Jump to content
Dogomania

GDAŃSK - czipowanie( i rejestrowanie psów z danymi własciciela) niezgodne z prawem


filonek_bezogonek

Recommended Posts

Wydaje mi się a jestem z gdańska że czipujemy swojego czworonoga nie po to żeby uchronić się przed mandatem ale żeby w razie czego -zguba kradzież itp nasz pupil szybko wrócił do nas i pod nasz adres skoro nie był by podany przy rejestracji to sam telefon tego nie załatwi poza tym w Gdańsku trwa teraz akcja czipowanie i jest ono za darmo .Posiadanie pupila to przede wszystkim odpowiedzialność!!!!! i duża szansa że w razie zguby się odnajdzie.Takie jest moje zdanie

Link to comment
Share on other sites

Diabeł, jak zwykle tkwi w szczegółach...

Kurde, nawet nie pomyślałem, że dzięki czipowi mojego psa tyle ludzi w całej Polsce ma dostęp do moich danych osobowych!

Coś mi się wydaje, że popadamy w paranoję. Na klatce schodowej w kamienicy, gdzie mieszkają moi rodzice, przez lata całe wisiała lista lokatorów. I nikomu to nie przeszkadzało. Teraz nie wisi, bo mamy ochronę danych osobowych, więc jak ktoś z gości zapomni numeru mieszkania, to stoi jak głupek pod domofonem, dzwoniąc kolejno do wszystkich sąsiadów!

Link to comment
Share on other sites

Tak jakby miasto czy gmina nie miały tak czy inaczej naszych danych osobowych... Co za problem zrobić przy tych danych notkę: ma psa/kota? Przecież nie należy to do danych wrażliwych. Ale pewnie większość tych danych jest na papierze przechowywana, później trzeba by później gumką mazać.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Czy miasto może nałożyć w drodze uchwały obowiązek czipowania psów (czipsy są darmowe) ? Na podstawie powyższego artykułu rozumiem, że nie: [URL]http://www.rp.pl/artykul/757723,831575-Znakowanie-psow--obowiazkowe-mikroczipy-niezgodne-z-prawem.html[/URL]?


Tutaj jest z kolei napisane, że jest to zgodne z prawem :roll:: [URL]http://prawo.rp.pl/artykul/795054,341230-Trybunal--za-brak-czipa-mozna-ukarac.html[/URL]


Bardzo proszę o odpowiedź !

Dążymy do wprowadzenia obowiązku czipowania psów w naszym mieście, aby nie były bezkarnie porzucane, ale prezydent miasta twierdzi, że jest to niezgodne z prawem.


Czy ktoś wie, na jakiej podstawie prawnej ten obowiązek został nałożony w innych miastach ?

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='toyota']Czy miasto może nałożyć w drodze uchwały obowiązek czipowania psów (czipsy są darmowe) ? Na podstawie powyższego artykułu rozumiem, że nie: [URL]http://www.rp.pl/artykul/757723,831575-Znakowanie-psow--obowiazkowe-mikroczipy-niezgodne-z-prawem.html[/URL]?


Tutaj jest z kolei napisane, że jest to zgodne z prawem :roll:: [URL]http://prawo.rp.pl/artykul/795054,341230-Trybunal--za-brak-czipa-mozna-ukarac.html[/URL]


Bardzo proszę o odpowiedź !

Dążymy do wprowadzenia obowiązku czipowania psów w naszym mieście, aby nie były bezkarnie porzucane, ale prezydent miasta twierdzi, że jest to niezgodne z prawem.


Czy ktoś wie, na jakiej podstawie prawnej ten obowiązek został nałożony w innych miastach ?[/QUOTE]


To on nie wie sam co mowi. W zyciu nie slyszalam o tym, by chipowanie psow bylo "niezgodne" z prawem,a wrecz przeciwnie! Takie zguby,badz wyrzucone na prog znajda sie zpowrotem u wlasciciela. Ale co do procedur,to w kazdym miescie sa one inne,musisz dowiedziec sie jak jest w twoim. :-) Z tego co wiem, chipy sa platne,ale zdarzaja sie wlasnie takie okazje kiedy bywaja darmowe. Mam nadzieje ze bedzie,badz juz jest okej. Pozdrawiam. :*

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...