Jump to content
Dogomania

Cieczka u sterylizowanej suki


Niufka

Recommended Posts

[COLOR=navy]Moja sterylizowana w grudniu 2006 r. suczka kilka dni temu dostała cieczkę. Psy się za nią uganiają, a one ma wszelkie objawy cieczkowe. Suczka ma 3,5 roku, owczarek niemiecki. Co Wy na to, drodzy Dogomaniacy? Czy komuś też zdarzył się taki przypadek?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy][COLOR=black][B]Cavisia[/B][/COLOR],oto co ja znalazłam:[/COLOR]
[COLOR=#000080][/COLOR]
[COLOR=#000080]"Syndrom tzw. trzeciego jajnika to wyjątkowa sytuacja, jaka zdarza się czasami u psów i kotek. Nie do końca wiadomo, co jest tego przyczyna, ale zdarza się, że mimo sterylizacji u suki pojawiają się objawy cieczki. Zjawisko to nie jest skutkiem niedbałości chirurga, który czegoś tam nie usunął, jak często uważają właściciele zwierząt. Podajrzewa się, że przyczyną jest występowanie u niektórych suk gdzieś w jamie brzusznej mikroskopijnej ilości takich samych komórek, jak te, które znajdują się w jajnikach. Komórki te produkują estrogeny i wywołują w ten sposób cieczkę, po której może wystąpić ciąża urojona. Mimo objawów cieczki, suki te są bezpłodne i nie ma żadnej możliwości, żeby zaszły w ciążę.[/COLOR]
[COLOR=#000080]Nie ma możliwości znalezienia i usunięcia tego "trzeciego jajnika", dlatego jedynym sposobem na powstrzymanie cieczki u takich suk jest podawanie preparatów hormonalnych".[/COLOR]
[COLOR=#000080][/COLOR]
[COLOR=#000080]Żródło: [URL="http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html"]VETserwis[/URL][/COLOR]

[COLOR=navy]Że też trafiło akurat na tę moją. Bezpłodna czy nie, psy i tak po nocach do niej wyją :([/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Niufka'][COLOR=navy]U mnie już po wszystkim, tzn. cieczka w pełnej okazałości już się skończyła. Ruja była tak jak zawsze, dziewczyna sama zaczepiała i ogon w rui podnosiła, więc było przez dwa tygodnie rozdzielenie psów.[/COLOR][/QUOTE]

Moja 11 letnia babcia 8 lat "po" nadal szaleje w cieczce, ostatnio usiłowała wyskoczyć oknem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...