Jump to content
Dogomania

Posiadanie reproduktora


dogs lover

Recommended Posts

Witam, przepraszam jesli istnieje już taki temat-nie znalazłam. W przyszłości chciałabym mieć reproduktora (berneńskiego psa pasterskiego). Czy możecie udzielić mi podstawowych informacji na temat posiadania reproduktora tzn. co muszę zrobić by moja działalność była legalna i bezpieczna, czy muszę z owym psem jeździć na wystawy i zdobywać tego typu osiągnięcia? Czego będzie ode mnie wymagało posiadanie takiego psa? Za wszelkie informacje, z góry dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Musisz zacząć od zakupu psa z rodowodem najlepiej ZKwP,zarejestrować go(a siebie zapisać) w oddziale Związku,w wieku powyżej 15 mies.zaliczyć z oceną doskonałą trzy wystawy ,w tym jedna międzynarodową.Prześwietlić psa na dysplazję stawów biodrowych ,zaliczyć testy psychiczne(te są organizowane przez poszczególne oddziały).Po spełnieniu tych warunków uzyskać wpis w rodowodzie,że pies jest reproduktorem.No i zgłosić u Urzędzie Skarbowym.I to by było na tyle.

Link to comment
Share on other sites

No i dość ważne: posiadanie reproduktora wcale nie gwarantuje, że będzie on używany przez właścicieli suk hodowlanych.
Ja mam w domu dwa bardzo utytułowane i co z tego :P skoro niewiele suk ich rasy, a jak już są, to albo spokrewnione, albo badaniami nie pasują, albo zaś są inni, o bardziej pożądanych cechach anatomicznych kandydaci... także nie ma co się z góry nastawiać.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o BPP to fajnie by było, gdyby pies miał nie tylko prześwietlenie HD ale i ED, a także zbadane serce, krew pod kątem nerkowym i oczy. Osobiście myślę, że pies przebadany (i zdrowy) jest bardziej wartościowy do hodowli niż pies, który ma tylko HD i cześć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...