Jump to content
Dogomania

Objawy po szczepionce...


taka-mala-kobietka

Recommended Posts

Witajcie .. mam sznacuera miniaturke psa.. wabi sie Leon .... mial dzisiaj kolejne szczepienie ur.28.11.06r ma 9 tygodni szczepienie pierwsze mial 15.01.07 na nosowke i parwowiroze szczepionka nazywala sie Nobivac puppy dp kolejna mial dzisiaj 5.02.07 mial szczepienie weterynarz zaznaczyl wszyystko parwowiroza nosowka zakazne zapalenie watroby leptospiroza kaszel psi i jeszcze cos na k doczytac sie nie moge szczepionka o nazwie fort dodge .. lecz pies ma dzisiaj jakies objawy... taka dziwna woda w dosc malych ilosciach wylewa mu sie z nozdrzy .... czesto zmienia miejsce polozenia kiedy spi budzi sie niespokojny szczkajac ... szybko oddycha ... i ma dziwny stolec.. to nie biegunka lecz miekki stolec ... na poczatku piesek byl karmiony zwykla karma i puszkami pedigree lecz krotko potem zmienilam mu ... mnu na sama sucha karme o nazwie puppy prosze o pomoc boje sie o te dziwne zachowanie pieska ... po szczepionce czy to normalne ? Ile to moze trwac ?

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...mój psiak po szczepieniu zawsze spi-cały czas, jest taki jakby osłabiony i wogóle nijaki...

szczeniaki czesto maja biegunki...mój jak był mały to miał stale, winne były robaki. W końcu wydalił takiegoooooo dłuuuuugiego robaka i problem się skończył. czasem trzeba odrobaczać az do skutku.

Link to comment
Share on other sites

byl odrobaczany 5 dni temu regularnie zreszta byl odrobaczany nie ma robakow ... jest czysty jak lzaa.... martwi mnie tylko ta nadpobudliwosc poo szczepionce on spiiiiii wstaje po czym piszczy kladzie sie .. taki nerwowy :( i ta wydzielina z nochalka ... taka woda czasami ....gorac omu na pewno bo zmienia polozenie podczas snu na chlodniejsze ale chyba nie mam otworzyc okna ?:|

Link to comment
Share on other sites

No to dobrze-co 3 tygodnie-ksiażkowo. Mojemu tez czasem leci woda z noska-pies oddycha nosem-nos sie skrapla-nie panikuj prosze bo nie potrzebnie się stresujesz-nie umiem Ci pomóc przez neta-wazne czy psak nie ma goraczki!jaki ma nos-wilgotny i zimny czy suchy i ciepły?(jak spi to ma ciepły-wiadomo)ale tak ogólnie?

Link to comment
Share on other sites

objawy jak najbardziej normalnr po tej szczepionce ,do jutra powinny przejść ale jak nie mina to idz do weta i mu powiedz ,powinien go zbadać ,bo moga to byc objawy nadwrazliwości ,niestety po szczepionkach tej firmy a szczególnie po dpsh max 10 tak się zdarza

Link to comment
Share on other sites

Moje szczeniaki często uczulały się na szczepionkę Duramune, więc staram szczepić się teraz maluchy Vanguardem. Czasem nawet dwie doby chodziły obolałe, piszczały przy każdym dotyku i biegały z kąta w kąt. Teraz, kiedy zmieniłam szczepionkę to się już nie zdarza. Każde kolejne szczepienie powinno być robione szczepionką z tej firmy, którą piesek dobrze toleruje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

PEDIGREE ?! TA KARMA JEST ZROBIONA ZE SZMAT I ODPADÓW !! NIE MOŻNA KARMIĆ TYM SZAJSEM ZWIERZĄT A TYM BARDZIEJ PSÓW !

Karmy które nie mają tylko nadruku na torbie, ale przeszły specjalne a'testy i są polecane przez specjalistów, to :

Hills
Acana
Royal Canin
Eukanuba
Purina

Właściciele psów w późniejszym czasie dziwią się, dlaczego mój pies stale na coś choruje ?

Od takich karm jak pedigree, darling, czy chappi pies nie od razu, lecz w późniejszym czasie może mieć począwszy od problemów z układem pokarmowym, a skończywczy na skręcie jelit. Nie jest to stuprocentowa pewność, że zachoruje, ale lepiej nie ryzykować.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj - może ktoś zauważy? Moja ponad 3 miesięczna sunia ma drgawki po szczepieniu. Była szczepiona Fort Dodgem oraz od razu na wściekliznę... Mała leży, widzę że ją boli, jest nieswoja jakaś. Czy trzęsienie się może być objawem wskazującym, że coś jest nie tak czy po prostu mała trzęsie się, bo ją boli? Biedna jest :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Justynaaaa']PEDIGREE ?! TA KARMA JEST ZROBIONA ZE SZMAT I ODPADÓW !! NIE MOŻNA KARMIĆ TYM SZAJSEM ZWIERZĄT A TYM BARDZIEJ PSÓW !

Karmy które nie mają tylko nadruku na torbie, ale przeszły specjalne a'testy i są polecane przez specjalistów, to :

Hills
Acana
Royal Canin
Eukanuba
Purina

Właściciele psów w późniejszym czasie dziwią się, dlaczego mój pies stale na coś choruje ?

Od takich karm jak pedigree, darling, czy chappi pies nie od razu, lecz w późniejszym czasie może mieć począwszy od problemów z układem pokarmowym, a skończywczy na skręcie jelit. Nie jest to stuprocentowa pewność, że zachoruje, ale lepiej nie ryzykować.[/quote]
Taaaaaaa,ze szmat..........
A wiesz o tym,że koncern Masterfood,już ze 2 lata temu przejął Royal-a.A to ten sam co robi Pedigree.
Powiem tak,nie karmię Pedigree,ponieważ moje psy jej nie tolerują,ale nie tolerują też Ekanuby i pewnie znalazło by się więcej,gdybym eksperymentowała.
Ale znam psy,które jedzą Pedigree i mają się doskonale.
Najzwyczajniej w świecie,dietę trzeba dostosować indywidualnie.Ot i cała filozofia;)Korci mnie,żeby zapytać,co to za specjaliści polecają te karmy,ale daruję sobie.Za stara jestem na takie polecanie:evil_lol:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moja Fiona ma dokladnie takie same objawy jak twoj pies:(Pierwsza szczepionke na nosowke miala miec zrobiona miedzy 19-26.08 wiec poszlam z nia przed wczoraj do weterynarza i miala zrobiona ta szczepionke 5 w 1.Lekarz oczywiscie zbadal Fionke(temperatura,osluchal pieska itp.)stwierdzil ze jest zdrowa i ja zaszczepil.Ale dzien po szczepionce Fionie pojawil sie dziwny wyciek z nosa i ma biegunke wiec ja w panice(przeczuwajac najgorsze) z powrotem do weta.Ale on stwierdzil ze z nia wszystko jest ok i dal nam proszek ktory mam dodawac do jedzenia o nazwie BACTISEL-HK i tabletki FLOSACID i zalecil diete gotowane piersi z kurczaka z ryzem.I mi wytlumaczyl ze mlode psy zle przyswajaja tluszcze zawarte w karmach itp. i to sie czesto zdarza.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Cześć, mam małe pytanko. Mam suczkę która urodziła się 22.05.09 pierwsza szczepionke miala 6.07.09 ''Novibac Puppy'' dzisiaj byłam z nia u wetaerynarza i dostala Vanguard i odrobaczenie. Po powrocie do domu suczka cały czas spi, nie chce jesc, trzęsie się i gdy ją dotykam w okolicy brzuszka piszczy z bólu? Co to może byc? Czy to normalne objawy po szczepionce czy cos powazniejszego ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...