Jump to content
Dogomania

Labradory retrievery


anndzia

Recommended Posts

Więc ja mam labrador retrievera :multi: o imieniu Sajgon .Czasami lubi trochę porozrabiać . Uwielbia małe , plastikowe częsci , które mógłby połknąć . Na podwórku często bienie :Dog_run: pod blogi w poszukiwaniu jedzenia . Wiem , że to wrodzone i naturalne , ale chcialabym go teo oduczyć :mad: W pewnych sytuacjach nie wiem co zrobić ,dlatego wpadłam na pomysł , aby odworzyć ten temat ! Myślę , że mi pomorzecie =]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sajgon to swietne imie dla labradora :cool3:
Po pierwsze nie pozwalaj psu biegac bez smyczy pod blokami - moze tam cos zjesc, wpasc pod auto, grozi mu mnostwo niebezpieczenstw. Znajdz sobie jakies spokojniejsze miejsce do wybiegania psa - jakas laczke, lasek czy park. Na osiedlu trzymaj go zawsze na smyczy. Labradory sa bardzo lakome wiec bedzie Ci ciezko oduczyc go szukania smieci ale najlepsza metoda na to to zajac go czyms - te psy uwielbiaja prace i zabawe z czlowiekiem i moga to robic caly bozy dzien. Baw sie z nim pilka, frisbi, chowaj mu sie, chowaj przedmioty niech szuka, moze ulozyc mu sciezke zapachowa (slad), niech tropi, ucz go roznych sztuczek. Sa bardzo zdolne i pojetne i bedziesz miec z tego duzo frajdy. Jak bedziesz tak postepowac to szybko zabawa z Toba i zabawki jakie masz stanie sie dla niego ciekawsze niz szukanie smieci. Podziel mu dzienna porcje jedzenia na kilka mniejszych - w ten sposob nie bedzie chodzil taki glodny i zmniejszych ryzyko skretu zoladka. Naucz go komendy 'wypluj' - jak zlapie cos niewlasciwego i jak poslucha daj mu w nagrode cos super pysznego np. zolty serek, watrobke. Szybko sie nauczy, ze Ty masz kieszenie pelne pysznosci i lepiej zasluzyc u Ciebie niz szukac smieci. I uwazaj na te plastikowe przedmioty - polkniecie tego moze skonczyc sie operacja.

Link to comment
Share on other sites

Poszukujemy domu dla mieszańca labradora z owczarkiem szwajcarskim. Może zjwai się tutaj jeden z fanów tych ras i zaadoptuje psiaka. On powoli umiera w schronie!!! wiecej na [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=37943[/URL]
Błagam pomóżcie znależć nam dom

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

[I][B]Andziu witamy cię serdecznie w naszych skromnych progach dogomani :evil_lol:. [/B][/I]

[I][B]Labrador to bardzo fajna rasa ale chyba zdajesz sobie sprawe że [/B][/I]
[I][B]powinien on mieć dostarczoną odpowiednią dawkę ruchu :razz:. [/B][/I]
[I][B]Jeśli o tym zapomnisz może zacząć się nudzić i demolować dom . [/B][/I]
[I][B]Na te małe plastikowe rzeczy powinnaś uważać ponieważ może on [/B][/I]
[I][B]je połknąć i krztusić się . A i Andziu staraj się nie robić błędów ortograficznych :razz:. [/B][/I]
[U][I][B]A moje załóż galerię SAJGONOWI[/B][/I][/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamcia_14']
[I][B]Labrador to bardzo fajna rasa ale chyba zdajesz sobie sprawe że [/B][/I]
[I][B]powinien on mieć dostarczoną odpowiednią dawkę ruchu :razz:. [/B][/I]
[I][B]Jeśli o tym zapomnisz może zacząć się nudzić i demolować dom .[/B][/I][/quote]

Co Wy zawsze z tym demolowaniem? :crazyeye: Mój pies nigdy nic w domu nie zniszczył, i też zostaje w domu sam, kiedy jesteśmy w pracy. I przyznaję bez bicia, że nie zapewniam mu tyle ruchu, ile faktycznie potrzebuje :oops: .

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się ! Mój Sajgon nie demoluje domu ! Jak jest sam w domu z nudów śpi . Umie też komede "wypluj" , ale w inny sposób . Mówimy mu , jeśli to jest rzecz jak np. jakaś kumka do włosów i inne małe rzeczy po prostu "zostaw". Na polu , jeśli chodzi o jedzenie i śmieci mówimy mu "fuj" i muszę powiedzieć , że to bardzo fajna komęda ! Słucha się jej bardziej niż "zostaw" .
_________________________
Sajgon też ma dużo ruchu i to nie tylko na podwórku . W domu bawi się doskonale z każdym domownikiem , jeśli nawet ma mało miejsca =] Gdzieś przeczytałam , że labradory mogą żyć w blokach . Fajnie :lol:

_________________________

Jeśli chodzi o ząbki Sajgona i inych labradorów ,są bardzo mocne ... Lubi niszczyć różne miśki i skarpetki . Oczywiście dajemy mu je do zabawy , ale muszę przyznać , że bardzo dobre są naturalne kości z wapniem . Czyszczą zęby i wzmacniają kości .

__________________

Dzięki za pomoc tym którzy mi odpisali :B-fly:

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma ma labradory i kiedy jest w pracy to psy zjadają jej buty w dodatku znają sie na jakosci i marce :evil_lol::evil_lol:bo zabieraja sie wyłacznie za te eleganckie i drogie, zwykłych kapci nie ruszą,:evil_lol: w dodatku umieja otwierac szafki w ktorych są buty , oprócz tego lubia tez robic makaron z wszelakich rzeczy papierowych np gazet., oczywiscie ksiazki tez.. zwlaszcza te ktore sa w zasięgu, zawsze sa "przeczytane " łącznie z okładką. Jedna z suczek umie otwierac okna i znajoma jak wraca z pracy to psy lataja jej po ogrodzie, zgroza,:placz: moja znajoma bardzo sie boi i nie wie co robic bo po pierwsze ktos moze wejsc do domu a po drugie ktos moze zakosic jej psy:placz:Pieski mają duzo ruchu dwa razy dziennie po dwie godziny biegają w lesie , biora udzial w konkursach retrieverow, mimo tego nie umie sobie poradzic w sytuacji kiedy one zostają same

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To ja mam ..<chyba>..głupiego psa..<suke>...nie zniszczyła nic ....nigdy ..a jak zostaje sama w domku..<z dwoma kotami>...to śpi smacznie .Tak mi sie wydaje bo nie moge tego sprawdzić .Jak wracam do domku to moje dziewcze się przeciaga i sprawia wrażenie mocno zaspanej:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam w domku w tej chwili 5 labków, goldenkę i dożycę. Z tych 5 labków 4 się u mnie urodziły: Miśka była specem od robienia dziur w kocach - wygryzała okrągłe dziureczki... no i jeszcze rozbrajacz pluszowych zabawek, szczyt jej możliwości to zjedzenie 2 monet 2zł, których szukałam - myślałam, ze zgubiłam - po 2 dniach oddała prodem:) Nico - facio pełną gębą - ma na koncie tylko obgryzienie drewnianej części tapczanu mojej córki i nadgryzienie półki na ksiażki, Weda - spec od framugi drzwi - tylko od łazienki, przy tym reszta nie tknięta, a i jeszcze ze 2 pary kapci ma na sumieniu, no i aktualnie 7 m-czna czekolada... to diabeł wcielony - z wykładziny zrobiła puzzle, listwy przypodłogowe wyrwane, ściana obdrapana, "czyta" ksiażki, pilot od tv nadgryziony, już ze 4 pary kapci załatwione i jako jedyna kradnie jedzenie... Ich mama - kochała zjadać wszystko co skórzane - niezliczona ilosć smyczy i kagańce - w kupkach znajdowałam tylko nity:) Jedno co zauważyłam te pioruny szalone - szybko sie uczą - mają wielki zapał do pracy!

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że każde szczenie coś zniszczy - jedno mniej, drugie wiecej, obojętnie, czy to dog, labek, terier, mix, który ma wszystkie rasy "pod sobą", ale my o tym z czasem zapominamy :) To jak żołnierz bez karabinu, lub uczeń bez dwójki - tfu teraz inne czasy jedynki :)

Link to comment
Share on other sites

Witam :)
Kiedyś szukałam tutaj psa do adopcji, dla rodziny z małymi dziećmi. Poczytałam sobie o różnych rasach, pojechałam do hodowcy labków i... zakochałam się na umór :evil_lol: . I cała nasza rodzina :). Psy akurat u tego hodowcy są fantastyczne, zrównoważowe, wykochane w domu :). Późnym latem/wczesną jesienią zamieszka u nas labiątko - zdecydowaliśmy się podchować naszą najmłodszą latorośl do momentu, w którym w bagażniku nie trzeba będzie wozić wózka - przecież gdzieś psinkę trzeba wozić :evil_lol: .
Już nie mogę się doczekać nowego członka rodziny - odpaliło mi kompletnie :) Także będę sobie czytać i się edukować - i czekać niecierpliwie...
Pozdrawiam wszystkich labomaniaków
Czy ktoś z Was mieszka w Lublinie?

Link to comment
Share on other sites

A czy labkowi odpowiadały by takie warunki?
Duży dom na przedmieściach, podwórko duże ale nieogrodzone, mam czas na spacery i wogóle na psa, ale przeczytałem że dobrze się czują na ogrodzonych podwórkach a ja moge zapewnić mu dom i spacery , tak sam by sobie nie pobiegał. Co myślicie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...