Jump to content
Dogomania

Staruszek jamnik czeka w schronisku na pomoc!!Już w BDT u Celina 12. Sopel za TM ...


danka1234

Recommended Posts

Dla Gabci był jeszcze drugi bazarek robiony przez Carrie i Tequila, która pytała już kilkakrotnie, czy jest coś do rozliczenia u Lilutosi, czy może pieniądze przekierować na następnego jamnika potrzebującego pomocy, i chyba wciąż czeka na odpowiedź w tej sprawie.

Jak wspomniałam, też dokładam do kosztów podróży.
Ale nadal pozostaje pytanie - gdyby zamawiać usługi jubu, czy nie lepiej od razu prosto do Opola mimo wszystko? Z Grudziądza do Warszawy 300 kilo, a z Grudziądza do Opola 400 kilo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='keakea']Dla Gabci był jeszcze drugi bazarek robiony przez Carrie i Tequila, która pytała już kilkakrotnie, czy jest coś do rozliczenia u Lilutosi, czy może pieniądze przekierować na następnego jamnika potrzebującego pomocy, i chyba wciąż czeka na odpowiedź w tej sprawie.

Jak wspomniałam, też dokładam do kosztów podróży.
Ale nadal pozostaje pytanie - gdyby zamawiać usługi jubu, czy nie lepiej od razu prosto do Opola mimo wszystko? Z Grudziądza do Warszawy 300 kilo, a z Grudziądza do Opola 400 kilo.[/QUOTE]
Tak, moje zdanie jest takie samo - -Dziadziusia najlepiej przewieźć bezpośrednio. To ma tylko dobre strony!!!
100km to nie jest tak dużo i lepiej, żeby Jamniś nie miał żadnych "przesiadek". Niech jedzie od razu tam, gdzie na Niego czeka Dom i Ludź!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']Ale nadal pozostaje pytanie - gdyby zamawiać usługi jubu, czy nie lepiej od razu prosto do Opola mimo wszystko? Z Grudziądza do Warszawy 300 kilo, a z Grudziądza do Opola 400 kilo.[/QUOTE]

Na pewno dla psa dużo lepiej i trzeba tak próbować, tylko rachunek kilometrów trochę inaczej jednak ;-(( : Jubu jeździ z Łodzi lub z Warszawy, więc trasa do rozliczenia : Łódz -Grudziądz - Opole - Łódz, czyli sporo ponad 800 km. No i żeby się dało na cito!
Może jeszcze Isadora przez FB coś się dowie.. No i żeby pytać Jubu trzeba podać dokładne adresy odbioru i dostarczenia zwierzaka tzn. miejscowość + ulica. Poczekajmy jeszcze chwilę na Isadorę.

Link to comment
Share on other sites

Czy Jubu jeździ sam, a zwierzak podróżuje w kontenerku?... Jeśli tak, to z jednej strony, teoretycznie, fajnie byłoby jechać z punktu A do punktu B, ale z drugiej, może jednak lepiej, żeby Maluch miał gdzieś przystanek, spokojnie mógł zjeść, przespać się bez samochodowego bujania... Być pogłaskanym, utulonym... Sama nie wiem... Dużo zależy od tego, w jakiej on jest formie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RUTA93']Na pewno dla psa dużo lepiej i trzeba tak próbować, tylko rachunek kilometrów trochę inaczej jednak ;-(( : Jubu jeździ z Łodzi lub z Warszawy, więc trasa do rozliczenia : Łódz -Grudziądz - Opole - Łódz, czyli sporo ponad 800 km. No i żeby się dało na cito!
Może jeszcze Isadora przez FB coś się dowie.. No i żeby pytać Jubu trzeba podać dokładne adresy odbioru i dostarczenia zwierzaka tzn. miejscowość + ulica. Poczekajmy jeszcze chwilę na Isadorę.[/QUOTE]

No te kilometry co ja tu podałam to zpunktu widzenia jamnika, a nie z punktu widzenia jubu - rzecz jasna, że rozliczenie to co innego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']No te kilometry co ja tu podałam to zpunktu widzenia jamnika, a nie z punktu widzenia jubu - rzecz jasna, że rozliczenie to co innego :)[/QUOTE]

Z punktu widzenia jamnika nie ma żadnej wątpliwości, że prosto - byłoby najlepiej. Z naszego punktu widzenia też - bo wszyscy są nerwowi i przejęci. Oby tylko dało się jak najprędzej transport załatwić!

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj powiadomiłam osobę życzliwą ze schroniska (która jest pielęgniarzem i właśnie ona go tam zabezpieczyła w tym budynku), że jamnik ma już dom, tyle, że w Opolu. Okazało się, że jest to jej rodzinne miasto ! I ona bardzo chętnie tam pojedzie jednak za zwrot kosztów, ponieważ nie stać jej na takie wycieczki. Ma bardzo stary samochód i strach jechać nim do Opola, ale będzie rozmawiała ze szwagrem, aby pożyczył auto, dlatego nie wiem jeszcze jaki byłby koszt paliwa.

Trzeba zbierać na transport. Jamniś jest stworzeniem wystraszonym, tej osoby się nie boi, ale mnie już tak. Byłoby idealnie jakby go właśnie ona zawiozła !

Edited by Maupa4
Link to comment
Share on other sites

Pospieszyłam się troszkę widze z załozeniem ale nikt ni zakładał a na watku jamników watek pedził w sprawie dziadunia dlatego załozyłam mu osobny. Myśle ze to nie problem bo jak Celinka zechce sama poprowadzić watek to go przeniosę na Celinkę.
Wszystkie posty dotyczące dziadunia pisane na jamnikach bedą przeniesione na ten watek wiec wszystko bedzie na bierząco.

Cudnie ze pojawiła sie taka opcja transportu dla dziadusia,lepszej nie mogło być.

Link to comment
Share on other sites

I dobrze, że Dziadzio ma wątek!!!
Jak Jamniś będzie już u Celinki, to pewnie dołączy do wątku Muszkieterków:):):)...
Trzeba dać znać Celini, że dobrze się dzieje!!!

Wygląda na to, że wszystko zaczyna się układać lepiej, niż mogłyśmy przypuszczać:)
Żeby tylko samochód udało się pożyczyć, a pieniążki na transport będą.
I jak jeszcze cieszy to, że podróż Dziadziusia będzie z Osobą, której Jamniś ufa i tylko za zwrot kosztów paliwa....
Wszystko na dobrej drodze - miejmy nadzieję!!!

Link to comment
Share on other sites

Jamniś jest stworzeniem wystraszonym i boi się obcych ludzi. Myślę, że transport z obcym człowiekiem, który może nie mieć podejścia do psów, były dla niego dużym stresem.

Pamiętajmy, że on może mieć już słabe serce w tym wieku.

Nie chciałabym powierzyć go przypadkowej osobie świadczącej usługi transportowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Jamniś jest stworzeniem wystraszonym i boi się obcych ludzi. Myśę, że transport z obcym człowiekiem, który może nie mieć podejścia do psów, były dla niego dużym stresem.

Pamiętajmy, że on może mieć już słabe serce w tym wieku.

Nie chciałabym powierzyć go przypadkowej osobie świadczącej usługi transportowe.[/QUOTE]
Dlatego tym bardziej cieszy to, że Jamniś ma szansę jechać z Kimś, kogo zna i Komu ufa!!!

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/223448-Staruszek-jamnik-czeka-w-schronisku-w-Grudziądzu-na-pomoc!!!"][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-gBSivOiZQws/T0J5KZdEiyI/AAAAAAAABnA/CizcxLK_C90/s242/aaa.jpg[/IMG][/URL]

Banerek taki na szybko, bo w pracy. Jak będą lepsze zdjęcia i juz będzie u Celinki zrobimy następny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Dziękuję Danusiu, czas najwyższy, żeby Dziadzio miał już swój wątek. Zwlekałam z tym, bo myślałam, że może Celina12 chciałaby założyć.


Kopiuję mój ostatni wpis z "jamników", bo ważny :

Dzisiaj powiadomiłam osobę życzliwą ze schroniska (która jest pielęgniarzem i właśnie ona go tam zabezpieczyła w tym budynku), że jamnik ma już dom, tyle, że w Opolu. Okazało się, że jest to jej rodzinne miasto ! I ona bardzo chętnie tam pojedzie jednak za zwrot kosztów, ponieważ nie stać jej na takie wycieczki. Ma bardzo stary samochód i strach jechać nim do Opola, ale będzie rozmawiała ze szwagrem, aby pożyczył auto, dlatego nie wiem jeszcze jaki byłby koszt paliwa.

Trzeba zbierać na transport. Jamniś jest stworzeniem wystraszonym, tej osoby się nie boi, ale mnie już tak. Byłoby idealnie jakby go właśnie ona zawiozła ![/QUOTE]

NIE WIERZĘ, NIE WIERZĘ :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: CUDA, CUDA PRAWDZIWE!!!!!!!! Naprawdę pojedzie tam z nim? Popłakałam się...

Link to comment
Share on other sites

No i siedzę i ryczę...:-(:-(....dobrze ,że założyłaś wątek Danusiu:loveu::loveu:-ja niestety w tygodniu jestem tak tylko z doskoku na kompie-Wnuczęta,Jamniki no i sprawy domowe...

Boże wysłuchałeś mnie....teraz tylko ,żeby udało się z tym autem...:modla::modla:

Będzie miał Okruszek swój wątek.....no i u mnie będzie jako Czwarty Muszkieter na wątku..trzeba MU imię wybrać....Portos? Aramis?:loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Oj cudnie się dzieje - nawet nie mogłyśmy marzyć o lepszej opcji transportu....
Czekajmy teraz cierpliwie na kiedy może być samochód i kiedy Osoba mająca wieźć Dziadziunia może udać się w drogę....
A może Twój Domek Celinko i Opole właśnie to przeznaczenie dla Staruszka? Bo skoro On ufa tylko jednej Osobie i Ona akurat jest z Opola i chce Go wieźć.... Ech... a;e się dzieje....
Wybieraj imię dla Dziadziusia Selin, może pomożemy w propozycjach, a potem czekamy już tylko na chrzciny....
A Jofracy - jak zwykle niezawodna, jeżeli chodzi o banerki... pamiętam, jaką miałam niespodziankę, jak wróciłam z Lunią z Krakowa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...