Jump to content
Dogomania

Czy Chart Afgański Uczula???


carmina

Recommended Posts

[COLOR=blue]Witam wielbicieli rasy afgan.Już pisałam w innym dziale, ale chyba coś mi się nie udało.Chciaabym się dowiedzieć, czy włos charta afgańskiego powoduje alergię. Jestem alergikiem i moja rodzina też, a bardzo podoba mi się ta rasa. Jak do tej pory nikt nie był w stanie udzielić konkretnej podpowiedzi na moje pytanie.Hoduję maltańczyka i yorka, więc czy mogę mieć także afgana? Z góry dziękuję za odpowiedź:oops: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

jezeli sie ma alergie na psa ,to czy to jest chart czy jamnik nie ma znaczenia.Osoby alergiczne nie powinny mic zwierzat ,gdyz po wystapieniu objawow jest ryzyko ,ze pies pojawi sie w innym dziale "psy w potrzebie"lub moglby byc oddany do schroniska.Tragedii zwierzecej nalezy i trzeba unikac.!

Link to comment
Share on other sites

jestem alergiczka..mam alergie prawie na wszystko..a cale zycie byly w moim domu psy i beda..dobre leki,kuracje,częste sprzątanie, zmienianie pościeli,ciągłe wietrzenie i da się żyć.
na owies i sierść końska też mam uczulenie a jeżdżę od 10 lat i żyję..ale to się objawia tylko wysypką,która szybko schodzi..gorzej jest jak np nie ma mnie w stajni jakies 2 tygodnie..wtedy objawy się nasilają:cool1:
tylko raz miałam poważny atak..jak przygarnęłam kota z podwórka i spał ze mną w łóżku jedna noc...z rana wygladalam jak shar-pei:cool3: wiem,ze kota nie moge miec a i dobrze bo niezbyt je lubie:cool1:
moja alergia na psy ujawnia sie tylko w momencie dlugotrwalego przytulania sie do siersciucha..zaczynam kaszlec..ale jak sie odwroce od razu mija.
a swoja droga alergia na psy wyszla przy trzecim psie..a teraz mama sie nabyla ..w czasach konserwantow,hormonow w kurczakach i innych pysznosci ciezko nie miec alergii:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jezeli sie ma alergie na psa ,to czy to jest chart czy jamnik nie ma znaczenia.Osoby alergiczne nie powinny mic zwierzat ,gdyz po wystapieniu objawow jest ryzyko ,ze pies pojawi sie w innym dziale "psy w potrzebie"lub moglby byc oddany do schroniska.Tragedii zwierzecej nalezy i trzeba unikac.![/quote]


Coż to zależy tylko i wyłącznie od konkretenej osoby i jej odpowiedzialności i miłości do zwierząt. Niestety, moim zdaniem pies jest pogrzebany;) główne w tym, że ludzie traktują psy jak rzeczy których można się pozbyć kiedy pojawi się jakiś problem a nie jak swoich domowników za których są odpowiedzialni.

Link to comment
Share on other sites

lepiej dmuchac na zimne"jezeli sa w rodzinie alergicy lepiej nie brac pieska!
Duzy niestety odsetek oddawanych psow do schronisk jest z powodu alergii(czy to prawda czy nie ,trudno udowodnic)ja osobiscie mam cale zycie asthme alergiczna(uczlenie na koty ,psy,pylki traw itd)I cale zycie mam zwierzeta i to obecnie 6 pieskow ,2 kotki.Na moje pieski nie mam uczulenia gdyz przebywaja w domu,nie brudnym kojcu,czy budzie.Natomiast kiedy ide do schronisk ,to wychodze naprawde chora,bez cortizonu nie da rady.Natomiast ,kiedy biore pieska ze schroniska ,zostaje,wykapany, dostanie inne jedzenie ,moje uczulenie mija automatycznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']lepiej dmuchac na zimne"jezeli sa w rodzinie alergicy lepiej nie brac pieska!
Duzy niestety odsetek oddawanych psow do schronisk jest z powodu alergii(czy to prawda czy nie ,trudno udowodnic)ja osobiscie mam cale zycie asthme alergiczna(uczlenie na koty ,psy,pylki traw itd)I cale zycie mam zwierzeta i to obecnie 6 pieskow ,2 kotki.Na moje pieski nie mam uczulenia gdyz przebywaja w domu,nie brudnym kojcu,czy budzie.Natomiast kiedy ide do schronisk ,to wychodze naprawde chora,bez cortizonu nie da rady.Natomiast ,kiedy biore pieska ze schroniska ,zostaje,wykapany, dostanie inne jedzenie ,moje uczulenie mija automatycznie.[/quote] [B][I]Często jednak można znaleźć rasę na którą nie jest sie uczulonym;) Moja mama jest na wszystkie rasy oprócz grzywaczy, sznaucerów i charcikow wloskich - moze jeszcze jakas rase znajdziemy:D:D:D[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*luthien*'][B][I]Moja mama jest uczulona, i gdy jezdzimy na wystawy to najwieksze uczulenie ma przy ringu z Afganami...[/I][/B][/quote]

hej Luthien - a może Twoja mama jest uczulona nie na afgany a na KOSMETYKI używane do przygotowania ich na wystawę??

Link to comment
Share on other sites

Miło mi że tak wiele odpowiedzi sie pojawiło i dziękuję za wszystkie.Ja hoduję yorka i maltańczyka i na te rasy nie mam alergii na 100%.Mój synek też je dobrze znosi. A ponieważ od dawna choruję na afgana, to chciałabym wiedzieć na te 100% czy jestem uczulona czy nie, bo nie wyobrażam siboe oddać psa na którego czekam cale lata.

Link to comment
Share on other sites

Miałam już dobermana i królika i na te rasy jestem uczulona.Źle reaguję na resztę zwierząt z typową sierścią.Ale z tego co wiem, to afgan ma włos podobny do yorka czy maltana, ale ma też to trzw.siodło i nie wiem jaki to jest włos.Czy ktoś mógłby mi powiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...