Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Cieczka u sterylizowanej suki

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Niufka

Niufka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 16:17

Moja sterylizowana w grudniu 2006 r. suczka kilka dni temu dostała cieczkę. Psy się za nią uganiają, a one ma wszelkie objawy cieczkowe. Suczka ma 3,5 roku, owczarek niemiecki. Co Wy na to, drodzy Dogomaniacy? Czy komuś też zdarzył się taki przypadek?
Dodany obrazek

#2 Cavisia

Cavisia

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 1112 postów

Napisany 23 styczeń 2007 - 07:36

A ona była kastrowana czy sterylizowana bo to dość znaczna róznica.
Poza tym jeśli została wykastrowana, być może został gdzieś odprysk jajnika i on będzie pracował jak normalny jajnik i spodziewaj się cieczek.
www.cavaliery.eu
e - cavalier . pl

#3 Niufka

Niufka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 23 styczeń 2007 - 12:15

Cavisia,oto co ja znalazłam:

"Syndrom tzw. trzeciego jajnika to wyjątkowa sytuacja, jaka zdarza się czasami u psów i kotek. Nie do końca wiadomo, co jest tego przyczyna, ale zdarza się, że mimo sterylizacji u suki pojawiają się objawy cieczki. Zjawisko to nie jest skutkiem niedbałości chirurga, który czegoś tam nie usunął, jak często uważają właściciele zwierząt. Podajrzewa się, że przyczyną jest występowanie u niektórych suk gdzieś w jamie brzusznej mikroskopijnej ilości takich samych komórek, jak te, które znajdują się w jajnikach. Komórki te produkują estrogeny i wywołują w ten sposób cieczkę, po której może wystąpić ciąża urojona. Mimo objawów cieczki, suki te są bezpłodne i nie ma żadnej możliwości, żeby zaszły w ciążę.
Nie ma możliwości znalezienia i usunięcia tego "trzeciego jajnika", dlatego jedynym sposobem na powstrzymanie cieczki u takich suk jest podawanie preparatów hormonalnych".

Żródło: VETserwis

Że też trafiło akurat na tę moją. Bezpłodna czy nie, psy i tak po nocach do niej wyją :(
Dodany obrazek

#4 Folka

Folka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 01 luty 2007 - 23:01

no to juz nie lada problem.Mimo ze chciałas miec juz spokoj z tym "czerwonym dziadostwem" to chyba juz go nie zaznasz.mimo ze sunia wysterylizowana , to i tak bedziesz musiała z nia to przechodzic :(

#5 Koma

Koma

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1756 postów

Napisany 02 luty 2007 - 22:27

Sunia znajomych była sterylizowana latem i teraz dostała cieczkę... są delikatnie mówiąc wściekli, pełno psów przed ogrodzeniem :shake:

D5fr52.jpgnf6ccck4qsz8ofaaujd.jpg 

#6 *anika*

*anika*

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisany 04 luty 2007 - 21:06

czasami u kotek po kastracji może wystąpić ruja, ale zazwyczaj tylko jedna, a potem już wszystko się wycisza. może tak samo jest u niektórych suczek? (a może nie, nie wiem)
Dodany obrazek

#7 Niufka

Niufka

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 05 luty 2007 - 23:03

U mnie już po wszystkim, tzn. cieczka w pełnej okazałości już się skończyła. Ruja była tak jak zawsze, dziewczyna sama zaczepiała i ogon w rui podnosiła, więc było przez dwa tygodnie rozdzielenie psów.
Dodany obrazek

#8 Bura

Bura

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 3652 postów

Napisany 07 luty 2007 - 19:56

U mnie już po wszystkim, tzn. cieczka w pełnej okazałości już się skończyła. Ruja była tak jak zawsze, dziewczyna sama zaczepiała i ogon w rui podnosiła, więc było przez dwa tygodnie rozdzielenie psów.

Moja 11 letnia babcia 8 lat "po" nadal szaleje w cieczce, ostatnio usiłowała wyskoczyć oknem :evil_lol: