Jump to content
Dogomania

W jakim wieku szczeniak powinien się przestać załatwiać w domu?


Guest edene

Recommended Posts

Hej.
Ja po raz pierwszy. Nabyłam mojego Staffika ok 2 tygodni temu. Piesek ma obecnie 10 tygodni i nie mogę nauczyć go załatwiania się na matę. tzn w nocy gdy się przebudza idzie siku prosto na matę gdy my śpimy i nie widzimy ( albo udajemy ze śpimy). natomiast w dzień tak jakby robił nam na złość. powącha matę idzie 5-10 cm obok niej i się załatwia albo gdzie stanie tam sika:( POMOCY ! :)
Możliwe, że wpływ na to ma fakt, ze zmieniliśmy miejsce zamieszkania. w pierwszym tygodniu posiadania pieska nauczył się na załatwiac na matę w większości przypadków po przymusowej przeprowadzce już maty nie szuka ( oprócz nocy).
poradźcie jak mogę nauczyć go higieny :(

Link to comment
Share on other sites

Niemowlak nie sika w śpioszki na złość matce - zapomnij o tym, że szczeniak sika na złość. Sikanie tam gdzie się stoi jest normalne u szczeniaka - będzie sikał po każdej ekscytacji, po obudzeniu się, po jedzeniu, przed jedzeniem, po zabawie i przed zabawą, nawet kilkanaście razy dziennie. Obserwuj malucha i gdy zaczyna kręcić się, spokojnie przenieś go na to miejsce, gdzie powinien się załatwiać - i  bardzo pochwal, jeśli tam się wysika.  A najlepiej zacznij uczyć załatwiania się na zewnątrz, na trawie, nie na chodniku.

Link to comment
Share on other sites

Do skutku - nie ma reguł. Przeważnie jest tak, że psy miniaturowych ras uczą się dłużej, suczki - szybciej niż psy.  Przy zmianie miejsca zamieszkania szczeniaka trzeba uczyć od nowa, gdzie jest toaleta. Podobnie zresztą z innymi czynnościami = reagowanie na polecenie "siad" w mieszkaniu nie znaczy, że pies od razu zareaguje na to samo słowo na spacerze czy w dystansie od właściciela.

 

Link to comment
Share on other sites

Sowa ma rację, to jest psie dziecko i ma prawo nie wytrzymywać długo. Poza tym zmiana mieszkania też go zdezorientowala. Tylko cierpliwość i wyrozumiałość bo tak jak mówi sowia ludzki niemowlak sika w pieluchy długo i nikt nie ma do niego pretensji, że nie korzysta z wc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...