Jump to content
Dogomania

Jaką karmę polecicie?


asiunia186

Recommended Posts

witam:)

Moj Aki ma 3,5 roku i jest białą Akitą. Od zawsze karmię go Royalem, ale od pewnego czasu dotarło do mnie, że pewne przypadłości, ktore co jakiś czas mu sie nawracają (drobne sprawy alergiczne) mogą być przez karme.
Chcialabym mu zmienic, przetestowac cos innego, ale nie wiem co bo tyle tego wszystkiego na rynku, ze głupieje :(
Zalezy mi na dobrej karmie, cena nie gra roli.

Link to comment
Share on other sites

A mój Aki :evil_lol: je Bascha. Mój też miał drobne problemy alergiczne i też myślałam, że to przez karmę ale okazało się, że najprawdopodobniej jest to przez pchełki;) ale dołączam się do pytania bo też chcę zmienić mojemu karmę bo bosch mu nie bardzo smakuje.

A o Boschu mogę wypowiedzieć się tak: Karma fajna, żadnych sensacji żołądkowych, sierść ok, chętnie bym przy tej karmie została tylko, że rudzielcowi się znudziła:shake:

Ale ja karmię mojego psa głównie mięchem i witaminkami(owoce, warzywa) a sucha karma to tylko uzupełnienie diety więc nie wiem ile zasługi tej karmy w wyglądzie i samopoczuciu mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

Witam, ja osobiście w tym momencie używam puriny, ale mogę polecić "Festival", dla smakoszy, ponieważ jak znudzi się psiakowi sucha, można ją trochę zmoczyć wtedy wydziela taki jakby sos i już psiakowi lepiej wchodzi:) Używałam i nie było problemów. Z tego co się orientuję to Royal jest bardzo wartościową karmą, może te uczulenia są na coś innego? Poza tym warto zapytać sprzedawcę, ponieważ wszystkie karmy mają różne odmiany i dla wrażliwej skóry też coś się znajdzie. Nawet jak nie będzie w sklepie, to dobry sprzedawca sprowadzi:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia186']witam:)

Moj Aki ma 3,5 roku i jest białą Akitą. Od zawsze karmię go Royalem, ale od pewnego czasu dotarło do mnie, że pewne przypadłości, ktore co jakiś czas mu sie nawracają (drobne sprawy alergiczne) mogą być przez karme.
Chcialabym mu zmienic, przetestowac cos innego, ale nie wiem co bo tyle tego wszystkiego na rynku, ze głupieje :(
Zalezy mi na dobrej karmie, cena nie gra roli.[/QUOTE]

Kolega weterynarz poleca bardzo Orijen. Chciałem kupić ale jak zobaczyłem cenę to usiadłem. Mój pies jest na Purinie Pro Plan, ale jak tylko psiaka wyleczę to przechodzę na Hillsa. Za ok 2 miesiące będę mógł się wypowiedzieć o Hillsie. A tak na marginesie KAZARI jakiego Pro Plana dajesz?

Edited by cysiek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='cysiek']Kolega weterynarz poleca bardzo Orijen. Chciałem kupić ale jak zobaczyłem cenę to usiadłem. Mój pies jest na Purinie Pro Plan, ale jak tylko psiaka wyleczę to przechodzę na Hillsa. Za ok 2 miesiące będę mógł się wypowiedzieć o Hillsie. A tak na marginesie KAZARI jakiego Pro Plana dajesz?[/QUOTE]

Nie dałam teraz Pro Plana, ale zwykłą Purinę wiem, że proplan jest lepszy. Kupiłam z rybą, bo przeczytałam, że Akiciaki lubią rybkę, ale mojej suni trochę nie wchodzi. Kiedyś, ktoś wspominał mi o Purinie weterynaryjnej, ponoć dobra i cenowo też nie najgorzej, ale do kupienia tylko u weterynarza. Hillsa jeszcze nie stosowałam.

Link to comment
Share on other sites

pewnie mówisz o Dog Chow...to coś na poziomie chappi...:( więc badziew... polecam szybką zmianę...My mamy teraz Boscha i jest ok...ale rudy przedtem od szczeniaka dostawał Hillsa włąśnie...to dzięki niuemu skończyły sie biegunki i problemy z trawieniem...natomiast są lepsze karmy ...z tym,z ę faktycznie droższe...warto wczytać sie w składy...niestety więcej potrafię powiedzieć o karmie kociej ;P

Link to comment
Share on other sites

Mój akitek jest na Orijenie i przyznam, że na początku podchodził do karmy nieufnie(4 miesiące ma dopiero). Jadł, ale szału nie było na tym punkcie.
Dwa-trzy tygodnie temu mu się odmieniło i teraz je, aż uszy się trzęsą. Skład Orijen ma faktycznie bardzo dobry i cena też nieco spora. 7kg worek poszedł nam w miesiąc, ale jest to faktycznie dodatek do normalnego jedzenia, a nie główny pokarm. Tak czy siak pies nigdy nie miał po tej karmie problemów z trawieniem i ogólnie żadnych innych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...