Jump to content
Dogomania

>>> Allegro blokuje aukcje adopcyjne - zemsta pseudohodowców czy nadgorliwość? <<<


Isadora7

Recommended Posts

[quote name='Isadora7'][B]Aż wystawiłam na szybko jedną aukcje z fundacyjnego - bez problemu. [/B]
atak dla humoru daj znac co Ci odpisza, ciekawa jestem z którego szablonu, bo że sensownie i na temat to sie nie łudzę.[/QUOTE]


A też macie charytatywne i za wystawianie aukcji nie płacicie ? Bo ja od razu pomyślałam, że pewnie chodzi o kasę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Isadora7']Tak dokładnie tak mamy[/QUOTE]


Udało mi się wystawić, nie wiem co było wczoraj - nie chciało mi dodać foto i ogólnie coś mieliło. Dziś nie bez kłopotu - bo kilka razy wywalało mnie na początek formularza kasując wszystko co wstawiłam, ale udało się. Dobrze odnotowałam, że zniknęła opcja wyboru województwa ?



Paniusia odpisała mi, że widzi, że mamy możliwość i poprosiła o screena z problemem.

A nie wiesz jak ma być teraz z płatnościami, czy dalej będą anulowali ? Zadałam pytanie, żeby się nie zdziwić później.

[B]EDIT - już mam odp:[/B][FONT=Verdana][I]

Witam ponownie.

W kwestii opłat nie nastąpiły żadne zmiany. Aby anulować opłaty powinna Pani przesłać mailowa prośbę do Serwisu, najlepiej tuż po otrzymaniu listu z podsumowaniem miesięcznym opłat.
[/I][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Cyrk, po prostu cyrk. Spędziłam dziś pół dnia na wystawianiu naszych zwierzów na nowo, a teraz dostałam masę maili typu. Rozumiecie coś ? Napisałam już, bo mnie zaraz %^&*($#@! trafi !

[I]Witamy,[/I]
[I]Z przykrością informujemy, że następujące przedmioty zostały usunięte z Serwisu Allegro:[/I]
[I]JAGA - 3 mies. CUDNA TRIKOLORKA - uroczy SZCZENIAK (2163204985)
[/I]
[I]Oferowanie psów i kotów nie posiadających metryk lub rodowodów nie jest w Allegro dozwolone (zasady te dotyczą również ofert typu ,,oddam").[/I]
[I]Jeśli chcą Państwo oddać psa lub kota w dobre ręce można tego dokonać poprzez Serwis Tablica.pl na warunkach ujętych na stronie:[/I]
[I][url]http://tablica.pl/pomoc/oferty/zmiany-dotyczace-zamieszczania-ogloszen-w-kategorii-zwierzeta/[/url][/I]
[I][B]Opłaty za usunięte przedmioty zwracamy proporcjonalnie do czasu, przez który były widoczne w Serwisie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w [URL="http://allegro.pl/help_item.php?item=3235"]Pomocy Allegro.[/URL][/B][/I]
[I]W przypadku wątpliwości prosimy o odpowiedź na ten e-mail korzystając z poniższego odnośnika do formularza kontaktowego:

[URL]http://www.allegro.pl/contact/bwcontact.php?id=15553890&t=4[/URL]

Uwaga: kontakt w inny sposób niż poprzez powyższy odnośnik (link) może znacząco wydłużyć czas reakcji.[/I]
[I]--
Z poważaniem,
Zespół Allegro
Dział Weryfikacji [/I]

Link to comment
Share on other sites

Sa dwa wyjścia
trzeba napisać żeby "pracownik allegro" zapoznał sie regulaminem w którym STOI:

[url]http://allegro.pl/country_pages/1/0/z2.php[/url]

Zabronione jest wystawianie w ramach Transakcji następujących przedmiotów (przedmioty zakazane):

[...]
31. Zwierzęta domowe, psy i koty, wprowadzane do obrotu poza miejscami ich chowu lub hodowli oraz zwierzęta nie posiadające rodowodu lub metryki.

ALE...
Wystawienie [B]w ramach Transakcji następujących rodzajów Towarów jest dopuszczalne, o ile przedmioty te spełniają określone poniżej warunki[/B] a zamieszczony na stronie Transakcjii opis Towaru zawiera wskazane treści (Towary dopuszczone warunkowo):

[B]Zwierzęta inne niż wymienione w punkcie[/B] 11 i [B]31[/B] powyższej listy przedmiotów zakazanych - [B]Sprzedający musi zagwarantować odbiór osobisty
[/B]

__________

może zatem nie miałas wpisanego odbioru osobistego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']
[I][B]Oferowanie psów i kotów nie posiadających metryk lub rodowodów nie jest w Allegro dozwolone (zasady te dotyczą również ofert typu ,,oddam")[/B].[/I]
[I]Jeśli chcą Państwo oddać psa lub kota w dobre ręce można tego dokonać poprzez Serwis Tablica.pl na warunkach ujętych na stronie:[/I][/QUOTE]

Zobacz to - bo dla mnie to jednoznaczne, może oddawać zwierzęta, ale tylko te z rodowodem !

[quote name='Isadora7']
może zatem nie miałas wpisanego odbioru osobistego?[/QUOTE]

Miałam ...

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Załącznik nr 1
31. Zwierzęta domowe, psy i koty, wprowadzane do obrotu poza miejscami ich chowu lub hodowli oraz zwierzęta nie posiadające rodowodu lub metryki". Lp. Rodzaj towaru Warunki Wymagane elementy opisu 1. Zwierzęta inne niż wymienione w punkcie 11 i 31 powyższej listy przedmiotów zakazanych Sprzedający musi zagwarantować bezpieczne i humanitarne warunki transportu (najlepiej odbiór osobisty)
[/I][/B]
czyli można wysnuć wniosek że jednak nie dozwolone jest wystawianie aukcji dla psa czy kota bez metryki czy rodowodu , ale inne zwierzęta , np krowy , świnie , myszy , szczury , fretki , i inne tak

Link to comment
Share on other sites

A tak się co niektórzy z nowej ustawy cieszyli.Mnie od samego początku się nie podobała.Aukcji allegro samo od siebie nie ściąga.Jednak to zemsta i pseudo i zazdrośników złośliwości.Tylko zwierzaki cierpią czasem gorzej niż przed wprowadzeniem owej ' CUDNEJ' nowelizacji.Podziękujcie Pawłowi Suskiemu i jego zespołowi.

Link to comment
Share on other sites

Mam odpowiedź ... Ktoś coś rozumie ?


[B]Ja:[/B]
[I]Dzień dobry, nie bardzo rozumiem dlaczego zostały usunięte nasze przedmioty. Przecież zgodnie z tym:

[URL]http://allegro.pl/phorum/read.php?f=300&i=74526&t=74526[/URL][/I] [I]

należy rozumieć, że kategorii nadano charakter ogłoszeniowy i można wystawiać w niej [/I] [I]
bezdomne psy i koty do adopcji. Czy źle to rozumiem? Oczywistym jest, że zwykle
zwierzęta te nie mają metryk, ani rodowodów - więc na czym ma polegać ułatwienie
i ukłon z Państwa strony? Można wystawiać oferty oddam, ale tylko zwierząt bezdomnych
z rodowodem - przecież to jakaś paranoja ! Oto Polska właśnie ...

Czekam na wyjaśnienia'[/I]



[B]Kretyni:[/B]
[I]Witam.
Dziękuję za wiadomość.
Opis Pani ofert wskazuje, że mają one charakter adopcyjny.
Jeśli chce Pani oddać zwierzęta w dobre ręce można tego dokonać poprzez Serwis Tablica.pl na warunkach ujętych na stronie:
[URL]http://tablica.pl/pomoc/oferty/zmiany-dotyczace-zamieszczania-ogloszen-w-kategorii-zwierzeta/[/URL][/I] [I]

Rozumiem Pani niezadowolenie ale nie mam wpływu na zasady Allegro.[/I] [I]
Pozdrawiam,[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']A tak się co niektórzy z nowej ustawy cieszyli.Mnie od samego początku się nie podobała.[COLOR=red][B]Aukcji allegro samo od siebie nie ściąga.Jednak to zemsta i pseudo i zazdrośników złośliwości.[/B][/COLOR]Tylko zwierzaki cierpią czasem gorzej niż przed wprowadzeniem owej ' CUDNEJ' nowelizacji.Podziękujcie Pawłowi Suskiemu i jego zespołowi.[/QUOTE]

Ależ oczywiście zę tak, ja pisałam wczesniej zę z konta Fundacyjnego Emira ściągniete został jednoczesnie wszystkie aukcje adopcyjne. Nomen-oment tak sie składa ze mam wiedzę praktycznie na 100% kto to zrobił, czekam na dogodny moment. aby o tym szerzej napisać :)

[quote name='lilk_a']to już wiem , nie należy używać w opisie oferty , w tytule , nigdzie słowa adoptuj , po prostu pisać o psie i kontakt[/QUOTE]

[B]no i o to chodzi aby się tutaj wspomagać takimi spostrzeżeniami[/B], bo w końcu chodzi o bezdomne psy a tym biedakom wisi jaki maja parasol nad sobą.

Edited by Isadora7
Link to comment
Share on other sites

Wreszcie po długim i bezsensownym dywagowaniu mamy konkret, szkoda tylko, że tak długo to musiało trwać:
[URL]http://allegro.pl/help_item.php?item=2152[/URL]

[I]
[B]Aukcje charytatywne i adopcje zwierząt[/B][/I]
[I][B]Oferowanie ogłoszeń o adopcji[/B] zwierzęcia jest niedozwolone. [/I]
[I]Jeśli oferujesz zwierzęta do adopcji bezpłatnie, zachęcamy Cię do zamieszczania ogłoszeń w serwisie [URL="http://tablica.pl/zwierzeta/"]Tablica.pl.[/URL][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jofracy']nie rozumiem. To znowu się zmieniło? Duśka dalej wisi na allegro :)[/QUOTE]
to chwilowo masz szczęście
pod tym linkiem: [URL]http://allegro.pl/help_item.php?item=2152[/URL] jest umieszczony szczegółowy regulamin kategorii "żywe zwierzęta" na allegro, gdzie jest bardzo jasno i precyzyjnie napisane, że zwierzaków do adopcji na allegro ogłaszać nie wolno

Link to comment
Share on other sites

Na początku ucieszyłem się ze zmiany regulaminu, ale po analizie doszedłem do następujących wniosków:
Zgodnie z regulaminem można wystawiać psy i koty inne niż opisane w punkcie 31, czyli tylko z metryką, w miejscu hodowli i na dodatek ogłaszający musi zapewnić odbiór osobisty.
A kategorię zmienili na ogłoszeniową, żeby ewentualnie odciąć się od wszelkich roszczeń kupujących...
Też jestem zdania, że zdejmują jedynie ogłoszenia, do których ktoś zgłosi naruszenie zasad. Niestety "życzliwych" nie brakuje....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='PACZEK']A może to co robią pseudo.
Wystawić na sprzedaż smycz za zeta w ofercie kup teraz i psa gratis?
To smycz sprzedaż ha.ha, a gratis to gratis i nigdzie nie jest napisane że psa nie można komuś ofiarować.[/QUOTE]

chyba przedmioty niezgodne z regulaminem nie mogą być dodawane jako gratis

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

link ktory wklejam nie dotyczy allegro ale uchwala gminy Pyskowice, ktora w mojej ocenie podjela sluszna decyzcje rozmnazania zwierzat z metryka i rasopodobnych. uwazam ze jest to uchwala godna nasladowania przez inne gminy.

[url]http://www.pyskowice.pl/index.php?id=808[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na Allegro jest kilka tysiécy psów z pseudohodowli wystawionych - oczywiscie wszystkie maja rodowody z KJGSH / SWLKSHX /JSKGDF etc etc etc....jaaasne... ja mam nowe hobby i od kilku dni wchodze na kilka takich aukcji i zglaszam jako niezgodne z regulaminem :) jakbyscmy zrobili taka masowa aukcje, to moze w koncu Allegro przemysli sprawe :) ja nadl bede zglaszac pseudohodowcow :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...