Jump to content
Dogomania

Labradory retrievery


anndzia

Recommended Posts

[quote name='ligea']A ja chcę się pochwalić, że mój labek jest już na świecie:multi: . Ma teraz jakieś 2 tygodnie, powoli otwiera oczyska i rośnie. Jest czarny i płci męskiej (moje kochane iglaczki :evil_lol: ), ale czarny lab był marzeniem mojego małża - ja wolałam sunię, a jedyne czarne co się urodziło jest chłopem). Do nas wprowadzi się w sierpniu - w lipcu związek kynologiczny ma wakacje, a trzeba stworka wytatuować. I się zacznie...
Robocze imię - Vader[/quote]

:loveu::loveu::loveu::loveu: Imię też fantastyczne:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ligea']A ja chcę się pochwalić, że mój labek jest już na świecie:multi: . Ma teraz jakieś 2 tygodnie, powoli otwiera oczyska i rośnie. Jest czarny i płci męskiej (moje kochane iglaczki :evil_lol: ), ale czarny lab był marzeniem mojego małża - ja wolałam sunię, a jedyne czarne co się urodziło jest chłopem). Do nas wprowadzi się w sierpniu - w lipcu związek kynologiczny ma wakacje, a trzeba stworka wytatuować. I się zacznie...
Robocze imię - Vader[/quote]
Super!:multi::multi: Gdy tylko się tylko u Ciebie pojawi prosimy o zdjęcia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Labrador od urodzenia mimo wszytsko JEST b mądrym, tylko że niewychowanym psem.
I myśle, że inteligenjcja (użytkowa) rasy ma tutaj b duże znaczenie - te psy mają chęć do pracy, chęć do nnauki, potrzebe kontaktu z człowiekiem i zajęcia.
Była kiedyś nawet tabelka ras wg inteligencji użytkowej i retrievery zajmowały tam czołowe miejsca.[/quote]

Jeżeli chodzi o tą tabelkę, to retrievery wcale nie były na jej początku tyko w środku :-)

No i to nie prawda, że labrador jest od urodzenia mądry, właśnie raczej jest głupi, lgnie do wszystkiego, na wszystkich skacze, zjada wszystkie śmieci w domu i na spacerze, rozpiera go energia, która często przekształca się w pasję niszczenia (wynika to z niedostarczenia psu odpowiedniej dawki rozrywki, właśnie pracy, ćwiczenia i nauki), jednakże właśnie potrzeba kontaktu z człowiekiem (każdym, nie musi to być właściciel psa) chęć do nauki i pracy powoduje, że labradorki od szczenięcia łatwo się uczą. Potrafią dużo przyswoić i szybko łapią to czego od nich wymagamy, ale są psami bardzo wymagającymi. Właściciel labradora musi wykazać się konsekwencją i cierpliwością. Inaczej labrador łatwo wymyka się z pod kontroli i staję się krnąbrny. Plusem labradorów jest to, że nawet te niegrzeczne nie przejawiają agresji wobec ludzi (w większości) jeżeli zdarza się agresja to skierowana na inne psy. Sam mam labradorkę i kocham tą rasę, ale mity o jej mądrości i inteligencji według mnie tylko szkodzą labradorom. Właśnie przez te mity tyle labradorów ląduje w schroniskach i na drogach, dlatego trzeba tłumaczyć ludziom, że żeby labrador stał się mądry i kochany wymaga dużo pracy, ćwiczeń, kontaktu z człowiekiem i kochania go :D

Link to comment
Share on other sites

Ale co Wy macie z tym, że labki demolują dom .... mój Andy od szczeniaka zostawał sam w domu (ofc na początku b. króciutko, np. na 10-15min zeby się przyzwyczajał) i NIGDY nie było nawet nasiusiane, nic nie było nabrojone (nawet jak zostawał już pare godz. sam). Oczywiście nieraz zdarzało mu się pogryść buta, czy gazete .. ale to sporadycznie... ale nigdy jakoś nie demolował, żeby nie wiadomo co się działo .... :P

Link to comment
Share on other sites

[B]Ania :)[/B] moj Yoghi tez bardzo grzeczny ze jak wchodze na labradorowe forum do tematu o demolce to sie za glowe lapie jakie szkody pies potrafi uczynic. Moj mi zjadl przez caly swoj zywot moze z dwie pary klapek,potargal jakas gazete i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

fakt,niszczycielskie skłonności labów też moim zdaniem są mitem bo to kolejne nieporozumienie wynikające z nieodpowiedniej opieki,braku zajęć i kontaktu z człowiekiem.wszystkie psie błędy są odzwierciedleniem błędów właściciela:shake:
wdużej mierze jest to też sprawa indywidualna,zależna od charakteru psa.mój np nie był zaniedbywany,zapomniany,nie byłoszans na nudę i mimo poprawnej socjalizacji i przyzwyczajania do samotności,gdy zostaje sam w domku,wygryza wielkie dziury w fotelach:diabloti:dlatego też ograniczamy mu powierzchnię samotni do przedpokoju i Qchni,gdzie niczegonie niszczy:loveu:
to samo odnosi się do relacji z psami:
Fado ostatnio przejawia zachowania rywalizacyjne,wręcz odnoszę wrażenie,że agresywne(w stosunku do dorosłej suki!!!)jeśli w grę wchodzi jakaś fajna piłeczka...za każdym razem zaś jak widzi psa na choryzoncie,rwie do niego jakby nigdy w zyciu nie miał kontaktu z pobratymcem;)to akurat jest oznaką poprawnej socjalizacji,jednak naszym problemem jesyt to,że pies nie odczuwa respektu w stosunku do starszych i wrogo nastawionych psów:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cychol']Ania, a gdzie jest napisane, że demolują? napisałem, że może z labradora wyrosnąć niszczyciel jeżeli właściciel nie potrafi się nim odpowiednio zająć :D[/quote]
Mi nie chodziło [u]konkretnie[/u] o Twoją wypowiedź, tylko napisałam ogólnie, bo wiele razy tu czytałam o demolkach labradorów.



Cuciola - tak samo mój Andy ;] Też pogryzł z dwie/trzy pary klapek i kilka gazet ;) Ach.. widocznie trafiłyśmy na wyjątkowe psiaki :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonitwa']I wzajemnie:) Znajomy opowiadał jak jego labka zrobiła remont włącznie z tapetami, meblami....[/quote]
Moja sąsiadka ma też labradorke i tak samo miała ... wszystko musiała zmienić ... nawet miała wyżarte fugi pomiędzy kafelkami .... :roll: Wszyściutko .. drzwi, tapczany .. ściany ... poprostu kapitalny remont :lol:

Link to comment
Share on other sites

jo...wkurza mnie komentarz mojej koleżanki:"moja sąsiadka ma takiego powalonego labradora...jak był mały,był grzeczniutki i słodziutki a teraz taki szatan":diabloti:
sztan szatanem ale to idealny przykład zaniedbania psychiki labka:cool3:w miarę wzrostu i czasu rozwoju emocjonalnego psa,właścicielka nie zaspokajała jego rosnących potrzeb psychofizycznych i tyle:)
ufff!!ale ze mnie znawca za dyche:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...