Jump to content
Dogomania

Klatka rozmiar


Kirinna

Recommended Posts

Było kilka podobnych tematów, ale nigdzie nie znalazłam dokładnej odpowiedzi.
Szukam klatki dla mojego psa. Zależy mi na metalowej, nawet znalazłam kilka fajnych ale...
Jaka dokładnie ma byc jej wielkość? Czy pies musi miec możliwość siadania w niej?
klatka bedzie uzywana w domu i na obozach, więc musi być dosyć duża żeby pies mógł sie swobodnie położyć.
Mój ma ok 45 cm w kłębie, plus głowa i sterczące uszy. klatki o wysokości 50 cm będa za małe ale zastanawiam się czy te o wysokości 60 cm wystarczą? W domu zrobiłam próbna klatke z kartonu i wyszło że najlepsza będzie o wysokosci 70 cm, ale to wydaje mi się za duża.
a co wy myslicie?
dziękuje za wszystkie rady:)
jesli był juz taki temat to prosze podajcie mi link do niego

Edited by Kirinna
Link to comment
Share on other sites

Cześć :)
Klatka do dłuższego odpoczynku w domu moze byc większa - by pies mógł sie swobodnie rozłożyć. Do niczego mu niepotrzebne swobodne stanie lub siadanie, bo w załozeniu ma w niej spać, względnie cos obgryzać ;)
Natomiast jeśli potrzebujesz klatki na psie obozy, gdzie pies będzie zamykany gdy nie ćwiczy, to powinna być to klatka mniejsza - pies ma w niej móc po prostu leżeć(niekoniecznie rozwalony), obrócić się - nic więcej, na pewno nie może tam mieć miejsca na kręcenie się, stanie. Jak pies ma ciasno, łatwiej sie wyciszy. Tu klatka powinna być w formie transportera (lub materiałowa, jeśli pies jej nie zeżre)- ma maksymanie ogranicać psu bodźce wzrokowe (by umożliwić relaks).
Więc moim zdaniem - niestety - potrzebne sa dwie klatki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yamayka']Cześć :)
Klatka do dłuższego odpoczynku w domu moze byc większa - by pies mógł sie swobodnie rozłożyć. Do niczego mu niepotrzebne swobodne stanie lub siadanie, bo w załozeniu ma w niej spać, względnie cos obgryzać ;)
Natomiast jeśli potrzebujesz klatki na psie obozy, gdzie pies będzie zamykany gdy nie ćwiczy, to powinna być to klatka mniejsza - pies ma w niej móc po prostu leżeć(niekoniecznie rozwalony), obrócić się - nic więcej, na pewno nie może tam mieć miejsca na kręcenie się, stanie. Jak pies ma ciasno, łatwiej sie wyciszy. Tu klatka powinna być w formie transportera (lub materiałowa, jeśli pies jej nie zeżre)- ma maksymanie ogranicać psu bodźce wzrokowe (by umożliwić relaks).
Więc moim zdaniem - niestety - potrzebne sa dwie klatki :)[/QUOTE]

2 klatki z moimi srodkami nie wchodza w grę:)
na obozie klatka bedzie słuzyła mu do spania w ciągu nocy i odpoczynku w dzień, żeby inne psy mu nie przeszkadzały, ale żeby on tez nie przeszkadzał innym psom
tez sie zastanawiam, bo mój jest wiercipiętą, w ciagu nocy potrafi kilkanaście razy zmienić miejsce(dywan-posłanie, posłanie-dywan:) i nie wiem czy w mniejszej czuł by sie komfortowo.

[url]http://www.groomer.com.pl/produkt.php?prod_id=7948[/url]
myślałam o takiej, ale nie wiem czy nie jest za duza
mój jest wyzszy od np beagli ale smuklejszy

Link to comment
Share on other sites

Prawde mówiąc ja nie jestem jakąs wielką zwolenniczką takich klatek dla psów, toleruję je jedynie jako formę transporterów, kiedy trzeba przewieść psa. [URL="http://www.krakvet.pl/ferplast-transporter-poslaniem-miska-atlas-open-p-2741.html"]Taki[/URL] wydaje się być sensowny, ale tylko na wypadek podróży, pies musi mieć przestrzeń!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chau']Prawde mówiąc ja nie jestem jakąs wielką zwolenniczką takich klatek dla psów, toleruję je jedynie jako formę transporterów, kiedy trzeba przewieść psa. [URL="http://www.krakvet.pl/ferplast-transporter-poslaniem-miska-atlas-open-p-2741.html"]Taki[/URL] wydaje się być sensowny, ale tylko na wypadek podróży, pies musi mieć przestrzeń![/QUOTE]

Klatka jest mi potrzebna bo na obozie gdzie będą w 1 pokoju 4 nieznajace się psy. Mogło by być ciężko. :)

Link to comment
Share on other sites

jak masz czas i okazje to wybierz sie na jakąs wystawe dla psów w Twojej okolicy - tam znajdziesz mase spzredawców z klatkami, a co ważniejsze - wystawców rózniez z klatkami i psami wewnątrz - sama zobaczysz jak to jest z tym sprzętem i jaki Ci będzie potrzebny - popytasz wystawców jakie klatki są według nich najlepsze.
Ze swojego doświadczenia powiem tyle - do transportu lepsze sa lżejsze, jeżeli z metalu to z tego cienszego drutu- sprzedawcy wiedza o co chodzi (bo się załamiesz pod ciężarem tej z grubszego drutu). Tyle tylko że na z cienszego drutu nie może stac jedna na drugiej, bo za słaby drut do tego.
Klatka z materiału jest ok pod warunkiem, ze pies jej nie zje i nie podrze.
Na ta z drutu zawsze mozesz polożyc koc czy jakis materiał aby zaciemnic wnętrze.
Ja sobie zycia bez klatki nie wyobrażam - u mnie w domu to jeden z mebli po prostu - psy tam sobie mieszkają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra95']a możecie mi powiedzieć moja sunia ma
długość od czubka nosa do nasady ogona-tak około 123 cm
wysokość od ziemi do czubka głowy tak około 58 cm

czy klatka o wymiarach 106 x 71 x 68,5 bedzie ok ?:)[/QUOTE]

napisz które jeszcze to wysokość szerokość i długość:),

Link to comment
Share on other sites

no kurcze ja własnie nie wiem jak z ta wysokościa, bo dla mojego chyba wezmę klatke 91/58/66(dł/sz/wys) i nie wiem czy nie będzie za duża ale gdy zrobiłam projekt w skali 1:1 to wyszło mi ze dobra, żeby J. spokojnie sie położył, obróciłm wstał i usiadł, ale zeby nie mógł spacerować
gdzies przeczytałam, że klatka powinna być 10 cm wyższa od psa, no ale w tedy mój np nie mógł by usiać

jak by ktos olsnił mnie jakie powinny być wymiary dla ok 44 cm psa byłabym wdzięczna:i która jest lepszą
[url]http://www.petnetstore.pl/pl,prod,klatka_czarna_dla_psa_91x58x66cm,41,,41.html[/url]
czy ta
[url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/klatki_transportowe/transportowe/32926[/url]

lepszą dłuższą ale wyższa czy krótsza ale szersza? I hak sadzicie który " materiał lepszy?

Edited by Kirinna
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

te czarne są lżejsze. Jeżeli masz mało inwazyjnego psa, który usiedzi w klatce bez zamysłu wydostania sie za wszelka cene - weź czarną.
Ja miałam ok.120cm długości dla psa 35kg i jest dobra na zostawianie sa na długo, jednak ja tego nie robie i potrzebuje kupić mniejszą, bardziej pancerną.
Czy ktoś może polecić jakąś klatke typu alcatraz? Tak, żeby pies jej nie zdewastował?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']te czarne są lżejsze. Jeżeli masz mało inwazyjnego psa, który usiedzi w klatce bez zamysłu wydostania sie za wszelka cene - weź czarną.
Ja miałam ok.120cm długości dla psa 35kg i jest dobra na zostawianie sa na długo, jednak ja tego nie robie i potrzebuje kupić mniejszą, bardziej pancerną.
Czy ktoś może polecić jakąś klatke typu alcatraz? Tak, żeby pies jej nie zdewastował?[/QUOTE]

doszła do nas czarna i jest w sam raz:)
Na pewno nie moge polecić ci tych z zooplusa metalowych. Znajoma miała psa który w jeden dZień popsuł zamek i powyginal pręty. Innych firm niestety nie znam.
Na wystawie w maju mają chyba wystawiać się producenci może tam coś Ci doradza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']te czarne są lżejsze. Jeżeli masz mało inwazyjnego psa, który usiedzi w klatce bez zamysłu wydostania sie za wszelka cene - weź czarną.
Ja miałam ok.120cm długości dla psa 35kg i jest dobra na zostawianie sa na długo, jednak ja tego nie robie i potrzebuje kupić mniejszą, bardziej pancerną.
Czy ktoś może polecić jakąś klatke typu alcatraz? Tak, żeby pies jej nie zdewastował?[/QUOTE]
kup a grubszym drutem identyczna z wyglądu jak ta z cienkim, ale drut jest grubszy i przez to klatka cięższa - pancerna ma maxa. Spokojnie ustawiasz jedna na drugiej nawet jak w środku tej górnej są 2 labki. My z takimi jeździliśmy na zagraniczne wystawy gdzie klatki były pakowane do busa. W domu stosowalam jako zamknięcie podczas cieczki - tyle tylko, ze jeszcze zapinalam drzwiczki na karabińczyk ze smyczy - i z żadnej strony nei bylo mozliwości dostać się czy wyjśc z klatki.
Tylko klatka będzie sporo cięższa....

Link to comment
Share on other sites

panbazyl a możesz konkretnie którąś polecić? Nie zamierzam z klatką gdzieś jeździć tylko mieć "na zaś" dla PWP. Musi być PANCERNA, może być cięzka jak nie wiem, byleby trwała.
Myślałam o tych takich z aluminium i desek ale nie dość, że są bardzo drogie to jeszcze nie wiem gdzie to schowam (nie składa sie)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Karilka, nie wiem, na ile to jeszcze aktualne, ale może coś z MidWesta? Tylko nie z serii iCrate, tylko Life Stages na przykład. Albo z tych jeszcze droższych i bardziej pancernych ;) Ja właśnie się waham, ale chyba wezmę LS ostatecznie.

[URL]http://sklep.canifel.pl/category/klatki-midwest-210[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']panbazyl a możesz konkretnie którąś polecić? Nie zamierzam z klatką gdzieś jeździć tylko mieć "na zaś" dla PWP. Musi być PANCERNA, może być cięzka jak nie wiem, byleby trwała.
Myślałam o tych takich z aluminium i desek ale nie dość, że są bardzo drogie to jeszcze nie wiem gdzie to schowam (nie składa sie)[/QUOTE]
Przepraszam, dopiero teraz zajrzałam tu - polecam klatki z Kankana tzw "złote", ale ktoś mi mówił, że ich chwilowo nie ma. Mają bardzo fajne zamknięcie - pies go nie sforsuje. Drut może do najgrubszych nie należy, ale jest ok i w domu się dobrze prezentują (ja mam jobla na tym punkcie, u mnie musi wszystko pasować do wystroju chałupy - mam wiejski dom w rustykalno-lekko kolonialnym stylu, więc badziew nie moze u mnie stać...)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Odgrzewam temat :)

Mam już taką klatę: [URL]http://sklep.canifel.pl/life-stages-1630d.html[/URL] jest genialna i nie ma opcji, żeby pies wyszedł, ale niestety przy tym wszystkim jest wielka, ciężka i nieporęczna w transporcie...

Zastanawiam się nad nabyciem klatki takiej: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/transporter_namiot/151484#more[/URL] rozmiar M. Może ktoś ma doświadczenia z tym produktem? Klatka ma służyć jako legowisko do spania w nocy dla suki 40cm w kłębie, +/- 10kg.

Link to comment
Share on other sites

evel - mam taki namiot, tyle że w rozmiarze na labka+. Dobre jako domowa buda (pod warunkiem, że dzieci się tam wcześniej nie zamieszkają - jak było u mnie....) tylko minusem jest to, że jak masz psa co potrafi nosem rozwalić "kratkę" w drzwiczkach jak są zamknięte, to rozpracuje to - tak jak mój czarnuch. Może w lecie być za ciepło w środku, ale w lecie zazwyczaj jest za ciepło, albo pada.
Jak chcesz to zapraszam do mnie na oględziny na miejscu - tylko ja swoją kupowałam u producenta na wystawie
[url]http://www.ewjul.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daria1990']a ja mam pytanko mam sunie bardzo wielka, i jak sie kladzie to zajmuje bardzo duzo miejsca, ma w klebie ok 77 cm i kurcze nigdzie w klatkach nie pisza jakiij wielkosci sa dzwoczki?[/QUOTE]

ale co jest jakiej wielkosci? policz sobie tak, dodaj do jej długości 10 cm to na długość będzie dobrze. zmierz ja jak siedzi, jesli chcesz żeby w klatce mogła spokojnie usiaść lub stać a najlepiej z tektury zrób prowizoryczna klatke,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...