Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla?


kasioola81

Recommended Posts

[quote name='cockermanka']Wiesz co...wrzucasz wszystkich do jednego wora...i myślę, że wielu Hodowców po prostu obrażasz. Żyj sobie w Twoim idealnym świecie, gdzie stoją kolejki chętnych po szczenięta. W realnym świecie tak pięknie nie jest....nawet najlepsze hodowle ogłaszają się na portalach.

[B]bezag[/B],to co wstawiłeś to pseudo...[/QUOTE]



Ja uważam tak samo. I wiele razy na allegro widziałam ogłoszenia na prawdę dobrych hodowli. CO prawda więcej jest pseudo, ale wcale nie tak trudno jest wyłapać te dobre hodowle

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Wiesz co...wrzucasz wszystkich do jednego wora...i myślę, że wielu Hodowców po prostu obrażasz. Żyj sobie w Twoim idealnym świecie, gdzie stoją kolejki chętnych po szczenięta. W realnym świecie tak pięknie nie jest....nawet najlepsze hodowle ogłaszają się na portalach.[/QUOTE]

Wiesz, nie uważam żebym obraziła kogokolwiek. Wyraziłam tylko swoje zdanie,którego nie zmienię.
Aha i jeszcze jedno, uważam, że jeśli ktoś dobrze przemyślał swoją decyzję ( chociażby wybrał się na wystawę, aby zobaczyć jak wyglądają wymarzone psy " na żywo", a nie tylko na zdjęciach w książce, Internecie i porozmawiać z hodowcami) to łatwo znajdzie szczeniaka dla siebie bez pomocy Allegro i spółki.
Nie zamierzam dłużej z Wami na ten temat dyskutować. Wy macie swoje zdanie, ja mam swoje i niech tak zostanie.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Wiesz co...wrzucasz wszystkich do jednego wora...i myślę, że wielu Hodowców po prostu obrażasz. Żyj sobie w Twoim idealnym świecie, gdzie stoją kolejki chętnych po szczenięta. W realnym świecie tak pięknie nie jest....[B]nawet najlepsze hodowle ogłaszają się na portalach.[/B][/QUOTE]
Dokładnie. Przykładowo takie charty to wcale nie jest popularna rasa (to bardzo dobrze z jednej strony), zwłaszcza charty afrykańskie, których w Polsce raczej mało. Gdziekolwiek wpisze się "chart" to albo jest pełno bid do adopcji, albo przekręty kłusowników, albo właśnie ogłoszenia Z DOBRYCH hodowli... I nikt nie odbiera tego w taki sposób, opisany wcześniej.

Edited by Gezowa
Link to comment
Share on other sites

Bardzo miłe jest gdy na szczenię z danej hodowli czekają chętni na szczeniaka. Sami znajdują hodowlę, rozmawiają jeszcze przed planowanymi szczeniętami. Wszystko ładnie, pięknie ale takich ludzi jest coraz mniej.
Często jest tak że przed narodzinami chętni są i jest ich wielu a potem ich już nie ma bo kupili gdzieś indziej bo nie chciało im się czekać.
Nie jest łatwe życie hodowcy i kto tego nie przechodzi to nie zrozumie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Bardzo miłe jest gdy na szczenię z danej hodowli czekają chętni na szczeniaka. Sami znajdują hodowlę, rozmawiają jeszcze przed planowanymi szczeniętami. Wszystko ładnie, pięknie ale takich ludzi jest coraz mniej.
Często jest tak że przed narodzinami chętni są i jest ich wielu a potem ich już nie ma bo kupili gdzieś indziej bo nie chciało im się czekać.
Nie jest łatwe życie hodowcy i kto tego nie przechodzi to nie zrozumie.[/QUOTE]
Dokładnie .

A ogłaszanie sie na portalach nie tylko nie jest niczym uwłaczającym, ale uważam iz wrecz hodowcy powinni sie w ten sposób oglaszac.
A dlaczego - otóz dlatego,zeby przecietny Kowalski, który ma bardzo mierne pojęcie o co chodzi z rodowodem, wystawami itd, szukajac szczenięcia nie natrafił tylko na ogłoszenia pseudo.
To pies rasowy,rodowodowy z prawdziwego zdażenia ma byc promowany,popularyzowany.
Mamy pozwolic aby pseudo sie rozwijało jeszcze bardziej ? wystarczy ,że ustawa która miała wspomóc hodowle psa rasowego i jednoczesnie ukrócic rozmaitej masci pseudo i liczbe psów w schroniskach zrobiała całkowicie odwrotnie.
Tym bardziej nalezy prawdziwe hodowle promowac, pokazywac, reklamowac, mówic i pisac o róznicach, edukowac jak i gdzie sie da.
To pseudo powinno byc trudno znaleśc -nie nas. Na razie jest odwrotnie i trzeba to zmienic.

A Allegro- niestety to jest trudna sprawa. Kązdy , kto wystawia cokolwiek na sprzedaz, godzi z sie na regulamin. A regulamin wyraźnie mówi,ze w momencie gdy ktokolwiek kliknie opcje "kup teraz", zawrł umowe kupna sprzedazy, i sprzedajacy MUSI tej osobie sprzedac to, co wystawil na aukcji. Wszelkie formułki w stylu " prosze nie klikac, ta aukcja ma jedynie charkter informacyjny" nie maja niestety mocy prawnej...
Fakt,ze zagląda na ten portal mnóstwo osób. Ale w przypadku zywych zwierzat,albo powinni uniemozliwic "kup teraz" i "licytacje", albo wogóle nie wystawiac zywych zwierzat.
Dlatego na Allegro wystawia mało hodowcow ZKwP, a hodowcy kotów rasowych maja odgórnie, przez ich zwiazek zakaz wystawiania na Allegro. Tylko z tego wzgledu który opisałam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

[quote name='Tascha']

A ogłaszanie sie na portalach nie tylko nie jest niczym uwłaczającym, ale uważam iz wrecz hodowcy powinni sie w ten sposób oglaszac.
A dlaczego - otóz dlatego,zeby przecietny Kowalski, który ma bardzo mierne pojęcie o co chodzi z rodowodem, wystawami itd, szukając szczenięcia nie natrafił tylko na ogłoszenia pseudo.
To pies rasowy,rodowodowy z prawdziwego zdarzenia ma być promowany,popularyzowany.
Mamy pozwolić aby pseudo się rozwijało jeszcze bardziej ?
[/QUOTE]
Wszystko świetnie tyle, że ogłoszenie hodowcy z prawdziwego zdarzenia i tak przepadnie w gąszczu pseudo, a przeciętny nabywca szczeniaka zwróci uwagę przede wszystkim na cenę szczenięcia. Samo allegro zresztą ma opcję " cena z dostawą najniższa" więc takie ogłoszenie wyląduje na samym dole, a nabywca kupując szczenię z pseudo czy zarejestrowanej pseudo wcale nie uważa, że został oszukany; sądzi, że zrobił interes życia, bo dostał szczeniaka w typie ( w przekonaniu kupującego rasowego) za ułamek ceny, którą musiałby zapłacić w porządnej hodowli. A to wszystko bierze się stąd, że świadomość kynologiczna w Polsce jest niemal zerowa.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam dwa przypadki gdy osoby szukały sobie psa na allegro i wcale im na rodowodach nie zależało etc. a zainteresowały ich akurat oferty z hodowli z prawdziwego zdarzenia i skończyli z psami z prawdziwymi metryczkami. Fakt nikły odsetek ale jest szansa a jakby te hodowle się w ogóle nie ogłaszały to nie byłoby nawet tej minimalnej szansy.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że opcję najniższa cena to trzeba sobie ustawić. Nie jest włączona z automatu, bo tak jest uszeregowane do końca.
Zawsze można wystawić na sprzedaż zdjęcie psa a poinformować o miocie.
Dlaczego hodowca ma przepaść w gąszczu pseudo, jeśli ktoś nie patrzy tylko na cenę to może zajrzeć na aukcję hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko to prawda, ale tez zalezy z jakiej strony spojrzymy.
Ja widze to w ten sposób, ze jesli to MY ,Prawdziwi Hodowcy bedziemy sie regularnie reklamowac, ogłaszac na róznych portalach, to w końcu my zaczniemy byc w wiekszości. A nawet jesli choc jeden przecietny Kowalski, w gąszczu pseudo natrafi jednak na prawdziwą hodowle i tam sie skieruje- to juz tez jest cos ;)
Takze pokazujmy sie, ogłaszajmy, bądxmy widoczni gdzie sie da ;)
teraz w dobie internetu inaczej po prostu sie nie da.
Rząd nic nie robi, aby powstrzymac zalewające kraj pseudo. Musimy cos robic sami.
Bycie widocznym- to juz bardzo duzo ;)
Mysle tez, ze w swoich ogloszeniach trzeba dodawac kilka zdań, odnosnie róznicy ZKwP i pseudo organizacji. Ja kopiuje formułke z e strony mojego oddziału.
9-10 marca, w Lublinie sa Zoo -Targi czy jakos tak sie to nazywa. To nie miejsce gdzie beda sprzedawane zwierzeta, ale prezentowane. Nasz oddział ZKwP zaprasza wszystkich własciceli i hodowców psów rasowych, aby sie zgłaszali do zaprezentowania swoich pupili -uczestnictwo nie jest odpłatne a idea słuszna :) więcej osób zobaczy psy rasowe, dowie sie co nieco na temat poszczególnych ras, na temat hodowli psa rasowego itp
Ja bede z pinczerami i basenji w niedziele 10 ego :) zapraszamy !
wszyscy chętni, chcacy zaprezentowac swoich pupili proszeni sa o telefon do naszego oddziału- informacje sa tez na www odz lubelskiego ZKwP

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinaBemol']Ja znam dwa przypadki gdy osoby szukały sobie psa na allegro i wcale im na rodowodach nie zależało etc. a zainteresowały ich akurat oferty z hodowli z prawdziwego zdarzenia i skończyli z psami z prawdziwymi metryczkami. Fakt nikły odsetek ale jest szansa a jakby te hodowle się w ogóle nie ogłaszały to nie byłoby nawet tej minimalnej szansy.[/QUOTE]
dokładnie tak kupiłam sunię ,która zapoczątkowała nasza hodowlę, strony www hodowli jeszcze nie wszyscy mają - jak maja dotrzeć do kupujących?

[quote name='zaginiona sara']Tylko, że opcję najniższa cena to trzeba sobie ustawić. Nie jest włączona z automatu, bo tak jest uszeregowane do końca.
Zawsze można wystawić na sprzedaż zdjęcie psa a poinformować o miocie.
Dlaczego hodowca ma przepaść w gąszczu pseudo, jeśli ktoś nie patrzy tylko na cenę to może zajrzeć na aukcję hodowcy.[/QUOTE]
nie ma nic nagannego w ogłaszaniu szczeniąt na portalach, byle tylko robić to świadomie, zabezpieczyć się przed sprzedażą bez kontroli nad tym komu psa oddajemy ,czyli uwaga na opcję kup teraz i licytację , już kilkakrotnie słyszałam o problemach i późniejszych kłopotach z tą forma sprzedaży związanych

Link to comment
Share on other sites

Ja mimo wszystko uważam, że takie ogłaszanie się na portalach typu allegro wygląda mega nieprofesjonalnie. Ja np. już bym omijała takie ogłoszenia szerokim łukiem. Gdybym chciała kupić psa to szukałabym poprzez strony www. hodowli i to strony wyglądające i prowadzone profesjonalnie. Jak widzę byle jakie strony a niestety w internecie jest przewaga właśnie takich to od razu mnie odrzuca. Strona musi być porządna, profesjonalna, aktualizowana, bo jest wizytówką hodowcy. Uważam, że szanującemu się hodowcy, który ma renomę porządna strona www. w zupełności wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

A może ten kto nie ma profesjonalnej strony woli wydać kasę na utrzymanie psów, albo nie ma czasu na takie rzeczy bo zajmuje się psami.
Nie wszystko złoto co się świeci.
Psów jest w Polsce tyle, że można sobie przebierać, mnóstwo jest za darmo w typie i zwykłych kundelków.
Przy naszych zarobkach zakup psa za 2-3tys to duży wydatek, więc najlepiej niech hodowcy znikną z allegro a sprzedają tylko nowe organizacje i wszyscy będą happy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalena2309']Ja mimo wszystko uważam, że takie ogłaszanie się na portalach typu allegro wygląda mega nieprofesjonalnie. Ja np. już bym omijała takie ogłoszenia szerokim łukiem. Gdybym chciała kupić psa to szukałabym poprzez strony www. hodowli i to strony wyglądające i prowadzone profesjonalnie. Jak widzę byle jakie strony a niestety w internecie jest przewaga właśnie takich to od razu mnie odrzuca. Strona musi być porządna, profesjonalna, aktualizowana, bo jest wizytówką hodowcy. Uważam, że szanującemu się hodowcy, który ma renomę porządna strona www. w zupełności wystarczy.[/QUOTE]

Jest masa hodowli które nie mają profesjonalnie zrobionych stron, a są na prawdę dobre jeśli chodzi o dbanie o psy, socjalizację szczeniąt, badania genetyczne itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalena2309']Ja mimo wszystko uważam, że takie ogłaszanie się na portalach typu allegro wygląda mega nieprofesjonalnie. Ja np. już bym omijała takie ogłoszenia szerokim łukiem. Gdybym chciała kupić psa to szukałabym poprzez strony www. hodowli i to strony wyglądające i prowadzone profesjonalnie. Jak widzę byle jakie strony a niestety w internecie jest przewaga właśnie takich to od razu mnie odrzuca. Strona musi być porządna, profesjonalna, aktualizowana, bo jest wizytówką hodowcy. Uważam, że szanującemu się hodowcy, który ma renomę porządna strona www. w zupełności wystarczy.[/QUOTE]

Wiesz co, znam wiele hodowli , które maja profesjonalne strony a psa bym od nich nigdy nie kupiła ..... Nie ocenia się wartości (zawartości) po opakowaniu - to poniekąd odnosi się to również do tej sprawy. Wiele dobrych hodowli ma słabe strony, które mają często jedynie charakter informacyjny ..... jest na nich tylko minimum informacji .... Nie kazdy potrafi sam zrobić stronę, a potem ja aktualizować na bieżąco ...

Podobnie jest ze zdjęciami szczeniąt ... znam hodowle, w których szczenieta ZAWSZE wyglądaja super, zdjęcia tez bez zarzutu .... tylko wiem tez, że te zdjęcia sa profesjonalnie ...... obrobione ...

Tak samo, jak wiele szczeniąt z super skojarzeń długo siedzi u hodowcy, bo nie ma zbyt wielu chetnych, bo hodowca wybiera nabywców, bo trzyma dłużej szczenieta .... podczas gdy hodowcy z takich mocno przeciętnych skojarzeń nie maja problemu ze sprzedażą szczeniąt i tak jak najszybciej bedzie to mozliwe (ćzesto po baaaardzo wygórowanych cenach) ... i wiesz dlaczego ?? bo bardzo często są na kazdym mozliwym forum, gdzie sie tylko daje wrzucaja foty szczeniąt ..... często wręcz do przesady ..... i to jest profesjonalne ??

Są również baardzo znane hodowle i dużymi osiągnięciami - również zagraniczne - który do tej pory nie maja WCALE strony internetowej ..... i co?? Są niewiarygodne ?? Często te najbardziej zasłużone hodowle nie maja strony, bo po prostu hodowcy to już starsi ludzie, którzy sami strony nie zrobią i być może nie przywiązują do tego wagi .... ale za to chętnie porozmawiaja i udzielą wszelkich informacji ... Ci sami hodowcy maja też RENOMĘ i WIEDZĘ - bazująca na osiągnięciach w hodowli i na wystawach, a nie na profesjonalnie zrobionej stronie ...

Ja bym przy takiej mega profesjonalnej stronie zachowała mimo wszystko dystans ... chyba, ze wiem / znam hodowle i psy nie tylko ze strony internetowej .... natomiast dla mnie, ktoś, kto ocenia hodowle wyłącznie po jej stronie internetowej sam jest mega nieprofesjonalny ...

Decydując się na szczeniaka na wystawy / do hodowli szukamy przede wszystkim rodowodu, który nam odpowiada ... szukamy hodowli .... i nie ma znaczenia czy ten wybrany hodowca ma stronę mega profesjonalna czy tez nie ma jej wcale ... liczy się kontakt z hodowcą i jego chęć współpracy (lub tez nie ... )

Ja nie widze nic złego w ogłaszaniu szczeniąt na róznych portalach ... na allegro moza wyłączyć opcje "kup teraz" (tak było, nie wiem, czy tak jest dalej).
Sama często przeglądam ogłoszanie, żeby zobaczyc kto ma akurat szczenięta .... czasem szukam dla kogos szczeniaka .... A potem dzwonię, aby porozmawiać .... to nic trudnego ...
Nie wyszyscty hodowcy intensywnie udzielaja sie na forach ...

Jeśli ktoś chce kupić szczeniaka już, tanio - to i tak kupi .... Szukając tańszego szczeniaka - a z rodowodem - warto zawsze rozmawiac z hodowcami i nie zrażać się, czasem warto poczekac .... nie wszystkie szczenieta w miocie sa super ...

Od jakiegoś czasu nawet "zwykli" nabywcy szczeniąt sa juz duzo bardziej swiadomi, i nie kupują w ciemno ... często się zdarza, że zanim kupią szczeniaka odwiedzaja kilka hodowli i dopiero podejmuja decyzję ....

Dla mnie osobiście jest np. nie do przyjęcia zamówienie psa za granica i nie odebranie go osobiście ... - ale to jest MOJE zdanie .... - jednocześnie nie uważam też, aby kogoś kto tego nie robialbo ma inne zdanie w tej kwestii (pies przylatuje lub ktoś go przywozi) potepiać czy uważać za niepoważnego czy nieprofesjolnego ... bo najczęściej tak to sie odbywa ...

Link to comment
Share on other sites

Agnieszko, pewnie masz sporo racji. Ja jednak wciąż uważam, że jak ktoś sprzedaje pieski ze świetnym pochodzeniem, za kilka tysięcy złotych, to go stać na zapłacenie profesjonaliście tych góra 2 tys. za "wypasioną" stronę (strona za 1-1,5 tys. jest już świetna, bo sama niedawno załatwiałam komuś stronę za 1 tys. a przyzwoitą stronę można mieć już za 700 zł., niektóre strony darmowe też wyglądają w miarę ładnie jak ktoś się postara). Jak się naprawdę chce to można. Znam kilku dobrych informatyków, więc wiem, że ostatnio ceny stron mocno spadły, to już nie jest taki koszt jak jeszcze kilka lat temu. Niestety czy nam się to podoba czy nie, teraz są takie czasy, że "jeśli cię nie ma w sieci to nie istniejesz". Aktualizowanie strony to żaden problem, w dobie internetu każdy chyba umie na tyle korzystać z niego korzystać, by zamieszczać informacje na stronie, no chyba, że ktoś jest staruszkiem, ale takie osoby raczej nie prowadzą hodowli. Dla mnie strona jest bardzo ważną wizytówką każdej firmy, organizacji także hodowli i jeśli jakaś instytucja nie ma porządnej strony to niestety, ale traci w moich oczach i zapewne nie tylko moich. Gdybym miała hodowlę zadbałabym o porządna stronę- w myśl zasady: "jak Cię widzą tak Cię piszą". Jak ktoś nie ma strony to dla mnie sygnał, że nie dba o to jak jest odbierany przez potencjalnych klientów, o swoją prezencję oraz skąpi na swoją promocję czyli rzecz bardzo ważną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalena2309']Agnieszko, pewnie masz sporo racji. Ja jednak wciąż uważam, że jak ktoś sprzedaje pieski ze świetnym pochodzeniem, za kilka tysięcy złotych, to go stać na zapłacenie profesjonaliście tych góra 2 tys. za "wypasioną" stronę (strona za 1-1,5 tys. jest już świetna, bo sama niedawno załatwiałam komuś stronę za 1 tys. a przyzwoitą stronę można mieć już za 700 zł., niektóre strony darmowe też wyglądają w miarę ładnie jak ktoś się postara). Jak się naprawdę chce to można. Znam kilku dobrych informatyków, więc wiem, że ostatnio ceny stron mocno spadły, to już nie jest taki koszt jak jeszcze kilka lat temu. Niestety czy nam się to podoba czy nie, teraz są takie czasy, że "jeśli cię nie ma w sieci to nie istniejesz". Aktualizowanie strony to żaden problem, w dobie internetu każdy chyba umie na tyle korzystać z niego korzystać, by zamieszczać informacje na stronie, [B]no chyba, że ktoś jest staruszkiem, ale takie osoby raczej nie prowadzą hodowli.[/B] Dla mnie strona jest bardzo ważną wizytówką każdej firmy, organizacji także hodowli i jeśli jakaś instytucja nie ma porządnej strony to niestety, ale traci w moich oczach i zapewne nie tylko moich. Gdybym miała hodowlę zadbałabym o porządna stronę- w myśl zasady: "jak Cię widzą tak Cię piszą". Jak ktoś nie ma strony to dla mnie sygnał, że nie dba o to jak jest odbierany przez potencjalnych klientów, o swoją prezencję oraz skąpi na swoją promocję czyli rzecz bardzo ważną.[/QUOTE]
Doprawdy? :cool3:

Nie będę się rozpisywać o tym czy na hodowli da się zbić fortunę, ale dla mnie wizytówką dobrego hodowcy jest jego podejście oraz jego psy. Co mi da strona internetowa, skoro dzięki niej nie poznam hodowcy? Serio, zamiast czytać historię rasy oraz hodowli, wolę poznać ich na żywo na jakiejś wystawie, bo w rozmowie wychodzi więcej niż w przemyślanych wiadomościach na necie... Często hodowcy zapraszają przyszłych właścicieli (lub nawet nie, po prostu znajomą osobę) do swojego domu na pogawędkę, kawę czy herbatę i wtedy masz jak na dłoni co jest OK, a co nie...
Do mnie nie przemawia, że dobra strona jest wizytówką hodowli i na jej podstawie trzeba oceniać całość :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalena2309']Agnieszko, pewnie masz sporo racji. Ja jednak wciąż uważam, że jak ktoś sprzedaje pieski ze świetnym pochodzeniem, za kilka tysięcy złotych, to go stać na zapłacenie profesjonaliście tych góra 2 tys. za "wypasioną" stronę (strona za 1-1,5 tys. jest już świetna, bo sama niedawno załatwiałam komuś stronę za 1 tys. a przyzwoitą stronę można mieć już za 700 zł., niektóre strony darmowe też wyglądają w miarę ładnie jak ktoś się postara). Jak się naprawdę chce to można. Znam kilku dobrych informatyków, więc wiem, że ostatnio ceny stron mocno spadły, to już nie jest taki koszt jak jeszcze kilka lat temu. Niestety czy nam się to podoba czy nie, teraz są takie czasy, że "jeśli cię nie ma w sieci to nie istniejesz". Aktualizowanie strony to żaden problem, w dobie internetu każdy chyba umie na tyle korzystać z niego korzystać, by zamieszczać informacje na stronie, no chyba, że ktoś jest staruszkiem, ale takie osoby raczej nie prowadzą hodowli. Dla mnie strona jest bardzo ważną wizytówką każdej firmy, organizacji także hodowli i jeśli jakaś instytucja nie ma porządnej strony to niestety, ale traci w moich oczach i zapewne nie tylko moich. Gdybym miała hodowlę zadbałabym o porządna stronę- w myśl zasady: "jak Cię widzą tak Cię piszą". Jak ktoś nie ma strony to dla mnie sygnał, że nie dba o to jak jest odbierany przez potencjalnych klientów, o swoją prezencję oraz skąpi na swoją promocję czyli rzecz bardzo ważną.[/QUOTE]

Za ten tysiąc zł wydane na stronkę wiesz ile ja kupie mięsa dla psów, lub dobrej karmy!? Mam stronę zrobioną za pół darmo z której jestem zadowolona. Na tyle ile ogarniam tak aktualizuje.

Nie karmię odpadkami, kupuje wysokiej klasy karmę, lubię dobre kosmetyki... To nie kosztuje grosze. Dlatego nie wydam pieniędzy na ekstra stronę.

Link to comment
Share on other sites

No ja tam uważam, że w swoją działalność trzeba na początku trochę zainwestować. Ten 1 tys. zł to jest wydatek jednorazowy a hodowlę się prowadzi przez następne kilkanaście lat (więc dla mnie to w takiej sytuacji żaden wydatek), ale spoko rozumiem Cię, każdy ma prawo do swojego zdania. Ja po prostu stwierdzam jak ja bym zrobiła a mianowicie gdybym założyła hodowlę to zaczęłabym od dobrej promocji swojej działalności i na początek zainwestowała jakąś kasę, może nie ogromną, ale jednak w ten cel. Twoje zadnie jest inne i moje również inne. Dla mnie pieski są wizytówką, ale należy jest najpierw wypromować, wyjść do ludzi, do neta, bo życie teraz się przenosi do vitrtuala, więc strona również jest bardzo ważną wizytówką według mnie. Większość ludzi po pracy siedzi z nosami wetkniętymi w komputery i wszystkich informacji szukają w necie. Nasze społeczeństwo stało się tzw. społeczeństwem informacyjnym i życie realne coraz częściej jest wypierane przez virtualne czy nam się to podoba czy nie. Ty Andromeda masz ładną stronę darmową i spoko, ale są ludzie, którzy ze skąpstwa nie robią strony a psy sprzedają po 5-7 tys. to dla mnie jest wówczas żenada, bo ewidentnie ich stać. Strona ma na celu zainteresować potencjalnego klienta, bo nie każdy chodzi na wystawy ja np. nie. W interesie osoby prowadzącej jakąkolwiek działalność jest to by się dobrze zaprezentować, wypromować. Poprzez stronę klient dociera do hodowcy a dopiero później może się umówić na tę herbatkę, o której ktoś wspomniał. Mi się podoba rasa, której hodowlę znalazłam w Częstochowie a jestem z Bydgoszczy, gdybym chciała kiedyś kupić od nich psa (na razie nie planuję, bo mam już klika zwierzaków ;)) to najpierw nawiązała bym kontakt mailowy a dopiero później po stwierdzeniu, że warto umówiła się na spotkanie. Reklama i marketing to podstawa by wyróżnić się na wolnym rynku, by zaistnieć w branży wśród konkurencji, nie zginąć w gąszczu innych ofert i w efekcie zainteresować klienta. Może stwierdzicie, że za dużą wagę przywiązuję do tych elementów, ale jestem marketingowcem z zawodu i mam to mocno wpojone. Ponadto robiłam już w swoim życiu pewne przedsięwzięcia i wiem, że jakby nie wyszła z tym do neta to bym nie zaistniała, bo takie są obecnie czasy, bardzo specyficzne. Kiedyś świat funkcjonował bardzo dobrze bez neta, teraz już się bez niego nie obędzie, takie są fakty. No, ale każdy ma prawo do swoje zdania, każdy robi jak uważa. Ja mam takie zdanie, nikogo nie zmuszam do zmiany swoje zdania. Mam prawo się wypowiedzieć, do nikogo nie mam uwag personalnych i wszystkich serdecznie pozdrawiam :).

Link to comment
Share on other sites

Tak naprawdę dziewczyny to obie macie rację. Są hodowle, które nie potrzebują strony, gdyż hodowcy chcą aby ich psy trafiły w ręce "wystawowe" lub "sportowe", do ludzi znających rasę, orientujacych się w liniach i wiedzących co w trawie piszczy. Tacy hodowcy są zainteresowani sprzedażą psów dla okreslonej grupy osób, z reguły mają zamówienia na 2 (lub wiecej) mioty do przodu i nie mają potrzeby "bawienia" się w stronę. Są znani w środowisku, często ich psy znajdują domy za granicą.
Inni natomiast, muszą się dopiero przebić na "rynku kynologicznym" i wtedy dobra strona na pewno pomaga. Ja powiem szczerze, że mało znam polskich stron, które dawałyby rzeczywistą informację nabywcom, z reguły pełnią one jedynie stronę marketingową i to jest dość smutne.

Link to comment
Share on other sites

Znam wiele hodowli zarowno polskich jak i zagranicznych,ktore maja profesjonalnie zrobione strony internetowe.Oczywiscie po weryfikacji i kontakcie tel,zawsze warto odwiedzic dana hodowle. Zadna z nich nie ma potrzeby oglaszac sie allegro,e-bay,itp;
Na szczenieta z tych wlasnie hodowli jest dosc dluga lista oczekiwan.I wlasnie z jednej z takich hodowli trafil do Nas cudowny 4-miesieczny malec.Czekalismy na niego ok,roku,ale wiem ze bylo warto.
Zadnym z moich postow nie zamierzalam nikogo obrazic.Kazdy hodowca wedle swojego przekonania.Ale dla mnie "diabel tkwi w szczegolach"...Ktos kupuje torbe Louis Vitton na allegro,a ktos inny idzie po nia do sklepu firmowego "LV".

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dobry wątek, ale.. sami zobaczcie [URL]http://tablica.pl/oferta/chihuahua-shih-tzu-mix-ID2rIB9.html#98608e4014;r:;s[/URL] nie wiem czy się śmiać, czy płakać, ale raczej to drugie :-(
EDIT Ta sama osoba (to znaczy ogłoszenie napiane identycznie i to samo misto) [URL]http://tablica.pl/oferta/maltanczyk-york-ID2rIvT.html#98608e4014;r:;s[/URL]

Edited by masdamerka
Link to comment
Share on other sites

Widziałam kilka stron na FB rónych hodowli psów i kotów - alternatywa dla własnej strony.
W tej chwili nie mam i nie planuje psa, pewnie i tak będzie adoptowany, jak juz będzie, ale co jakiś czas zwiedzam sobie allegro, a za nim stronki hodowli. Wydaje mi się naturalne, że bardzo wielu ludzi teraz szuka informacji najpierw przez portale handlowe - bo dlaczego nie? Jest tu akurat taka fajna opcja, jak komentarze - można poczytać, jaki efekt miały poprzednie transakcje, a poza tym inne przedmioty sprzedającego - jeśli klikam w to i widzę, ze wystawia 10 modnych ras, to wiem, że ten sprzedawca to oszust. Nie kupiła bym psa via allegro, ale jest to pewna informacja dla kupca, czego może się spodziewać, takie pierwsze wrażenie.
Inna sprawa, że zakup psa, to nie zakup szafki nocnej w Jysk, tylko towarzysza na lata. Dlatego wiem, że trzeba szukać długo, bardzo drobiazgowo.
Tak poza tym to ogromny procent hodowców ma tak fatalne strony hodowli, ze lepiej, jakby ich nie mieli. Glittery, fatalne menu, źle zorganizowane galerie - masę takich stron znalazłam swego czasu, choć hodowle dobre.

I jeszcze mi się przypomniało - gdzieś jest hodowla yorków i jeszcze jednej rasy, oczywiście z nowego stowarzyszenia. Są mioty, a w dziale rodowody są informacje typu: ma królewsko-elitarny rodowód, między innymi takie sławy, jak von coś tam, von coś tam i von coś innego. Bez wglądu w rodowód, tylko "uwierz na słowo". Ale strona hodowli jest.
Edit: na życzenie właścicieli piesków [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/146845-Magda26"]Magda26[/URL] i [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/146842-AnnaWML"][B]AnnaWML[/B][/URL] usuwam link do ich strony. Nie zmienia to faktu, że wielu hodowcó "rasy biewer", czyli kundelków niezarejestrowanych w FCI wrzuca opisy niby rodowodów, zeby wyglądać bardziej profesjonalnie. Ciekawy chwyt marketingowy dla naiwnych.

Edited by Sybel
Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']Nie wiem czy dobry wątek, ale.. sami zobaczcie [URL]http://tablica.pl/oferta/chihuahua-shih-tzu-mix-ID2rIB9.html#98608e4014;r:;s[/URL] nie wiem czy się śmiać, czy płakać, ale raczej to drugie :-(
EDIT Ta sama osoba (to znaczy ogłoszenie napiane identycznie i to samo misto) [URL]http://tablica.pl/oferta/maltanczyk-york-ID2rIvT.html#98608e4014;r:;s[/URL][/QUOTE]

To drugie ogloszenie prezentuje mieszance,ktore juz dorobily sie wlasnej nazwy.Yorki z maltanczykami nazywa sie yorktese lub morki.Dosc popularne ostatnio za oceanem.
Zalozenie stronki hodowli na FB jest jak najbardziej fajna opcja.Przede wszystkim mozna dotrzec do wielu(potencjalnych nabywcow) oraz pochwalic sie osiagnieciami na ringu swoich psow.Znam poczatkujace hodowle z suka wystawowa-sztuk 1,ktore wlasnie od tego zaczely,ale juz posiadaja swoje stronki internetowe.Tak dokladnie to nie wiem jak to sie odbywa w Polsce.
Mieszkamy w Grecji,jestesmy stalymi bywalcami wszelkich organizowanych wystaw,mamy znajomych wsrod hodowcow.Kazdy z nich posiada przy sobie niezbedny pakiet wizytowek z adresem stronki www,tutaj to poprostu standard.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...