa tej rasy, jednak z tego co słyszałam jest to rasa z ogromną tendencją do ślinienia się. Chciałabym wiedzieć, ile jest w tym prawdy. Mój ojciec nie zgadza się na psa, który wszędzie by zostawiał ślinę. Proszę o głównie wypowiadanie się właścicieli tych wspaniałych psów lub osoby które miały kiedyś z nimi styczność. Czy poziom ślinienia się zależy również od budowy kufy?[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Witaj,
BM się ślini, najbardziej jak pije wręcz robi kałuże, często zostawia swoje stemple na meblach (o podłodze nie wspomnę), a jak się mu zachce i wytrzepie się w pokoju to nawet ostatnio miałam faje na telewizorze (a wisi na ścianie), no cóż jak mieszkasz z tatą to może poczekaj na swoje mieszkanko czy dom jak tacie ślina przeszkadza.
Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Zgodnie ze wzorcem rasy fafle bullmastiffa mają być "suche", ściśle przyległe do kufy. W związku z tym bullmastiff nie ma prawa chodzić z wiszącymi glutami, gdyż przyległe fafle nie umożliwiają gromadzenia się nadmiaru śliny. Toteż obawy o wiszących glutach na meblach, na ścianach, na sufitach, etc są nieuzasadnione w przypadku tej rasy.

Niemniej jednak należy liczyć się z tym, że temperamentny, podekscytowany bullmastiff ma prawo być momentami zaśliniony.
Również po jedzeniu, po piciu, po długim spacerze w ciepły dzień, itp również wydziela się większa ilość śliny.

Ilość wydzielanej w tych sytuacjach śliny jest cechą osobniczą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...