Jump to content
Dogomania

Chcę kupić psiaka, pomóżcie z decyzją.


michasia

Recommended Posts

Bardzo mi się przyda kompan do biegania, zawsze miałam duże psy ostatnio bernardyna, ale teraz już mieszkam w bloku i nie mogę mieć wielkoluda:( Bardzo się zastanawiam jaką rasę wybrać. Przypadkowo gdzieś zwróciłam uwagę na taki filmik i tam gdzieś pod koniec chyba w okolicach 30 sekundy głowę z auta wystawia śliczna brązowa psiuńka. Pomóżcie co to za rasa i czy można go trzymać w bloku?

Pozdrawiam, Michasia
[video=youtube;iUOalENcOYs]http://www.youtube.com/watch?v=iUOalENcOYs[/video]

Link to comment
Share on other sites

Trudno określić.
Ja jakbym coś brała pod uwagę to:

labrador czekoladowy:
[url]http://kieres1994.files.wordpress.com/2011/11/labrador_retriever_chocolate_hershey_sit.jpg[/url]

pitbull red nose:
[url]http://hiperogloszenia.pl/x-pl/inz/95/95425-czekoladowa-pieknos-E6-pitbull-red-nose-szuka-domu--5.jpg[/url]

lub po prostu czekoladowy kundelek ;)

Labrador nadaje się do bloku, ale potrzebuje dużo ruchu. Podobnie pitbull.
Przede wszystkim to jest duży pies.
Jeśli mieszka się np. w kawalerce to może być problem z notorycznym wpadaniem dla siebie ze względu na niewielką ilość miejsca ;)
Ale do biegania nadają się też średniej wielkości psy - teriery, pudle, beagle itp.
Nie wiem jaki chcesz aby pies miał charakter oprócz tego. Od tego dużo zależy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Trudno określić.
Ja jakbym coś brała pod uwagę to:

labrador czekoladowy:
[URL]http://kieres1994.files.wordpress.com/2011/11/labrador_retriever_chocolate_hershey_sit.jpg[/URL]

pitbull red nose:
[URL]http://hiperogloszenia.pl/x-pl/inz/95/95425-czekoladowa-pieknos-E6-pitbull-red-nose-szuka-domu--5.jpg[/URL]

lub po prostu czekoladowy kundelek ;)

Labrador nadaje się do bloku, ale potrzebuje dużo ruchu. Podobnie pitbull.
Przede wszystkim to jest duży pies.
Jeśli mieszka się np. w kawalerce to może być problem z notorycznym wpadaniem dla siebie ze względu na niewielką ilość miejsca ;)
Ale do biegania nadają się też średniej wielkości psy - teriery, pudle, beagle itp.
Nie wiem jaki chcesz aby pies miał charakter oprócz tego. Od tego dużo zależy :)[/QUOTE]

Aysel jaki ty masz perełki w avku:loveu::loveu: !!!!! slicznemacie galerie?sorki ze nie na temat !!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozolina']Aysel jaki ty masz perełki w avku:loveu::loveu: !!!!! slicznemacie galerie?sorki ze nie na temat !!!!:oops:[/QUOTE]

Mamy mamy, oczywiście ;)
[url]http://www.dogomania.pl/threads/190187-Apocatequil-ki-czas-przedstawi%C4%87./page5[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ojejjjj ile osób chętnych do pomocy! Jesteście wspaniali:* Mówicie że labrador, to super bardzo bym takiego chciała, tylko czy one czasem nie są kapryśne? Bo ja nie będę miała tyle czasu żeby się nim zajmować i musiałby czasem sobie sam radzić.Powinien być towarzyski no i żeby lubił biegać:)

@HelloKally chyba nie, ale nigdy nie jeździłam na wystawy więc może czas to przemyśleć.

Link to comment
Share on other sites

no to jak chcesz labka to sie nastaw na to, ze pierwsze nawet 2 lata jego zycia to twoje straty w garderobie, zbiorach DC, w ksiązkach, butach a nawet kwiatach doniczkowych. te psy potrafią zniszczyc wiele sprzętów.... Choć miałam przypadek suczki ( z mojej hodowli) która nic nie zniszczyła, ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę. Pierwsz nawet 2 lata życia to non stop sprzatanie i pilnowanie aby nie pożarł czegoś co jest niestrawne.
potem wkleje link do specyficznego ich menu
[url]http://www.dogomania.pl/threads/125483-labradorze-menu[/url]
wymagają tez sporo ruchu. Są często nadpobudliwe. Potrzebują stanowczego właściciela co im nie pozwoli "dziadować", sępić, skakac po ludziach i psach, niszczyć ubrań.
A poza tym są kochane.

Link to comment
Share on other sites

Labradora nigdy nie miałam,ale z tego co opowiadała mi koleżanka z klasy to psy te lubią zrobić demolki.Psiak mojej koleżanki obgryzał ściany,przesadzał kwiatki,gryzł podłogę.Rodzice koleżanki kazali jej oddać psa.Moje psy (2 Siberian Husky) bawią się często z labradorem (ma chyba niecały rok).Panie,które z nim wychodzą nie dają rady go utrzymać,pies cały czas skacze na nie.Ale w tym przypadku,myślę,że to kwestia ułożenia psa.

Link to comment
Share on other sites

Podstawowy błąd jaki popełnia człowiek pochopnie kupujący goldena czy labradora to uważanie, że jest to pies idealny i nieskazitelny i, że jest tak mądry, że sam się wszystkiego nauczy.
A to jest pies sporej wielkości i nieułożony potrafi narobić dużo złego.

Warto rozważyć ile czasu mamy dla naszego psiaka.
Bo jednak labrador wymaga chyba poświęcania sporej uwagi i przede wszystkim intensywnego treningu umysłowego, żeby nie wszedł nam na głowe i 'wyszedł na ludzi'.
Psy do towarzystwa, z gr. IX zadowalają się w zupełności samą obecnością właściciela na przykład, co nie wyklucza oczywiście szkoleń i treningu umysłowego, bo taki rozwydrzony też wiele złego może zrobić.

Warto rozważyć wiele rzeczy.
Bo jesli taki lab ma siedzieć po 10 godzin sam w mieszkaniu a raz na dwa dni pobiegać z pańcią to nie wiem czy będzie to szczęśliwe życie. :)
Każdy ma jakies zajęcia, nie sposób podporządkować się pod psa i to zrozumiałe. Chodzi po prostu o to, żeby pies nie przebywał całe dnie w domu a tylko raz na jakiś czas wychodził pobiegać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[QUOTE]border collie może? bardzo lubią biegać, nie za duże, łatwe w ułożeniu, ładne i o dobrym zdrowiu.
[/QUOTE]
Border to bardzo wymagający pies - nie wystarczy mu wysiłek fizyczny, potrzebuje też intensywnej pracy umysłowej. Mimo, że są bardzo inteligentne, to nie są łatwymi psami dla osoby mało doświadczonej, między innymi przez swą wrażliwość i... paradoksalnie - właśnie inteligencję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Springer spaniel to raczej duży pies.
Chociaż myślę, że byłby w sam raz ;)[/QUOTE]
Mniejszy od labradora. :)
Biegać jak najbardziej lubią. :D Springery to bardzo towarzyskie psy. Ile pies dziennie będzie zostawać sam?
Poza tym dochodzi pielęgnacja sierści.

Link to comment
Share on other sites

Mniejszy, ale wydaje mi się, że zalicza się już do dużych ras? Mogę się mylić.
... Ale rzeczywiście, przepraszam, sierota jestem
Tak to jest jak się człowiek uczy i pisze na dogo jednocześnie ;)
Tu chodziło o dużego psiaka.
Tak mnie zmyliły te teriery a później nagle springer spaniel, że zapomniałam o jakich psach była mowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...