Jump to content
Dogomania

Sędzia kynologiczny


Agappe

Recommended Posts

Mam wrażenie, że już gdzieś był podobny temat, ale nie potrafię go odszukać :-?
W komisji, przed którą zdawałam swój egzamin byli:
-> Pior Śliwka => historia ZKwP, systematyka i nazewnictwo ras (polskie i FCI) oraz rozpoznawanie ras na zdjęciach;
-> Ewa Bukład => znajomość wzorców ras V grypy FCI oraz regulaminy zawodów psiach zaprzegów (bo równocześnie zdawałam też egzamin na asystenta w tej dziedzinie);
-> Barbara Czasławska => statut i wszystkie regulaminy związkowe;
-> Elżbieta Junikiewicz => genetyka;
-> lek.wet. Anna Chlebek => weterynaria, w tym anatomia, fizjologia, choroby, rozmnażanie, odchów szczeniąt, profilaktyka szczepień itd.
Sposród egzaminatorów tylko p.p. Czasławska i Chlebek miały pytania na karteczkach, które się losowało. Pozostali pytali "z głowy".
Oczywiście przed egzaminem była "giełda pytań" :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[b]A ja mam pytanie - czy ktoś wie gdzie w tym roku sie szykuja kursy asystenckie? U nas miał byc w zeszłym roku, ale z powodu niedostatecznej liczby chetnych..... Pewnosci nie mam - bo byłam zagranica i zalowalam, że mnie omija :roll: [/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kurs jest teoretycznie bezpłatny, ale...
Trzy lata temu płaciłam 50 zł za materiały (+ koszt dojazdów Katowice-Kraków przez 6 miesięcy). Potem opłata egzaminacyjna -> 20 zł.
W sumie niewiele... jeśli odliczyć paliwo :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe dlaczego za materiały trzeba było u was dopłacać :roll:
Bo książki to rozumiem :wink:
Mój regał z kynologiczną literaturą rozrósł się w czasie kursu o 100%
( i nadal się rozrasta :P )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

A powiedzcie mi czy pracę sędziego kynologicznego powinno się traktować bardziej jako zawód czy może hobby? Tzn. czy trzeba przyjmować "zlecenia" na sędziowanie czy nie musimy bez żadnych konsekwencji. Czy dostajemy za sędziowanie wynagrodzenie albo coś takiego jak miesieczną wypłatę tak jak przy normalniej pracy (nauczyciel, księgowy...) czy też nie? Czy oprócz sędziowania mamy jakieś inne obowiązku względem związku (robota papierkowa itt.)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...