Jump to content
Dogomania

DCDC Sopot 2012


wikikoniki

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Chciała bym z Lejdi wziąść udział w tych zawodach frisbee
I dlatego kupiłam dysk i postanowiłam systematyzować treningi...i mam pytanie ,jak często ćwiczyć z psem?jak długo?
Co powinnyśmy umieć do startu w kategorii dla początkujących w freestyle?

To filmik z dzisiejszego treningu.
trochę kiepski ,ale....

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=Fb2Jul-oxns[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza rzecz - zdecydowanie za długa sesja. Pies już chyba na końcu był trochę znudzony/zmęczony, a do tego nie można doprowadzić. Zbawę przerywamy w najlepszym momencie.
Po drugie, zapytam szczerze - z czym chcesz wystąpić na zawodach? Z tego co widzę, to ty nie potrafisz jeszcze rzucać, pies nie potrafi łapać, widać, że to wasze początki, więc nie bardzo wiem, co być chciała na zawodach pokazać. Przykładowy występ freestyle z kategorii starters: [url]http://www.youtube.com/watch?v=m1dI8H55BEw[/url]

Zacznij od nauki rzucania (twojego) i łapania (psiego) floaterów. Nakręcaj go jeszcze na dysk, szarp się. Rzucaj rollery. Do backhandów przejdź później (jak się nauczysz rzucać!). Ćwicz sztuczki, żeby zapunktować w Team Movement.

Po trzecie - co to za dysk? Z takim na zawodach też nie wystąpisz. Na nakręcanie jest ok, ale mogłabyś się już zaopatrzyć w standardowy, dopuszczony do zawodów.

Link to comment
Share on other sites

Podzielam opinię wyżej i dodam, że przed wami dużo pracy jeśli chcecie startować ;) Mój szczenior też póki co początkujący biega głównie po rollery i od tego proponuję zacząć. Oczywiście skacze na niewielkie wysokości by nauczyć się łapać dysk, ale pierwsze proponuję samemu poćwiczyć rzuty potem z psem. Dysk którym rzucasz nie nadaje się do łapania go w locie przez psa nie wiem czy zauważyłaś jak krzywo i niestabilnie leci. Taki to po prostu szarpak. Proponuję kupić miękki, standardowy dysk nasz pierwszy Competition Standard ale polecam raczej któryś z Hero ;) Co do treningu to trenować krotko,a często i w miarę systematycznie. Pies ma kojarzyć dysk ze świetną zabawą, a nie ze zmęczeniem. Powodzenia ! ;)

Link to comment
Share on other sites

No jasne ważne żeby była to dobra i bezpieczna zabawa ;) Początki są trudne, ale potem to sama przyjemność. My tez zaczynamy, ale o startach nie myślę na razie w ogóle ;) Ile ma twój piesek jeśli można widzieć ? ;) Widać że jest pozytywnie nakręcony, po kilku treningach zobaczysz efekty ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada95']Chciała bym z Lejdi wziąść udział w tych zawodach frisbee
I dlatego kupiłam dysk i postanowiłam systematyzować treningi...i mam pytanie ,jak często ćwiczyć z psem?jak długo?
Co powinnyśmy umieć do startu w kategorii dla początkujących w freestyle?

To filmik z dzisiejszego treningu.
trochę kiepski ,ale....

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=Fb2Jul-oxns[/URL][/QUOTE]


a byłaś może już na jakiś zawodach z dogfrisbee , jeśli nie to bym najpierw na twoi miejscu bym się wybrała na nie i zobaczyła jak to wygląda

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsza recz, to nie dać się zwariować i pamiętać, że to tylko zabawa ;) I ma ona zarówno nam, jak i psu przede wszystkim sprawiać frajdę, nawet jeśli nasz pies nigdy mistrzem nie będzie (z różnych względów).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada95']8 sierpnia będzie 6 lat ;)

a twój to całkiem szczenior czy może już psi nastolatek?[/QUOTE]
Raczej nastolatek ma 10 miesięcy. Rok temu trenowałam z psem w wieku twojego, miał do tego smykałkę ale uciekł i ktoś go zwinął no i był płacz i tyle. Mimo, że 5 lipca minie rok wciąż szukamy... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alicja.kolano']Raczej nastolatek ma 10 miesięcy. Rok temu trenowałam z psem w wieku twojego, miał do tego smykałkę ale uciekł i ktoś go zwinął no i był płacz i tyle. Mimo, że 5 lipca minie rok wciąż szukamy... ;)[/QUOTE]

Jak to się stało ze uciekl...
Zadaziwia mnie to bo moja suka panikuje jak nie wie gdzie jestem i biega bez sensu i trzeba kilka razy ją zawołać żeby ograneła...zresztą to rzadko się zdarza bo się bardzo pilnuje..

Ale psy są eróżne, to że szkolony i wychowywany pies ucieka to jest poza moją wyobraźnią:lol:

Ale mam nadzieję że się znajdzie..rozwieszaliscie ogłoszenia? pytaliście wszędzie?
A dawałaś ogłoszenie na dogmani?po roku może być WSZĘDZIE.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada95']Nigdy nie zrozumiem harcerstwa...po co się tak męczyć bez powodu:lol:

Gdzie mieszkasz?( ja w Gdyni :) )[/QUOTE]

Jakie tam męczenie.. więcej plusów niż minusów :D Świetni ludzie, wyjazdy, wyjazdy, wyjazdy.. w większości bezpłatne :cool3:Aczkolwiek bezpośrednio do drużyny nie należę bo nie chce mi się na zbiórki chodzić, jestem tzw 'wolnym strzelcem' czyli jak mi sie coś podoba to biorę udział :diabloti:

A obecnie mieszkam sobie w Malborku ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']Jakie tam męczenie.. więcej plusów niż minusów :D Świetni ludzie, wyjazdy, wyjazdy, wyjazdy.. w większości bezpłatne :cool3:Aczkolwiek bezpośrednio do drużyny nie należę bo nie chce mi się na zbiórki chodzić, jestem tzw 'wolnym strzelcem' czyli jak mi sie coś podoba to biorę udział :diabloti:

A obecnie mieszkam sobie w Malborku ;)[/QUOTE]


oooo...a wiesz kiedy rozgrywają "bitwę pod Grunwaldem" ?(dzień ,miesiąc)
czyli w w tych trzech miejscach (na twoich postach) mieszkasz na zmianę?

Link to comment
Share on other sites

Grunwald jest 13-15 lipca (14 lipca o 16ej bodajże jest inscenizacja bitwy) a oblężenie Malborka 19-22 lipca tylko jeszcze nie wiem o której i w którym dniu dokładnie jest inscenizacja ;)
W zasadzie to w dwóch, w Borętach i w Malborku a do Tczewa jeżdżę do schroniska ;)

Ale nie róbmy już off'a bo to temat o DCDC '12 ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...