Jump to content
Dogomania

chce jeść ściany... brak witamin?


firlus

Recommended Posts

Tak dokładnie brak wapna. Pamiętaj tylko o jednym, że wapno przyswajane przez psa to tylko fosforan wapnia. Dodatkowo dla właściwego przyswojenia tego białego specyfiku, organizm psa potrzebuje dodatkowo d3. Tą witaminkę podaje się w czasie pór roku gdzie na niebie nie pojawia się słońce. W okresie letnim pies tą witaminkę otrzymuje naturalnie. Proponuję skontaktować się z wetem aby dobrał właściwą dawkę do wielkości psa lub sprawdził sposób karmienia psiaka. To bardzo ważny element żywieniowy psa bo niestety jego brak powoduje poważne zwyrodnienia stawów.

Link to comment
Share on other sites

No chyba że zębiska idą i w mordzie "niepokój". A witaminki i mikroelementy owszem ale z głową bo za dużo też źle. Myślę że trzeba pogadać z wetem o jadłospisie i ew. uzupełnieniach. Nie piszesz jaki kaliber psa i ile liczy miesięcy a to istotne aby dobrze poradzić

Link to comment
Share on other sites

Mój pies jak był mały to obgryzł i odrapał mi pół ściany-tez myslałam, że to brak witamin-okazało się, że najzwyczajniej w świecie taka sobie znalazł zabawę-jak bylismy w pracy. Kiedys dostał klapsa bo złapałam go na gorącym uczynku-powiedziałam stanowcze-nie wolno i od tamtej pory juz nigdy tego nie zrobił...ale swoja energie przeniósł na szafę...tez go złapałam, skarciłam i już od bardzo dawna tego nie robi:)Myslę, że Twojemu psiakowi poprostu sie nudzi i tyle-zabawki i wspólne zabawy to raz a jak wychodzisz z domu to daj mu cos nowego-w moim przypadku zwykłe skarpetki to była mega zabawka dla mojego psiaka:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']są bardzo fajne suche kostki z wapniem. Jak psu brakuje wapnia to zje z apetytem, a jak nie to nawet nie ruszy[/quote]
A jaka jest zawartość wapnia w takiej kostce? Ile kostek dziennie powinien zjeśc pies w określonym wieku/wadze zeby pokryć dzienne zapotrzebowanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']są bardzo fajne suche kostki z wapniem. Jak psu brakuje wapnia to zje z apetytem, a jak nie to nawet nie ruszy[/quote]


Wiesz co-mój złoty to zjada takie kosci bez wzgledu na to czy mu czegos brakuje czy też nie-ogólnie jest strasznym zarłokiem i nawet cebulą nie pogardzi a jak widzi puszke z piwem to ma slinotok po łapy:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam serdecznie ,więc własnie ma dylemat ..chodzi o ściany, moja Dorcia ONKA ma 6 miesięcy do poczatku jest na pro planie dla psów o atletycznej budowie z jagnięciną ,dodatkowo dostaje witaminy ,can-vit zielony oraz atreum na stawy ,zalecenie weterynarza, tez bylam zdziwona że dobra karma i jeszcze witaminy ale pan went pweidział ze piesek wyciągnie sobie maksymalnie to czego potrzebuje, po jakims drugim worku Dora zaczeła się drapać więc na forum wyczytałam że może jednak za duzo tych witamin ,przestraszyłam się i przestalam je dawać witaminki,karmę zmienilam na Regala dla duzych i tutaj zonnk po tygodniu bez dodatowych witamin pies obgryzł ścianę ...nie wiem co o tym myślć .Ma ktoś pomysł co z tym zrobić ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[QUOTE]mój sczeniaczek zaczął lizać obgryzac sciany[/QUOTE]
[quote name='puli']Najprawdopodobniej brak mu wapna. i mikroelementów. Zmien karme na odpowiednia a jezeli jada gotowane jedzenie uzupełnij je suplementami.[/QUOTE]
Jak zacznie obgryzać patyki trzeba podawać drewno kominkowe, Jedna szczapa na tydzień.

ps. Jajek całych się nie podaje psom. Surowe białko zawiera awidynę, która rozkłada biotynę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...