Jump to content
Dogomania

symply karma


gryf80

Recommended Posts

Kupuję tę karmę od jakiegoś czasu mojemu wyżłowi i mogę o niej mówić tylko w superlatywach. Wcześniej Sajan był głównie na Purinie Pro Plan, potem skusiła mnie babka w Kakadu i postanowiłam spróbować: granulki są mniejsze niż w PPP, dawkowanie jest również korzystniejsze - Symply wystarcza nam na dłużej niż PPP.

Po skończeniu dwóch worków Symply kupiłam jeden worek PPP, ale Sajan wyglądał na niej o wiele gorzej, kupy też gorsze, więc szybko wróciłam do Symply.

Podsumowując: u nas (znaczy u Sajana;)) kupy piękne, zwarte, latwe do zebrania, sierść błyszczące, mięśnie piękne:).

Stosowałam tą z linka, z jagnięciną, i również tą z indykiem, jedyna, która Sajanowi nie podpasowała smakowo to ta z łososiem.

Ale ogólnie wielki pozytyw.

Link to comment
Share on other sites

Ja od stycznia karmię tą: [url]http://www.symplypetfoods.co.uk/Small-Breed[/url]
I tak jak wyżej: moja opinia jest bardzo pozytywna. Bardzo małe i zwarte kupy, a były z tym wcześniej problemy, sierść ok, waga psa ok. Minusem jest dostępność, była jakiś czas w Telekarmie, ale już nie ma. W Kakadu jest stale i są na nią promocje cenowe. Pozapromocyjna cena jak dla mnie - nie do przyjęcia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zaryzykowałam i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Zmniejszyły się zacieki pod oczami ( winny Brit premium z jagnięciną) Musi być bardzo dobra w smaku bo wszystkie zwierzaki się o nią zabijają. Zobaczymy jak będzie po zjedzeniu całego worka.

Edited by andromeda
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moje zadowolenie z karmy zmalało. Nie kupie jej już więcej! W składzie nie ma podanego kurczaka i tłuszczu z niego. Pies drapie się może nie jakoś specjalnie mocno ale nie jest to takie zwykłe - bo zaswędziało.

Zastanawiam się czy olej ze słonecznika może być nietolerowany bo to jedyny nowy składnik którego mój pies nie dostawał.

Link to comment
Share on other sites

Może mało precyzyjnie to ujęłam.

Po Nutra Nuggets z jagnięciną która wywołała świąd, kupiłam Brit Premium z jagnięciną. Który zresztą nasilił objawy.

Symply zadziałało w połowie. Może miesiąc to za mało ale pies mi tyje od tej karmy. Nijak nie możemy stracić tłuszczyku. A spędza dzień aktywnie, dzienna porcja bardzo mała.

Drugi pies wybitny alergik zjadł tej karmy bardzo mało skończyło się na dwóch porcjach. Wywołała u niego drapanie, pocieranie oczu łapkami. Uczulony jest na kurczaka i wiele innych składników. Których nie ma podobno w składzie.

Kupiłam Lukullusa na sprawdzenie. Jak na razie smakuje, zobaczymy co będzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka drapała się uporczywie, budziło nas w nocy to drapanie. Nie wiem co to było, ale odstawienie kurczaka pomogło. Dobre doświadczenia mam także z Nutro Choice z jagnięciną. Nie odnosiłam się jakoś specjalnie do Twojego postu, wyraziłam swoją opinię po niespełna 5 m-cach stosowania, bo może komuś się przyda. Jak zaczynałam przygodę z Symply nie mogłam znaleźć żadnej opinii.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

pies własnie kończy duży wór Symply indyk z ryżem dla szczeniaków
wybrałem tą wersję bo ma najwięcej mięsa ze wszystkich wersji tego producenta 30% suszonego mięsa indyka
mój psiur jest wybredny i rzadko którą suchą karmę akceptuje ale ta należy do grona najchętniej jedzonych (inne to acana grassland, brit care jagnięcina z ryżem duże rasy)
sierść pięknie lśni jest mięciutka i błyszcząca
własnie idzie do nas drugi wór
karmna dostępna jedynie w kakadu (albo telekarmie ale to też kakadu tylko dla zmyłki inaczej się nazywa)
po zjedzeniu tego wora co do nas idzie następna będzie Symply indyk z ryżem dla dorosłych dużych ras
według moich analiz łącznie ma najwięcej glukozaminy i chondroityny (na stawy) na rynku

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Wczoraj zakupiłam w Kakadu na próbę 200gr Symply, [url]http://www.symplypetfoods.co.uk/Turkey-Rice[/url]
Skład prosty (co wydaje mi się plusem), dość fajne proporcje mięska i brązowego ryżu ( a nie białego).
No i cena nie była zbyt wygórowana mimo że to Kakadu.

Na razie Biz jest od 2-óch dni na Trainer Fitness - bez rewelacji. Kupy luźnawe, choć już nie biegunkowe. Smakowitość średnia, nie rzucił się na nią specjalnie, było kilka podejść (a on zwykle wcina jak odkurzacz).

Za parę dni napiszę jak po Symply sprawa wygląda :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='gocha2p']Joven, napisz jak tam po karmie symply. Ja zamierzam kupić swojemu psiurowi, bo na razie zjadł małą ilość a nie wiem czy warto?[/QUOTE]

Moje psy zjadły kilka worków Symply i uważam, że to bardzo dobra karma. Mieliśmy z indykiem i z jagnięciną. Niestety dystrybutor na PL wycofuje się z tej karmy i już jej nie będzie :( Szkoda ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...