Jump to content
Dogomania

>>> Allegro blokuje aukcje adopcyjne - zemsta pseudohodowców czy nadgorliwość? <<<


Isadora7

Recommended Posts

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Allegro powołuje się na swój regulamin i niestety ma rację.

"W naszym Serwisie umieszczać można tylko i wyłącznie Oferty sprzedaży psów i kotów. Nie jest dozwolone wykorzystywanie Ofert Allegro w celu ogłoszeniowym. Zakaz dotyczy także wykorzystania opisu przedmiotu w Allegro do przedstawienia całej swojej oferty wraz z cennikiem.

Niedozwolone jest również zamieszczanie w opisie oferty sformułowań zabraniających licytowania lub sugerujących, że zakup jest bezcelowy, gdyż sprzedaż nie odbędzie się w ramach Allegro. Oferta nie może też być wykorzystywana jako sposób kontaktowania się z innymi Użytkownikami."

Taki powód podali ściągając aukcje CHATULa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']Allegro powołuje się na swój regulamin i niestety ma rację.

[B]"W naszym Serwisie umieszczać można tylko i wyłącznie Oferty sprzedaży psów i kotów. Nie jest dozwolone wykorzystywanie Ofert Allegro w celu ogłoszeniowym. Zakaz dotyczy także wykorzystania opisu przedmiotu w Allegro do przedstawienia całej swojej oferty wraz z cennikiem.

Niedozwolone jest również zamieszczanie w opisie oferty sformułowań zabraniających licytowania lub sugerujących, że zakup jest bezcelowy, gdyż sprzedaż nie odbędzie się w ramach Allegro. Oferta nie może też być wykorzystywana jako sposób kontaktowania się z innymi Użytkownikami."[/B]

Taki powód podali ściągając aukcje CHATULa[/QUOTE]
właśnie , nie mozna umieszczać w aukcji stwierdzeń typu nie licytuj , zadzwoń , albo że zastrzega sie wybranie najlepszego domu dla psa , bądź licytacja nie jest równoznaczna z zakupem
co do miejsca chowu to chyba nie dotyczy tego żadna oferta sprzedaży przez internet , bo wiadomo że pies gdzieś przebywa
ja w swojej aukcji wystawionej już po ściągnięciu poprzednich przez alegro nie użyłam żadnego podobnego sformułowania , ani też słowa adopcja
nie napisałam też że szukamy domu dla psa , ani że mamy jakiekolwiek oczekiwania względem przyszłego domu , opisałam charakter psa i dla jakiego jest człowieka
aukcja na razie jest , ale i tak myślę że to nie pracownicy allegro są nadgorliwi tylko.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a'][...]
aukcja na razie jest , ale i tak myślę że to nie pracownicy allegro są nadgorliwi tylko.....[/QUOTE]

Tak i to jest to co pisałam wcześniej. Technicznie niewykonalne byłoby przejrzenie wszystkich aukcji. Posiłkują sie donosami (tak to nazwijmy) życzlYwYch (jak wspomniałam mam niestety swoje typy z dogo i to nie na cienkiej linie). Potwierdzeniem jest niejako fakt zę nadal istnieją aukcje "takie same". Zamknięto mi aukcje allegro cegiełkowa uzasadniajac że jest w niewłasciwej kategorii (PSY) - nadal istnieją równoległe aukcje w tej kategorii takie same. No u mnie był kalendarz a tam sa zdjęcia czy dyplomy. Krótko mówiąc ktoś odstawił chamówe i tyle.

Kiedys na konto fundacyjne i swoje dostałam informacje, zę nie wolno mi kupowac z konta fundacyjnego. Często rozpoczynałam aukcje kupując cegiełke czy dwie. Nigdy do allegro nie bywał podawana informacja że konto fundacyjne prowadze ja. Nikt mnie nie przekona zę rozpoznali po stylu, bo robie również aukcje na inne konta. Po prostu, że tak powiem zawsze sie trafi.... jakaś....

[quote name='esza']Wystawiałaś z konta fundacyjnego czy prywatnego?[/QUOTE]

to akurat nie jest istotne z informacji od innych wiem że sa/były kasowane aukcje na kontach fundacyjnych.

ja podejrzewam ze częsc co najmniej z nich na zasadzie "dokopię tej fundacji" to takie polskie a właściwie polaczkowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']
to akurat nie jest istotne z informacji od innych wiem że sa/były kasowane aukcje na kontach fundacyjnych.
[/QUOTE]

Moje pytanie jest istotne bo dotyczy aukcji wystawionej po usunięciu poprzednich.
Wiem, że były kasowane aukcje z kont fundacyjnych bo nam takie aukcje usunięto, pisałam o tym wcześniej.

A że to donosy to można tylko przypuszczać, chyba że złapałaś kogoś za rękę.
Można by się też sprzeczać o określenie - aukcje były niezgodne z regulaminem Allegro i ktoś je zgłosił do usunięcia. Akurat w naszym wypadku nie były to aukcje nastawione na zysk i tutaj mogę mieć żal do tego kogoś.
Regulamin jest i trzeba go przestrzegać. Podjęliśmy ryzyko świadomie go łamiąc.
Teraz trzeba się zastanowić co zrobić by móc dalej wystawiac na Allegro aukcje adopcyjne, a nie bić pianę.

Link to comment
Share on other sites

Moją aukcję usunięto w piątek (i tak akurat zbiegło się z adopcją ogłaszanego psa). Miałam oczywiście na koncie prywatnym. Ja osobiście jestem bardzo ciekawa co allegro ma zamiar zrobic z tymi ogłoszeniami powiązanymi z Tablicą, gdzie na allegro pseuduchy wystawiają psy za pieniędza, a po przekierowaniu na Tablicę ta sama aukcja wyświetla się jako za darmo. Allegro tych aukcji nie zdejmuje i Tablica tez nie, bo rzekomo tam ogłoszenie jest zgodne z nowymi przepisami.

Link to comment
Share on other sites

Sukcesywnie zostały usunięte 3 moje aukcje, chociaż cena jest od 1 zł, nie pisałam że do adopcji ani że nie licytuj, że charytatywna itp. To już nie wiem jak napisać żeby mi zostawili... Nie usunę wpisu o warunkach czyli pa, umowa ze sterylizacją itp bo inaczej zaczną mi dzwonić sami pseudo ( mam szczeniaka sunię w typie berneńczyka)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Helga&Ares']a mi usuneli tylko 3 aukcje, pozostałę 14 nadal wisi[/QUOTE]

Co potwierdza zę to sie dzieje na skutek donosikó, a nie systemowych działań allegro. Systemowo przejrzało by całe konto. A tak ktoś donosi bo trafił na jedna aukcje i tyle, koles z allegro usuwa a reszta mu wisi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Helga&Ares']Co więcej - wystawiłam te aukcje ponownie, usuwając wszelkie słowa typu: nie licytuj, pies nie jest na sprzedaż, itp. - i znowu je zdjęli. W tych aukcjach nie było słowa o zakazie kupna psów. Brakuje mi juz pomysłów na obejście problemu[/QUOTE]

I jak widzisz ktoś akurat sie przypiął do tego, a na ogół jedna osoba robi wszystkie aukcje w jednym stylu. Mam tu na myśli stałę elementy. Kolejne potwierdzenie na działanie "V kolumny".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Helga&Ares']Co więcej - wystawiłam te aukcje ponownie, usuwając wszelkie słowa typu: nie licytuj, pies nie jest na sprzedaż, itp. - i znowu je zdjęli. W tych aukcjach nie było słowa o zakazie kupna psów. Brakuje mi juz pomysłów na obejście problemu[/QUOTE]

Może ściągnęli z powodu ustawy jeżeli wystawiałaś z konta prywatnego. Sprzedawać mogą tylko zarejestrowani hodowcy i organizacje. Przy organizacjach nie jestem pewna czy mogą sprzedawać, czy tylko oddawać za darmo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']Może ściągnęli z powodu ustawy jeżeli wystawiałaś z konta prywatnego. Sprzedawać mogą tylko zarejestrowani hodowcy i organizacje. Przy organizacjach nie jestem pewna czy mogą sprzedawać, czy tylko oddawać za darmo.[/QUOTE]

Na wątku juz wspomniane było, zę to nie ma nic do rzeczy. ZObacz ściągają tez organizacjom. Jakby tak było to Heldze ściągneliby wszystkie aukcje. Nie tylko jej, na watku jest kilka takich przykładów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Na wątku juz wspomniane było, zę to nie ma nic do rzeczy. ZObacz ściągają tez organizacjom. Jakby tak było to Heldze ściągneliby wszystkie aukcje. Nie tylko jej, na watku jest kilka takich przykładów.[/QUOTE]

Ściągają z powodu złamania regulaminu Allegro. Jeżeli ściągnęli ponownie, a nie było w opisie aukcji naruszenia regulaminu to ściągnęli z powodu ustawy. A jeżeli z powodu ustawy to ważne jest czy wystawione aukcje były z prywatnego konta czy oficjalnego fundacyjnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joaaa']Nam też usunęli aukcje bokserów i to kilka razy (po ponownym wstawieniu ;) ).
Z konta fundacyjnego.

[B]Ale zwróćcie uwagę, że ogłoszenia umieszczane na tablica.pl ukazują się tez na allegro, teraz allegro ma z nimi umowę.[/B][/QUOTE]
Sama się zacytuję. ;)
Zobaczcie np. [url]http://allegro.pl/listing.php/search?category=1530&string=bokser[/url]

Ale nie wszystkie ogłoszenia z tablicy są na allegro.
Nie mogę na razie znaleźć jak to działa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joaaa']
Ale nie wszystkie ogłoszenia z tablicy są na allegro.
Nie mogę na razie znaleźć jak to działa.[/QUOTE]

No właśnie, CHATUL też ma ogłoszenia na Tablicy, a nie widać ich na Allegro i tez nie wiemy jak to działa. Jak znajdziesz odpowiedź będę wdzięczna za wiadomość :)

Link to comment
Share on other sites

ale jestem wsciekła! usuneli mi wlasnie 4 aukcje... siedze i porownuje bo reszty nie usuneli i znikly wszystkie te, na ktorych mialam szablonowa notatke "zwierze nie jest rzeczą, aukcja ma na celu znalezienie nowego domu, nie licytuj" wiec to dosc zrozumiale, moj blad, na szczescie reszta wisi, tylko ciekawe jak dlugo...

moj TZ poradzil mi aby dodac cos w stylu ze licytuacja mozliwa tylko po wczesniejszym obejrzeniu psiaka (w aukcjach motoryzacyjnych czesto jest taka wzmianka)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esza']Ściągają z powodu złamania regulaminu Allegro. Jeżeli ściągnęli ponownie, a nie było w opisie aukcji naruszenia regulaminu to ściągnęli z powodu ustawy.[COLOR=blue] A jeżeli z powodu ustawy to ważne jest czy wystawione aukcje były z prywatnego konta czy oficjalnego fundacyjnego.[/COLOR][/QUOTE]

[B]Jakie ważne??? Własnie ściagneli mi wszystkie aukcje psów z konta fundacyjnego które prowadżę. Prowadzę swoje i Fundacji EMIR.[/B] Problem nie tutaj tkwi.

[quote name='joaaa']Sama się zacytuję. ;)
Zobaczcie np. [URL]http://allegro.pl/listing.php/search?category=1530&string=bokser[/URL]

[U][B]Ale nie wszystkie ogłoszenia z tablicy są na allegro.
Nie mogę na razie znaleźć jak to działa.[/B][/U][/QUOTE]

[quote name='esza']No właśnie, CHATUL też ma ogłoszenia na Tablicy, a nie widać ich na Allegro i tez nie wiemy jak to działa. [U][B]Jak znajdziesz odpowiedź będę wdzięczna za wiadomość[/B] [/U]:)[/QUOTE]

[B]Ja też będę wdzieczna.[/B]

[quote name='chita'][...]

moj TZ poradzil mi aby dodac cos w stylu ze licytuacja mozliwa tylko po wczesniejszym obejrzeniu psiaka (w aukcjach motoryzacyjnych czesto jest taka wzmianka)[/QUOTE]
[B]
o widzisz to ja to spróbuje zrobić, brzmi sensownie.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7'][B]Jakie ważne??? Własnie ściagneli mi wszystkie aukcje psów z konta fundacyjnego które prowadżę. Prowadzę swoje i Fundacji EMIR.[/B] Problem nie tutaj tkwi.[/QUOTE]

Ważne bo :
Art. 10a. Ustawy brzmi
1. Zabrania się:

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

Czyli wynika, że jako organizacja możemy "wprowadzić do obrotu" nasze koty, czyli Allegro nie może się powołać na ustawę usuwając nasze aukcje.
Inaczej rzecz wygląda z wystawianiem przez osoby prywatne.

Jaki podali powód ściągnięcia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wtatara']ja robię na KUP TERAZ za 1 zł
a masz zdjęcia suni. Był okres że jeden pan z Krosna szukał coś takiego. Ma psiaka z Dogo[/QUOTE]
Mam zdjęcia ale nie założyłam jej jeszcze wątku... jakbyś mi podała mejla do Pana to mogłabym mu przesłać i moglibyśmy porozmawiać. Ja w środę jadę do Sanoka więc Krosno po drodze...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...