Jump to content
Dogomania

Leah07

Recommended Posts

Znacie może jakieś dobre mokre karmy dla szczeniąt jak i dla dorosłych psów, te sklepowe wydają mi się, że są dosyć kiepskie...
Bo znalazłam ostatnio małego szczeniaka, i mam dorosłego psa, i chciałabym dobrze je karmić. :roll:
Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam
Leah :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='WEIMAR']mój je Rocco Classic
kupując w pakiecie 24 puszki po 800 g każda - wychodzi około 5,40 za puszkę
skład 97% mięso i wnętrzności[/QUOTE]

Czy naprawdę w tych puszkach jest samo mięso? Przygotowuję się do wakacji. Na co dzień psy jedzą ryż z mięsem. Nie umiem niestety mięsa pasteryzować w słoikach tak żeby nadawało się na wyjazd.
Interesują mnie tylko puszki z czystym mięsem bez żadnych dodatków ryżu i makaronu.
Ile się tego podaje na kg masy ciała? Czy jest jakiś opis na puszce? Kto jest producentem tej karmy, nigdzie w necie nie mogę tego znaleźć? Gdzie można to kupić? ( znalazłam tylko zooplus)

Edited by Bączek
Link to comment
Share on other sites

Witam.
W Rocco Classic jest praktycznie 100% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (podroby, wnętrzności).
Podobną karmą jest Animonda i Amora.

Jeśli karmisz psa mięsem z ryżem lepiej jest kupiś Rocco z ryżem (zawartość ryżu około 4%). Odpada problem gotowania ryżu i mieszania z puszką. Mam psa o delikatnym przewodzie pokarmowym i żadnych sensacji nie ma. Dawkowanie to 400g na 10kg psa.

Pozdrawiam.

[quote name='Bączek']Czy naprawdę w tych puszkach jest samo mięso? Przygotowuję się do wakacji. Na co dzień psy jedzą ryż z mięsem. Nie umiem niestety mięsa pasteryzować w słoikach tak żeby nadawało się na wyjazd.
Interesują mnie tylko puszki z czystym mięsem bez żadnych dodatków ryżu i makaronu.
Ile się tego podaje na kg masy ciała? Czy jest jakiś opis na puszce? Kto jest producentem tej karmy, nigdzie w necie nie mogę tego znaleźć? Gdzie można to kupić? ( znalazłam tylko zooplus)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam Rocco w zooplus. Do dziś mają promocję 10% na wszystko. Za 30 puszek po 800g wyszło ok 160 zł co za 1 kg mięsa daje ok 7 zł. Cenowo dośc atrakcyjnie to wygląda. Zobaczymy jak będą jadły, w zeszłym roku nie miałam puszek i musiałam psy karmić białym serem i porcjami rosołowymi. A ten ser i te porcje kosztowały drugie tyle co w Krakowie.

Na puszki tej drugiej firmy też mają promocje.

Link to comment
Share on other sites

Obama zjadł już puszkę Rocco. Zjadł z ogromnym apetytem,naprawdę niezłe fikołki w powietrzu kręcił gdy poczuł zapach.Spałaszował w 3 sek :)Kupka ładna.Minus? Karma śmierdzi i ma paskudną puszkę :)
Na plus?Smak dla psa i to,że nie ma sensacji żołądkowych,spore kawałki mięcha w środku.

Link to comment
Share on other sites

To czuję się uspokojona :) Ja mam 30 puszek, ale będę je skarmiać dopiero w wakacje.
Producentem ROCCO jest Matina GMBH strona internetowa [URL="http://www.matina-gmbh.de"]www.matina-gmbh.de[/URL] Puszki pisane po niemiecku i angielsku.

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że będziesz zadowolona.Mój jest strasznym wrażliwcem,niewłaściwa dla nas karma objawia się nie tylko alergią ale i natychmiastowym rozwolnieniem. Tutaj zero sensacji więc myślę,że to świetna rekomendacja. Wrócimy do tych puszek ale ....może spróbujemy też innego smaku?
Są w zooplusie mieszane pakiety,szkoda tylko,ze w ilości 24 puchy.Może uda się wziąść to z kimś na pół.Ciekawie wyglądają smaki jak :łosoś morski,wołowinam ze żwaczami,wołowina z dziczyzną,jagnięcina z warzywami i ryżem.A już nie wspomnę o tych ekstrawaganckich jak kozie mięso z cukinią. :)

W każdym razie,renifer przypasował nam bardzo..choć z ezgotyki mieliśmy kiedyś Taste Of the Wild z bizonem i średnio smakowało. Kupiłam na spróbowanie bo był długo na rybnym TOTW.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Przeczytałem cały wątek bo też czasem kupuję mojemu psu mokrą karmę i zacząłem się zastanawiać nad jedną sprawą. Czy chcecie karmić psy tylko karmą z puszki? Osobiście uważa że jest to duży błąd. Podstawą powinna być such karma, mokra tylko jako dodatek. Podam tylko dwa powody dlaczego tak jest, ale najważniejsze. Przede wszystkim suche karmy są odpowiednio zbilansowane (mówię o dobrych karmach a nie o np. Chappi czy Pedigree) karmy mokre takie nie są, przybajmniej ja takiej na naszym rynku nie widziałem. Po drugie pies jedząc suchą karmę gryzie ją, a przynajmniej powinien chociaż troche, przez co czyści zęby z kamienia, a na pewno utrudnia osadzanie się go, w przypadku mokrych tego zupełnie brak.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam na wakacje. Będę podawać z dodatkiem płatków zbożowych z Pabemii. Te puszki nie nadają się do karmienia wyłącznego, bo zawierają samo mięso, a pies nie może jeść wyłącznie mięsa.
Na co dzień moje psy jedzą ryż z surowym mięsem i dodatkami. Cały czas myślę, żeby zastąpić ryż śrutami albo płatkami zbożowymi, ale to dość dużo wychodzi a nie mam źródła zakupów tańszych.
Na kamień dostają kości wołowe.
Nie chcę się wdawać w dyskusję o wyższośći jedzenia naturalnego nad przetworzonym, bo to nie ten wątek.
Każdy ma własny rozum.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Zgłaszaj, Bou, proszę (ja zgłaszam od chwili, kiedy spienił mnie jeden z tych speców od marketingu zachwalający jakąś średnią bytówkę jako świetną karmę przy chorych nerkach). Może jak tych zgłoszeń będzie więcej to administracja się ocknie. 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, wronka napisał:

Zgłaszaj, Bou, proszę (ja zgłaszam od chwili, kiedy spienił mnie jeden z tych speców od marketingu zachwalający jakąś średnią bytówkę jako świetną karmę przy chorych nerkach). Może jak tych zgłoszeń będzie więcej to administracja się ocknie. 

Zgłaszam,czasem się czuję jak forumowy ..kabel:) A czy to ktoś czyta - to juz inna historia,ale nabieram podejrzeń (!),że moze tak:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...