• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Sign in to follow this  
Followers 0
Laura:)

Jaki przydomek dla SHELTIE ???

3 posts in this topic

Szetlandzki świat/Shetland World
Adorable-Po hiszpańsku ,,Godny podziwu,,
The best and that's-Najlepsi i tyle
Only Love-Tylko miłość
Shetland pride-Szetlandzka duma:)

Nie wiem,jeszcze coś wymyślę:)

hm ... sheltie pochodzą z Wielkiej Brytanii, a dokładnie ze Szkocji, skłaniałabym się więc ku językowi angielskiemu :)

moje propozycje;

Scottish minimalism - szkocki minimalizm - każdy przetłumaczy, a z minimalizmem chodzi o to, że to 'jakby' miniaturki collie. ;] (lubię dorabiać całą historię, znaczenie etc ;p )

from Scotland to love - chyba każdy wie o co chodzi, każdy przetłumaczy

Sheep character - tu nie wiem, czy odpowiednio przytłuamczyłam - chodzi o owczy charakter. Owce od zajęcia sheltie i charakter ... ;]
[FONT=verdana]
A lie has no legs - angielskie przysłowie, kłamstwo ma krótkie nogi. tutaj może być to trochę ironiczne, biorąc pod uwagę długość nóg sheltie. :roll:

[COLOR=#000000]History repeats itself. - historia lubi się powtarzać, także angielskie przysłowie. Chodzi głównie o rok, kiedy uznano sheltie za rasę - 1919. :)
[/COLOR][/FONT]
No pain, no gain - krókie angielskie przysłowie, oznaczające, że bez pracy nie ma kołaczy. Nawiązuje do charakteru psów - są chętne do pracy i nauki. :)

Heads or tails - Orzeł, czy reszka? KOlejne angielskie przysłowie, niestety nie każdy wpadnie na przetłumaczenie tego w ten sposób. Prawdę mówiąc, spodobało mi się, bo jest krótkie i do niczego nie nawiązujące :roll:

gdybyś nadal czegoś szukał/a zapraszam na pw, chętnie z tobą pogłówkuję :D