Jump to content
Dogomania

Niewidomy, zmarznięty, bezpanski piesek pilnie potrzebuje pomocy!!!


kerad

Recommended Posts

Wychodząc z pracy po południu zauważyłem w oddali błąkającego się psa – czarny, kudłaty, nieduży mieszaniec, na oko z 15 kg całej wagi...takie dziwne ruchy wykonywał dookoła na śniegu, no ale! Następnego dnia rano (jakoś nie dawało mi to spokoju) poszedłem w to miejsce, ze śniegu wystawało coś czarnego i „niestety” się trochę jeszcze ruszało, całą noc na 30-sto stopniowym mrozie piesek przeleżał i nie umarł. Głowa ze śniegu wyglądała ale pozostała część ciała była taka jak „coś co się wyjmuje z zamrażalnika” zmarznięta i nieruchoma. Jak go wyjęliśmy została pusta dziura na polu w wytopionym śniegu, piesek był skostniały, jeszcze trochę głową kiwał, życie z niego uchodziło. Razem z pracownikami ochrony przenieśliśmy go do ich pomieszczenia, nakarmiliśmy „nieszczęście” , ogrzaliśmy i daliśmy zasnąć w ciepłym. I może nie byłoby w tym nic aż tak dziwnego...ot jakiś piesek bezdomny przymarzł i trzeba mu pomóc....tylko, że ten jest niestety niewidomy!!! Nie wiem skąd on się tu (tam) znalazł, to są dziewicze tereny, do granicy 2km, wszędzie lasy dookoła, ludzi jak na lekarstwo, nikt go nie zna (wypytałem miejscowych włącznie z listonoszem) - nikt nic nie wie...Dzwonię do gminy do p.sekretarz (gmina Michałowo woj. podlaskie) naświetlam sytuację, pani sekretarz b.grzecznie oznajmia mi, że gmina aktualnie nie ma podpisanej umowy z żadnym schroniskiem, nie ma na to środków, ludzi, auta itp. I mam zwyczajnie sobie...no nie wiem co?! Na moja prośbę o tel. do leśniczego w Jałówce (przylegająca wioska – może on pomoże) otrzymuję takowy...więc dzwonię, kolejna tragedia...grzecznie i kulturalnie pan odpowiada mi, że mi (psu) pomóc nie może, próbuję dodzwonić się do schroniska w Białymstoku – marzenie, ...wykręcam zdesperowany 997!!! policja Białystok...naświetlam sytuację, że pies zmarznięty, niewidomy, potrzebna pomoc „na minuty” przełączają na posterunek Michałowo. Nie wiem z kim rozmawiam, ale pan jest stanowczy – twierdzi, że to jest obowiązek gminy żeby mi pomóc, podaje nr tel. do siebie i obiecuje oddzwonić. 20 min później odbieram info. od pana policjanta że „gmina” przyjedzie po pieska i go zabierze, i żebym się nim jakoś zaopiekował na godziny i czekał....Więc czekamy ileś tam czasu, już popołudnie (próbuję dodzwonić się do urzędu w Michałowie by potwierdzić jakoś tę wiadomość), niestety tel. nie odbiera. Dzwonię na posterunek Michałowo, zgłasza się pani policjantka tym razem, niezorientowana zupełnie w sytuacji i nic konkretnego nie może mi odpowiedzieć, nie wie o co chodzi, ja też już nie wiem!!! ... W tym czasie kundelek który był już trzema łapami na tamtym świecie dochodzi do siebie, mimo że niewidomy to jednak silny, ogrzał się, wstał i chce żyć...”może całkiem niepotrzebnie kundlu, po co nam jeszcze kłopot z tobą, a mało to mamy swoich kłopotów na głowie w tej gminie?!” ... Piesek jest spokojny i naprawdę ładny, nie wiem ile może mieć lat – ale niesiwy na pysku, wychudzony taki z ciepłą sierścią jak to ja nazywam po swojemu, silny jest, mrozy mu nie poradziły... Siedzi sobie biedula z pracownikami ochrony ale może tam być najwyżej do poniedziałku, może wtorku...a co dalej?! Dookoła mojego zakładu są lasy, więc jak psa wyprowadzę z 500m od ogrodzenia to jest po problemie, nikt go nie znajdzie, nikt się nie upomni...a on na pewno nie wróci. Ja będę przestępcą, bo zadziałam wbrew ustawie...z drugiej strony co ja mam się przejmować jakąś ustawą jak państwowe urzędy żyjące z naszych podatków mają ją gdzieś, hm?! Pies ustaw też nie czyta – nikomu się nie poskarży !!!
...Nie wiem – gdzie jeszcze dzwonić, kogo informować o tej tragedii, czy ktokolwiek jest władny pomóc?! Pies znajduje się w miejscowości Jałówka, w zasadzie to już Kondratki, gmina Michałowo woj. podlaskie, w pomieszczeniu pracowników ochrony pewnego zakładu. Osobom zainteresowanym podam telefon i adres.

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

gg 8856234

Edited by kerad
,
Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Pięknie!
Szkoda psiaka, najlepiej jakby znalazł DT ale jak zwykle pytanie skąd je wziąć. U mnie zasiedziała się Fidżi i nie bardzo mam jak, poza tym dwa niewidome psiaki w domu - mój TZ w życiu się na to nie zgodzi.

[B]kerad[/B], a masz może jakieś fotki psiaka ??
Trzeba mu zrobić wydarzenie na FB może tam go toś wypatrzy i będzie chciał pomóc ??

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Jest wielkości Pikselka czy mniejszy. Skąd masz pewność, że psiak nie widzi??

Gmina jak gmina zazwyczaj odmawiają. Z jednej strony to dobrze, bo Michałowo miało podpisaną umowę z Radysami a tam o psiaki już można zapomnieć ...

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie fotki pieska i na fb wydarzenie. Ja zmieklam jak zobaczylam zdjecie niewidomego Tofcia w schronisku i zabralam go do siebie na dt.
Ten "twoj", Kerad, piesek, w schronisku nie poradzi. Rozsylajmy watek, przeciez cuda sie zdarzaja.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam konta i mówiąc szczerze nawet nie wiem co to FB, jak możesz to załóż gdzie się da...pies jest mniejszy od Piksela, nie widzi, hm...widać po oczach i jak go karmiłem nie widział jedzenia, niestety to niewidomy psiak :(

Edited by kerad
.
Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='kerad']Nie mam konta i mówiąc szczerze nawet nie wiem co to FB, jak możesz to załóż gdzie się da...pies jest mniejszy od Piksela, nie widzi, hm...widać po oczach i jak go karmiłem nie widział jedzenia, niestety to niewidomy psiak :([/QUOTE]

W jakim jest mniej więcej wieku ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moli@']Tragedia, o boże miejsce znajdę, ale ja nie wyrobię finansowo..., jeżeli uzyskamy pomoc ; karma, szczepienie i odpukać jakby coś się działo to można go do mnie przywieść[/QUOTE]

Poryczalam sie z tych nerwow.
Halinko, jestes kochana. Mysle, ze jak tu wiecej osob przyjdzie, to pomozemy w utrzymaniu.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[B]kerad[/B] potrzebne jest choć jedno zdjęcie psiaka, czy Ci ochroniarze bądź ktokolwiek kto jest na miejscu nie mógłby zrobić fotki komórką ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a'][B]kerad[/B] potrzebne jest choć jedno zdjęcie psiaka, czy Ci ochroniarze bądź ktokolwiek kto jest na miejscu nie mógłby zrobić fotki komórką ??[/QUOTE]

Kerad musiał odejść od kompa. Kerad zdeklarował jednorazowo 200 zł na utrzymanie psa i 50 zeta na transport. Za jakąś godzinkę przyjedzie do Halinki Jumanjana i pojadą po psiaka

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Super, bardzo się cieszę!
Trzeba teraz zbierać finanse na karmę i ewentualne leczenie.
Jakby coś to mogę załatwić tańsze ( po kosztach ) szczepienia, leki i ogólnie opiekę wet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kerad']Nie mam konta i mówiąc szczerze nawet nie wiem co to FB, jak możesz to załóż gdzie się da...pies jest mniejszy od Piksela, nie widzi, hm...widać po oczach i jak go karmiłem nie widział jedzenia, niestety to niewidomy psiak :([/QUOTE]

fotki by się przydały

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Na FB mamy jednorazową deklarację w kwocie 50 zł, [B]joi i Moli@[/B] skoro do Was jedzie psiak to będziecie zbierały pieniądze i rozliczały??

Link to comment
Share on other sites

[B]04.02.2012[/B]

[B][COLOR=red]Wydatki[/COLOR][/B]

[COLOR=black]transport[/COLOR] - [COLOR=red]50 zł[/COLOR]
Tabletka na robaki - [COLOR=red]6 zł[/COLOR]
Badanie lekarskie gratis ukłony dla Pani doktor Teresy z Wesołej :)
Kastracja - [COLOR=red]150 zł[/COLOR]

[COLOR=red]Razem - 206 zł[/COLOR]

[B][COLOR=blue]Wpływy[/COLOR][/B]

LUTY
ihabe - 20 zł
Zachary - 50 zł
Kerad - 300 zł
Artur L z FB - 50 zł
Wiedźma - 10 zł
Beatkaa - 123,75
Buniaaga - 10 zł
anonimowa dogomaniaczka (bokserki) - 2 x 15 kg karmy Josera

Razem: 563,75 zł

MARZEC

Kerad - 50 zł
Wiedźma - 10 zł
anonimowa dogomaniaczka (bokserki) - 2 x 15 kg karmy Josera

Razem 60 zł

KWIECIEŃ

Kerad - 60 zł
Wiedźma - 10 zł

Razem - 70 zł

Maj

Kerad - 60 zł
Wiedźma - 10 zł

Razem - 70 zł

Edited by joi
Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Podajcie mi numer konta na PW to przekażę dziewczynie z FB.
Jakby coś to służę pomocą, dzwoniłam już do Jumanjiana i jakby coś to mogę jechać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...