Jump to content
Dogomania

Właściciele Czy Wasze Dogi Niemieckie Tarzają Się W Kupie???


eunice

Recommended Posts

Nie, nie jest to zachwanie przypisane do rasy, tylko raczej do psa. Wiele psów tarza się w różnych 'niezbyt przyjemnych rzeczach' inne psy jedzą na dworze itp. To nie jest związane kompletnie z rasą ;) Ale współczuje .. mój pies kiedyś wytarzał sie w jakieś rybie:shake: zresztą nie raz ..

Link to comment
Share on other sites

Moj pies się nie tarza, powiem nawet więcej - omija kałuże, a jak mu do jakiejś wpadnie pilka to staje na brzegu i skamle, żeby mu ją podać. ;) Nie lubi siadać na dworzu - robi taki przykuc, tzn niby siada, ale tyłkiem nie dotyka ziemi. No i nie ma mowy, żeby się położył w mokrej trawie. Straszny z niego czyścioch i wygodnicki, ale w sumie to jest wygodne, po spacerze wystarczy wytrzeć tylko łapy.

Link to comment
Share on other sites

Gaudi, gdyby mój pies był taki:eviltong: ona wytarza sie prawie we wszystkim, co prawda kałuż też nie lubi i omija je szerokim łukiem, ale tarza sie okropnie .. tylko ją spuszcze z oczu i już:evil_lol:
Gaudi a twój pies lubi sie kąpać? Nie koniecznie w wannie ..;)

Link to comment
Share on other sites

MKD jeśli masz dożka to może przedstaw go w temacie ogólnym, będzie miło, chyba, że ja przeoczyłam.
Tu nawet niechodzi o kałuże, ale np. o jakąś padline, odchody znalezione w trakcie biegania, Ax'owi zdarzyło się tylko raz wytarzać, ale niepowiem mam na niego oko jak jest spuszczony. Widocznie musi być w zapachu coś co mu się spodoba i chce się wytarzać.
Zgadzam się z tym że jest to uzależnione od psa a nie rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MKD']Gaudi, gdyby mój pies był taki:eviltong: ona wytarza sie prawie we wszystkim, co prawda kałuż też nie lubi i omija je szerokim łukiem, ale tarza sie okropnie .. tylko ją spuszcze z oczu i już:evil_lol:
Gaudi a twój pies lubi sie kąpać? Nie koniecznie w wannie ..;)[/quote]

Jeszcze nie miał okazji kąpać się w jakiejś "dużej wodzie", bo ma dopiero pół roku, ale kąpiel w wannie bardzo mu się spodobała i teraz codziennie pakuje się do łazienki i usiłuje dostać się do wanny jak się kąpię. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 years later...

Z tego co wiem psy uwielbiaja różne nieprzyjemne zapachy (odchody, wymioty, pieluchy niemowląt) Moze dlatego jest to dla nich samoistnie nagrodą? Mój Doguś tylko raz unurał pychol w pieluszcze mojej chreśniaczki - moze nie tyle w pieluszce co w jej zawartości :D Co do kąpieli Azi wskakuje pod prysznic jak tylko uda mu się dostać do łazienki :) a jeśli chodzi o wielkie wody... tródno go przy nich utrzymać, uwielbia pływać :) Kąpie sie razem z nami w sezonie nie wskakuje nam na plecy nie skacze nie drapie - ale zawsze pływa w pobliżu nas. Często też gdy wypłyniemy dość daleko zawraca nas robąc w koło wielkie koła. Gdy jest sam w wodzie bieka nurkuje i trzyma się blisko brzegu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...