Jump to content
Dogomania

Sunia połknęła apap...


wrobelekelemelek

Recommended Posts

[U]Witam, mam pytanie odnośnie zatrucia u psiaka. Moja 5- miesięczna sunia połknęłą najprawdopodobniej, ok. 5 tabletek apapu - znalazłam puste, pogryzione opakowanie pod kanapą 1 dzień od pierwszych objawów:( [/U]Od czwartku 29.03.po południu sunia jest apatyczna, nieswoja, zauważyłam w czwartek wieczorem, że ma bardzo przekrwione spojówki, wybałuszone oczka, jest słaba, ciągle śpi. Rano w piątek jadę z nią do weterynarza, ten po ogólnym zbadaniu -temp., brzuch ok - lekarz stwierdza zapalenie spojówek lub alergię, daje gentamecynę. Wieczorem znajduję podczas porządków owo nieszczęsne opakowanie po apapie, które miałam wcześniej w torebce, a pogryzione leżało pod wersalką. Szybko ponownie udaję się do weterynarza, opisując przypadek - ponowne badanie, wszystko - oprócz oczu wygląda w porządku, dostajemy ranigast, stosujemy...Sobota sunia jakby ozdrowiała, wcina, pije, niebardzo chce wychodzić na dwór, ale jest bardzo ospała i ciągle śpi...Jest popołudnie w sobotę, weterynarze już nie przyjmują...nie byłąm rano z małą u weterynarza, bo jakby jej się polepszyło, ale teraz znów jest bardzooooo apatyczna...co robić i co to może być, straszności o zatruciach paracetamolem już się naczytałam, ale sunia - nie wymiotowała, nie miała biegunki, jadła, piła, mało ale...Niepokoi mnie jednak ta ospałość i ciągły sen...proszę o jakieś sugestie...jutro też u na lecznice zmknięte, nie wiem co zrobić...coraz bardziej się boję...
pozdrawiam wszystkich, czekając na Wasze podpowiedzi, przepraszam za długi opis, ale inaczej się nie dało.

Link to comment
Share on other sites

długi nie jest.tylko nie napisałaś ile ma kg.co mozesz zrobic w domu prócz tych leków dodaj coś oslonowego na watrobę np.hepatil vit(w aptece bez recepty) i stosuj to przez długi czas,jak dziala paracetamol to juz czytałaś więc truć nie bedę.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za szybką odpowiedź; to mała sunia waży ok 4 kg na razie; kupię te tabletki, rozumiem, że są one dla ludzi; pozdrawiam, a ona nadal śpi...tak się boję i podziwiam swoją głupotę i brak odpowiedniego "zabezpieczenia" mojej wyjściowej torebki z wieloma rzeczami i... z tym nieszczęsnym apapem:(

Link to comment
Share on other sites

Twój piesek zjadł dużą porcję toksycznego leku , paracetamol jest nie używany u psów bo silnie uszkadza wątrobę , nie chce straszyc ale o ile zjadł wszystkie 5 tabletek to wygląda to nie ciekawie . Tak naprawdę żeby ocenic jakie lek poczynił szkody w organizmie przydałyby się badania krwi ( biochemia). Jeśli pojawiłaby się krew w moczu lub wymioty z krwią , apatia by się pogłębiła to jedż do najbliższej otwartej lecznicy , może psiak nie zjadł wszystkich tabletek , oby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paweł T.']Twój piesek zjadł dużą porcję toksycznego leku , paracetamol jest nie używany u psów bo silnie uszkadza wątrobę , nie chce straszyc ale o ile zjadł wszystkie 5 tabletek to wygląda to nie ciekawie . Tak naprawdę żeby ocenic jakie lek poczynił szkody w organizmie przydałyby się badania krwi ( biochemia). Jeśli pojawiłaby się krew w moczu lub wymioty z krwią , apatia by się pogłębiła to jedż do najbliższej otwartej lecznicy , może psiak nie zjadł wszystkich tabletek , oby.[/QUOTE]

Witam ponownie,
Suni się bardzo polepszyło:) je normalnie,pije, załatwia się bez oznak krwi w kale ani siku, jest wesoła, a apatia jej przeszła:)hepatil podany...więc chyba silna z niej sunia jak sobie ze wszystkim sama dała radę:)ma tylko te oczy jakieś takie przymrużone, zaczerwienione, zawsze po przyjściu ze spaceru, ale może to faktycznie alergia nie połączona z apapem:)ale dla swojego spokoju i jej zdrowia zrobię jej w poniedziałek wyniki, bo nie daj Boże może coś jednak zostało uszkodzone:(dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...