Jump to content
Dogomania

W jakim wieku szczeniak powinien się przestać załatwiać w domu?


Guest edene

Recommended Posts

Guest edene

Mój ma 4 miesiące i załatwia się pół na pół - trochę w domu a trochę na spacerach. W domu załatwia się tylko w wyznaczonym miejscu na gazetki. No, zdarza jej się wypadek tak z raz na tydzień - nie wiem czy przez nieuwagę czy z innego powodu. Nigdy psa nie karałam za brudzenie w domu. Załatwia się bardzo często i nie jestem w stanie, aż tyle razy dziennie wychodzić na spacery. Zdjęcie gazetek nic nie daje - załatwia się w tym samym miejscu na kafelkach.

Link to comment
Share on other sites

Nasza ma 5msc i też zdarza się jej sporadycznie zrobić jeszcze w domu. (ostatnio wczoraj, brałam prysznic, mąż przy komputerze, a suczynka na przedpokoju się zsikała.. )
90% na dworze. Jak jest sama to trzyma 8h, a jak jesteśmy w domu to wychodzimy z nią co 3h.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oj ta cierpliwość to jedyne co nam pozostało :/ Moja sunia ma prawie 6 miesięcy i też już nie mam czasem sił. Zastanawiam się nawet , czy może się tak zdarzyć, ze psiak będzie już miał wpadki do końca swojego psiego życia? Może akurat mój pies jest "nienauczalny" w tej kwestii? Siku to bym jeszcze zrozumiała, bo może pęcherz za mały, ale jak idzie sobie do pokoju i wali kupę to naprawdę sprzątam i ryczę. :(

Link to comment
Share on other sites

Nasz buldożek ma prawie 8 miesięcy. Do 5 miesiąca uczony na matę. Od trzech miesięcy uczymy go szczekania za potrzebą i wychodzimy z nim dość często bo nawet co godzinę, lub co dwie. Chyba że zaśnie. W nocy o 3:30. Na samym początku za toaletę dostawał smakołyk, teraz już nie ale chyba do tego wrócimy. Co do szczekania to jest dziwnie jak go nauczyliśmy to szczekał za wszystkim, za jedzeniem, zabawą, za spacerem i toaletą. Po ignorowaniu przestał całkowicie szczekać i za toaletą też nie szczeka.

Link to comment
Share on other sites

Nauczenie szczekania jest jak dla mnie korzystne pół na pół..
Co jak Was nie będzie w domu a mały będzie chciał wyjść? Będzie wył i szczekał sąsiadom.. Ja też chciałam Lunę tego nauczyć, ale ostatecznie zrezygnowałam. Luniasta trzyma tak długo aż się z nią wyjdzie, chyba ze bardzo jej sie chce, to siada na swoim kocyku na przedpokoju i czeka, albo się kręci. Zresztą mamy teraz już ułatwienie, bo ma mniejwięcej stałe godziny robienia kupki.

8 msc to już spory psiak, nasza miała 4,5 msc jak się nauczyła, że robi się TYLKO na dworze.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

4-miesięczny pies robiący trochę na spacerze, trochę w domu na gazetki to norma; szczególnie, że wpadki są już rzadkością, powiedziałabym nawet że jest super.
Psy uczą się bardzo różnie czystości; mój ostatni szczeniak w wieku 6-7 miesięcy niby już był nauczony czystości, ale jak miał 8 miesięcy przyszło lato, pił wodę jak smok i zrobił się regres, zaczęło mu się chcieć poza godzinami spacerów; wrócił z wycieczki, opił się wody i za godzinę lał na kafelki, i z miesiąc trwało, zanim daliśmy sobie z tym radę, więc można powiedzieć, że lał do 9 miesiąca...

Link to comment
Share on other sites

Guest edene

Dzięki za odp. Mój szczeniak ma już 5,5 miesiąca :) No, jeszcze się trochę załatwia w domu, sika bo nie wytrzymuje, np rano po wstaniu gnam jak mogę najszybciej bez mycia, picia, byle by dres buty na nogi - niestety zwykle mała w tym czasie sika na kafelki. Wychodzimy i załatwia się oczywiście jeszcze raz i jedynka i dwójka :) Ale powoli jest coraz lepiej. Ciekawe że pies prawie nigdy nie załatwia się w domu gdy mnie nie ma! Sika podczas mojej obecności ;) Kiedyś zostawiłam ją na 7 godzin i nic nie zrobiła.

Link to comment
Share on other sites

Guest edene

Najpierw w ogóle nie reagowałam, po prostu sprzątałam. Potem spróbowałam mówić do psa fe, nieładnie, okazywać że jestem niezadowolona, no i sprzątałam. W sumie nic się w zachowaniu psa nie zmienia, niezależnie od tego jak reaguję. Tzn. nie sprawia wrażenia aby się przejmowała :) Mój poprzedni pies spuszczał łeb i wykazywał oznaki "skruchy". Szczeniak jakby nic sobie z nagany nie robi.

Link to comment
Share on other sites

Robi sobie.
Cieszy się pod nosem, że zwrócił Twoją uwagę, w ten sposób.
Powiedz podniesionym głosem 'Fe, brzydko' i wyprowadź go na czas sprzątania do łazienki, lub drugiego pokoju.
Tak aby nie widział jak sprzątasz.

Link to comment
Share on other sites

Guest edene

Aha, ok dzięki spróbuję :) Mój pies jeszcze sika w jednym wypadku, jak odkurzam, zastanawiam się czy to ze strachu aby, na odkurzacz szczeka i gania za nim, próbuje gryżć. Uczyłam psa tolerowania odkurzacza ale jakoś się nie nauczył. Nauczyła się za to świetnie tolerować suszarkę, w ogóle nie zwraca na nią teraz uwagi a na początku było jeszcze gorzej niż w odkurzaczem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edene']No, jeszcze się trochę załatwia w domu, sika bo nie wytrzymuje, np rano po wstaniu gnam jak mogę najszybciej bez mycia, picia, byle by dres buty na nogi - niestety zwykle mała w tym czasie sika na kafelki.[/QUOTE]

Jak miałam taki problem to zabrałam się za gimnastykę artystyczną pod tytułem "ubieranie się z psem pod pachą" :lol: i bardzo pomogło, szczególnie jak doniesieniu sików na dwór towarzyszyła wielka nagroda.

U mnie szczeniak wycwanił się tak, że robił kałużę, żebym wyjęła mopa, bo uwielbiał się za nim uganiać w czasie sprzątania. Przeszło jak ręką odjął, kiedy na czas sprzątania był zamknięty w kennelu albo w łazience i zabawa po kałuży się skończyła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Jak miałam taki problem to zabrałam się za gimnastykę artystyczną pod tytułem "ubieranie się z psem pod pachą" :lol: i bardzo pomogło, szczególnie jak doniesieniu sików na dwór towarzyszyła wielka nagroda.
[/QUOTE]

Też uprawiałam, też :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A jak nauczyliście w ogóle psa dawać znać że chce wyjść na spacer ? Bo nasza suczka ma już 8 miesięcy, co prawda załatwia się na zewnątrz z drobnymi wyjątkami kiedy to znajdujemy prezenty, ale nigdy nie daje znać że chce wyjść. Rano to trzeba ją i tak budzić żeby wyszła, a po południu po prostu wychodzimy z nią - ale chcielibyśmy żeby jednak jakoś sygnalizowała swoje potrzeby - bo na przykład dzisiaj rano wstała sobie wcześniej i się załatwiła nie budząc nas... gdyby tak chociaż szczeknęła albo polizała po pysku... a tu nic, po prostu się zesrała i poszła spać dalej.
Oczywiście po wszystkim wie że źle zrobiła i jej skrucha jest wielka, ale lepiej by było gdyby tą jej skruchę przerobić na wcześniejsze szczekanie, niech to nawet będzie kosztem świętego spokoju sąsiadów. Tylko jak ją tego nauczyć ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam 2 miesięczną suńkę tydzień temu przygarniętą ze schroniska, i zdarza się jej nasikać w domu, ale posty powyżej uspokoiły mnie, że to jeszcze dopuszczalne. Za to dumna z niej jestem, bo mi szczylek pokazuje, że chce kupę trącając łapką balkonowe drzwi (przez balkon wychodzimy na przyblokowy ogródeczek, gdzie się maluch załatwia). Kupkę trzyma pięknie, leje niestety gdzie popadnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='socurek']Mam 2 miesięczną suńkę tydzień temu przygarniętą ze schroniska, i zdarza się jej nasikać w domu, ale posty powyżej uspokoiły mnie, że to jeszcze dopuszczalne. Za to dumna z niej jestem, bo mi szczylek pokazuje, że chce kupę trącając łapką balkonowe drzwi (przez balkon wychodzimy na przyblokowy ogródeczek, gdzie się maluch załatwia). Kupkę trzyma pięknie, leje niestety gdzie popadnie...[/QUOTE]

Dwumiesięczny pies praktycznie zawsze będzie lał w domu - nawet fizycznie nie ma takiej opcji, aby trzymał sikanie. W przypadku psów małych ras takie nietrzymanie może zdarzyć się nawet do roku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='socurek']Wszystko wybaczam :) powiedzcie mi tylko jak jej wytłumaczyć, że akurat legowisko nie jest miejscem do siurkania? Bo wszystkie miejsca gdzie dotychczasowo spał sobie Norek są dokumentnie zasiurane...[/QUOTE]

My szczylom nie dawaliśmy po prostu żadnego legowiska, jak już, to kawałek ręcznika czy coś. A naszego prywatnego psa od razu przyzwyczajaliśmy do klatki, wiec z sikaniem nie było problemu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='LadyS']My szczylom nie dawaliśmy po prostu żadnego legowiska, jak już, to kawałek ręcznika czy coś. A naszego prywatnego psa od razu przyzwyczajaliśmy do klatki, wiec z sikaniem nie było problemu ;)[/QUOTE]

Moj pies jest szczeniakiem i ma 2 miesiace . Umie juz zalatwiac sie na zawolanie . Gdyjej sie chce podchodzi do okna balkonowego drapie i piszczy. Polece ci bys zrobilamu taki wychodek w pudelku i po przebudzeniu, zabawie, jedzeniu sadzala go tam i sam sie zalatwi . Ale nie mozesz pozwolic mu wyjsc przed zalatwieniem sie. Gdy juz to zrobi nagrodz go chrupka lub zabawa. Pies po kilku razach bedzie cie informowal o swoich potrzebach . Ostrzegam . Nie na wszystkie psy to dziala xd mam nadzieje ze pomoglam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='asiuniaxd12']Moj pies jest szczeniakiem i ma 2 miesiace . Umie juz zalatwiac sie na zawolanie . Gdyjej sie chce podchodzi do okna balkonowego drapie i piszczy. Polece ci bys zrobilamu taki wychodek w pudelku i po przebudzeniu, zabawie, jedzeniu sadzala go tam i sam sie zalatwi . Ale nie mozesz pozwolic mu wyjsc przed zalatwieniem sie. Gdy juz to zrobi nagrodz go chrupka lub zabawa. Pies po kilku razach bedzie cie informowal o swoich potrzebach . Ostrzegam . Nie na wszystkie psy to dziala xd mam nadzieje ze pomoglam[/QUOTE]
Nie radze uczyć psa sikać w domu na tzw gazetki w miejscu gdzie np zamykacie go na noc czy coś, mój szczeniak ma prawie 4 miesiące i owszem czasem załatwia się na dworze, ale za każdym razem kiedy zamkne go w łazience a tam właśnie śpi, sika praktycznie odrazu. juz nie mam cierpliwosci nie wiem co mam robic bo chyba najgorszym problemem w tym wszystkim jest to ze kupke nie robi na polu chociaz wychodzimy po kazdych posiłkach i po zabawie i po spaniu, zawsze czeka do nocy i robi wszystko w łazience.. pomocy macie jakiś pomysł jak go tego oduczyć?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Moj maltanczyk ma 4,5 miesiaca zostaje w domu na ok 6 H i nie robi mu to problemu po prostu przesypia lub bawi sie zabawkami. Od malego uczony byl na mate. Potrafi juz tez zalatwiac sie na zewnatrz. Zaczynam jednak przyzwyczajac go do zalatwiania sie TYLKO na zewnatrz. Po pracy wychodze z nim co godzine i jest ok. Nie wiem jednak co mam zrobic z okresem 6 h kiedy jestem w pracy - zawsze mial mate. Tym razem przestac ja zostawiac ? wychodze z nim zaraz prze di po pracy zawsze. Czy taki maly pies wytrzyma juz 6 H bez sikania ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...