Jump to content
Dogomania

Psie wózki - strona o tym jak je samemu wykonać


Patia

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='joaaa']... bo się przyzwyczai i potem doopa.[/QUOTE]
Wyszło na Twoje - a ja jak zwykle niepotrzebnej paniki nasiałem :(
Psina już się wyraźnie lepiej trzyma a zalecenie jest jedynie żeby starać się ograniczać sytuacje, w których będzie się próbował przemieszczać uważając, że musi. Na "samoistne" próby wstawania nie reagować, nie pędzić i nie usiłować stawiać za wszelką cenę itp.
Przekonuje mnie to całkowicie - widząc, że psina chociaż bardzo chwiejnie to jednak już wyraźnie lepiej sobie radzi. Plus oczywiście fakt, że lekarz wie co w nim w środku zrobił i to zdecydowanie lepiej ode mnie :eviltong:
Jednocześnie bardzo Wam wszystkim dziękuję za "odzew" - dzięki niemu jest następna "psia" dziedzina, w której mam już jakieś pojęcie co nigdy nie wiadomo kiedy ale może się przydać. OBY NIE!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='urwisek']Plus oczywiście fakt, że lekarz wie co w nim w środku zrobił i to zdecydowanie lepiej ode mnie :eviltong:
[/QUOTE]

???
A co ten lekarz w środku zrobił? masz na mysli jakiś zabieg czy leczenie farmakologiczne?
Coraz mniej rozumiem z Tego co piszesz, ale najwazniejsze, że psiak sie lepiej czuje i wszystko jest na dobrej drodze!
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julita2']???
A co ten lekarz w środku zrobił?...[/QUOTE]

No tak - moje pisanie wychodzi czasem dość dziwacznie. To przez atawistyczną niechęć do używania fachowych określeń :)
Mówiąc "zrobił w środku" mam na myśli operację kręgosłupa, którą psina przeszła. Ale zabij mnie a i tak nie jestem w stanie powtórzyć co i jak się dokładnie nazywało z tego co było robione :(

Ps. nie wiem czemu ale Dogo nie pozwala mi przeczytać PW od Ciebie - jak pilne to daj na maila [email][email protected][/email] - a ja nie to będę co jakiś czas sprawdzał - może im przejdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='urwisek']Ps. nie wiem czemu ale Dogo nie pozwala mi przeczytać PW od Ciebie - jak pilne to daj na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - a ja nie to będę co jakiś czas sprawdzał - może im przejdzie.[/QUOTE]

Ja tez mam problemy z Dogo na Internet Explorerze, na Operze dobrze działa.
PW - nic istotnego, spoko jak nie przeczytasz na razie.
Pamiętaj, że jesli kończyny będą nieużywane to bardzo szybko następuje osłabienie mięśni, może ćwiczenia bierne byłyby wskazane, pogadaj o tym z wetem albo jakims rehabilitantem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wózek dla jamnika w grudniu kosztował mnie razem z przesyłką 400 zł, jesteśmy bardzo zadowolieni, przemyślany, lekki, wiem że w procesie konstrukcji uczestniczył bardzo dobry wet. Zakupiłam go u pana z wrocławia, bardzo uczciwy i solidny człowiek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój Bugi, mix owczarka niemieckiego, potrzebuje wózka. Inwalidzkiego - siadł mu kręgosłup. Będę wdzięczna za wszelkie namiary. A może ktoś z Warszawy jest w stanie na chwilę taki wózek mi pożyczyć, żebym mogła sprawdzić, czy to zda egzamin?
Szczerze mówiąc jestem kompletnie załamana, mieszkamy na II piętrze bez windy, nie wiem, jak damy sobie radę. Ale jak nie wózek, to wiadomo co :-(

Wczoraj byliśmy u lekarza (dr Mikow, Elwet), potwierdził, że potrzeba wózka, ale nic nie wspominał o różnicy między wózkiem inwalidzkim, a rehabilitacyjnym. Podał mi namiary na firmę z Poznania, która sprowadza wózki z Niemiec, ze strony internetowej wynika, że to wózki rehabilitacyjne. A mnie się wydaje, że to już inwalidzkiego potrzeba, bo Bugi już prawie nie pracuje tylnymi łapkami. Podtrzymuję go na spacerach smyczą, strasznie sobie tylne łapki poobcierał, bo powłóczy nimi po ziemi :-(

A może ktoś ma pomysł, jak pomóc psu się poruszać, dopóki nie będzie wózka? Smycz pod brzuchem kiepsko zdaje egzamin. Przydałąby się jakaś uprząż, ale zupełnie nie mam pomysłu jak zabrać się za jej zrobienie...

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, szkoda, że to tak daleko pożyczyłabym na próbę awaryjkę Kry (jest pierwotnie na wiekszego psa). Z tym drugim piętrem to sie nie łam, ja mieszkam na prawie trzecim i od czterech lat śmigamy z KrAksicą;) a mała to ona nie jest....

Ja szukam wózka na małego psiaka, może być używany.

Link to comment
Share on other sites

Asher, moja bokserka chodziła na początku na ręczniku, to znaczy zakładaliśmy jej ręcznik pod brzuch i jedna albo dwie osoby trzymały.
I latała w tym jak z motorkiem. ;)
Czasami trudno było nadążyć.
Był też pomysł na uszycie torby, ale nigdy nie doszedł do skutku.

A tu masz namiary na pana z Warszawy, który robi wózki:
[quote name='Julita2']
Pan z Warszawy, który robi wózki nazyw sie Bartosiński, tel. 603541581. Wózek dla owczarka kosztował bodajże 600 zl, pan przyjeżdza do domu obmierzyc psa a potem tez przywozi wózek.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wagens']ja polecam tego pana [url]http://www.dogxtension.eu/[/url] z wrocławia, robi w rozsądnej cenie solidne wózki, mojej Fruzi służy doskonale.

[url]http://www.dogxtension.eu/[/url][/QUOTE]

Ja też :) KrA jeździ na wózkach pana Piotra i jesteśmy bardzo obie zadowolone. A miałam porównanie z innymi modelami...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 4 weeks later...

a tu nowość jaka się wreszcie pojawiła, szczerze jestem zachwycona tym projektem, jedyne co to wydają mi się kółka za małe bo zmniejsza to bardzo komfort poruszania się po nierównościach. Z niecierpliwością czekam co z tego wyniknie bo chętnie sprawiłabym mojej fruzi takie cudo.

[url]http://www.tvn24.pl/0,1699850,0,1,amigo--czyli-wozek-inwalidzki-dla-psa,wiadomosc.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

co do funkcji swobodnego położenia się to jest zbawienna w sumie dla większych psów tz wysokich na nogach bo u jamnika w sumie nie robi to różnicy, moja wyleguje się całymi dniami na słońcu w wózku i wygląda to mniej wiecej tak [url]http://krakow.gazeta.pl/krakow/51,44425,10227987.html?i=14[/url]
mnie bardzo podoba się to że ten wózek nie jest taki masywny i daje dużo większą swobodę np przy schodzeniu po schodach,wygląda na lżejszy też. Ciekawe kiedy zaczną go produkować no i za jaką cenę

Link to comment
Share on other sites

Kraksa schodzi ze schodów bez problemu z wózkiem. Połozyć sie o dziwo też potrafi, co pokazał mi w tym roku (chyba nigdy wczesniej nie była na tyle zmęczona ;) ).
Wózek musiałabym przetestować z Krą w warunkach terenowych żeby coś powiedzieć. Na pewno brakuje mi w nim pałąka nad zadkiem- nie ma za co psa podnieść przy wchodzeniu na stopnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...