Jump to content
Dogomania

Kolor sierści, a charakter psa.


frida2010

Recommended Posts

Czytałam gdzieś, że kolor sierści Labradora ma niewielki wpływ na jego charakter.
Pisało tam, że :
czarne Labradory zdają się być najbardziej czynne i potrzebują najwięcej ruchu, biszkoptowe bywają najmniej opanowane, pewne siebie oraz najbardziej agresywne, a czekoladowe są zazwyczaj spokojniejsze a bardziej uważne.
Pisali, że kolor ma NIEWIELKI wpływ na charakter, ale czy to prawda ?
Zauważyliście kiedyś różnice w zachowaniu psów o innej maści ? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Czesc!

U nas w niemczech wlasnie tez jest taka dyskusja o farbach labradorow. Tutaj ale trzyma sie te zdanie, ze wlasnie czekoladowe labradory sa bardzo aktywne, bez zadnego dystansu itd. Czarne i zolte labradory sa "normale". Lubia sie ruszac, pracowac.

Moje dwa czarne Labradory sa bardzo rozne. Balou jest spokojny i mu sie nie chce pracowac. Chewy jest bardzo aktywny, najchetnej by pracowal i biegal calym dniem!
Ich kolezanka Lotte (zolty labrador) jest bardzo cichym i spokojnym labradorem.

Moim zdaniem charakter NIE JEST zalezny od farby psa!!

Jedyne tylko to: Tutaj w niemczech sa hodowle psow dla show i psow dla pracy. Te psy dla show sa bardzo kompatkowe (grube) psy, ktore chetnie sa uparte. Psy z lini do pracy waza troche mniej, sa szczople i chca bardzo chetnie pracowac z ich czlowiekiem. Ale oczywiscie tutaj tez sa indywidualne wyjatki!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grebol']kolor siersci nie ma zadnego wplywu na charakter psa.to czlowiek(wlasciciel) i rodzice psa(geny)ksztaltuja charakter danego osobnika[/QUOTE]
dokładnie i w temacie.
Mam złotego i 2 czarne. I są takie jakie sobie wychowałam.
Ktoś robi sobie PR na totalnych bzdurach.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...