Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='Janko'] A tak nawiasem mówiąc to na jakiej podstawie te psiaki otrzymują rodowody, kto robi im przeglądy miotów itp., itd. :cool3:[/QUOTE]
Rodowód wydaje stowarzyszenie.
Pytanie - co to za rasa???? Oczywiście, pan z zarejestrowaną hodowlą :angryy:
[IMG]http://imageshack.us/a/img32/1516/pseudov.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

od kilku miesiecy szukam orginalnej chihuahua "orginalna miałam na myśli z rod fci",znalazłam na allegratce ogłoszenia hod .De Rivero która ma też 2 inne przydomki Perła i Czarna Perła, .Kobieta która odebrała telefon nie ukrywa przed przyszłym nabywcą że posiada do wyboru pieski z rodowodem fci i sporo taniej bez dokumentow-prawde mówiąc to były jej pierwsze słowa" z rodowodem czy bez "? wczoraj znalazłam na allegratce ogłoszenie o tej hodowli że oszukują ludzi i że właśnie działają na kilka przydomków-to straszne myślałam ze rodowodowy =rasowy
czy tak można w FCI? myślałam ze kupując z fci kupuje prawdziwe rasowe szczenie a tu okazuje się że to takie same pseudo jak nowopowstałe stowarzyszenia? czy istnieją jeszcze hodowle które nie oszukują i rzetelnie prowadzą hodowle?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weronika7']czy tak można w FCI? myślałam ze kupując z fci kupuje prawdziwe rasowe szczenie a tu okazuje się że to takie same pseudo jak nowopowstałe stowarzyszenia?[/quote]
Nie, nie można. Miałaś pecha i trafiłaś na związkową czarną owcę - niestety jak wszędzie i u nas zdarzają się takie osobniki. Przypuszczam,że te szczenięta bez rodowodów FCI są zarejestrowane na kogoś innego ... ale to trzeba by było sprawdzić. A sprawę zgłosić do odpowiedniego oddziału ZKwP.
[quote name='weronika7']czy istnieją jeszcze hodowle które nie oszukują i rzetelnie prowadzą hodowle?:roll:[/QUOTE]
Oczywiście, i myślę że takich jest zdecydowana większość. Z chiłkach to na pewno jest [url]www.zmichelina.pl[/url] - tę znam, ale jest z pewnością dużo więcej prawdziwych Hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, i myślę że takich jest zdecydowana większość. Z chiłkach to na pewno jest [URL="http://www.zmichelina.pl"]www.zmichelina.pl[/URL] - tę znam, ale jest z pewnością dużo więcej prawdziwych Hodowli.[/QUOTE]

ja szukam super extra wzorcowej chi a te z w/w hodowli mi na takie nie wyglądają....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']No tak...i dlatego wystawiają się z sukcesami :evil_lol:[/QUOTE]
jak dla mnie chihuahua to najmniejsze pieski świata mały z dużą jabłkowatą głową i krótkim pysiem,
nie chciała bym nikogo osądzac ale czasami na wystawach nie liczy się pies tylko druga strona ringówki.....:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Sądzę, że najlepiej będzie jak zapytasz tutaj:[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/73982-HODOWLE-CHI-linki-odno%C5%9Bniki-informacje?"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/73982-HODOWLE-CHI-linki-odno%C5%9Bniki-informacje?[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]weronika7[/B], a widziałaś chihuahua w innych hodowlach? Sprawdź w linku podanym przez Lotty. Jest dużo hodowli piesków tej rasy. Na pewno znajdziesz towarzysza dla siebie. Euro-Emi ma teraz maluszka na sprzedaż. :-)
Jeśli nie spodobają Ci się polskie pieski, to sprowadź chihuahua z zagranicy. Rosjanie mają dosyć ładne psy. W tym roku jest światowa wystawa psów. Dosyć blisko Polski. Można pojechać, pooglądać, wziąć wizytówki od wystawców-hodowców.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajj , trzeba coś z tym zrobić.
A nie mogliby się wszyscy zebrać i jakieś coś do posłów napisać ? Słyszałam gdzieś o tym że ktoś tak chciał zrobić.
Samo zgłaszanie ogłoszeń nic nie da.
Już wolałam "rasowe bez rodowodów" niż teraz żeby "yorki miniaturki z rodowdem"były za 3000zł z czego 2800zł sobie pseudo zarobi na 1 szczeniaku :angryy::angryy::angryy::angryy::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jestem tu nowa więc na dzień dobry witam się ze wszystkimi i przechodzę do rzeczy.
W sierpniu 2012 miałam zamir zakupić Westa niby wszystko pięknie szło ,kontakt z hodowcą super! kontak mailowy super,zdjęcia psiaka super,ale przy odbiorze okazało się ,że psy śmierdzące,zapchlone,pani hodowca opryskliwa ,wredna no i rozstałyśmy się bo okazało się że to jakas pseudohodowla i nie miałam zamiaru jej "wesprzeć" a na siebie wziąść problemu chory pies
Zgłosiłam sprawę do TOZ ,napisałam email zaden anonimowy bo podpisałam się imieniem ,nazwiskiem zostawiłam numer telefonu.
Od września do niedawna nie interesowali się hodowlą,dopiero jak niemiecka gazeta zrobiła zakup kontrolowany ,TOZ nawiązał ze mną kontakt ,chcieli wiedzieć czy kupiłam psa,jak to wyglądało czy mam maile,smsy jakies dowody na kontakt,więc wszystkie maile które pisałyśmy sobie z tą pseudohodowczynią przekazałam im.
Pojechali na interwencję oczywiście ich nie wpóściła,więc na parę dni później załatwili inspektora weterynaryjnego który po oględzinach stwierdził ze jest 8 dorosłych psów i 4 szczeniaki.
Pan mierzył stężenie gazów wyszło mu 2700/2800 jednostek a dopuszczalne stężenie w OBORZE (!!!) jest 3000 (!!!) więc ciekawe ze 8 psów nasmrodziło tak okrutnie???
Pan inspektor wet.jak wszedł do auta to otwierali szybko okna bo nie dało się koło niego siedzieć.

Ta kobieta i jej ex mąż i ich córka sprzedawali psy do niemiec ,niemiecka gazeta zakupiła dwa,jedno szczenię miało rozległą przepuklinę a drugie zapalenie pępka,oba zapchlone i śmierdzące

[url]http://www.bild.de/news/inland/schmuggel/die-spur-unserer-welpen-28558480.bild.html[/url] to jest link do ich artykułu ...po niemiecku :-(

tam gdzie jest zdjęcie dwuch psów i na drugiej połowie pana koło auta proszę kliknąć jest filmik z konrtolowanego zakupu.

I teraz jest problem jak zlikwidować taką hodowlę,oni mają tam więcej niz 8 psów,od piątku do wtorku na 100% kilku się pozbyła
Śledziłam tą handlarę na tablicy od tamtego roku i miała przynajmniej 6 ras ,a teraz niby ma tylko 8 Yorków.

Może macie jakieś sposoby ,znacie jakies luki prawne które mogłabym tym ludziom z TOZ podsunąć,oni są bezsilni tak mi pan powiedział.

W 2009 miała ta baba kontrolę z Help Animals i tez się wybroniła a psy były zaniedbane latały po wsi samopas,wtedy miała wilczury,teraz ma małe rasy

Pozdrawiam i mam nadzieję że uzyskam od was pomoc,bo jest mi ciężko zostawić tą sprawę tak sobie bo widziałam te psiaczki i ich potencjalną matkę która się kuliła jak do niej podeszłam ,była chuda :-(

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale ona wszędzie w swoich ofertach pisała FCI a ze Związku Kynologicznego została wyrzucona juz nie pamiętam jak mi ten pan z TOZ mówił 4 lub 6 lat temu.


Więc jest zrzeszona w tych niby związkach rasowego psa i konta ,czy innym tym podonym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']Tak się głupio zapytam, ale czy istnieje strona, gdzie jest porównana "stara" i "nowa" ustawa o ochronie zwierząt? Potrzebuję takiego zestawienia, wiem, że gdzieś już widziałam, ale mi umknęło...[/QUOTE]
Proszę - [url]http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19971110724[/url]
Pierwszy link - ustawa przed zmianami, drugi - ustawa po zmianach :)

A jesli chodzi o pseudo - jest problem. Ludzie zrzeszają się w dziwnych stowarzyszeniach. I dopóki nie ma bezpośredniego zagrożenia życia ciężko cokolwiek zrobić.
Ostatnio byłam na interwencji w pseudo - pan wprost się przechwalał, że miał tyle kontroli i nic mu nie zrobili. Po prostu śmiał się w twarz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagLola']Niestety ale ona wszędzie w swoich ofertach pisała FCI a ze Związku Kynologicznego została wyrzucona juz nie pamiętam jak mi ten pan z TOZ mówił 4 lub 6 lat temu.


Więc jest zrzeszona w tych niby związkach rasowego psa i konta ,czy innym tym podonym[/QUOTE]
to sprawdź w jakim oddziale ma być zrzeszona i sie zapytaj w tym oddziale czy ktoś taki u nich istnieje.

Link to comment
Share on other sites

Sprawę prowadzi TOZ ja im tylko napisałam we wrześniu donos na nią,potem kilku niemców się poskarżyło ze mieli chore,zapchlone brudne psy od tego hodowcy i za śledztwo wzięła się gazeta ,powiadomili TOZ,

A w 2009 był Help Animals i tez nie wiele zdziałali :-(

A ona w poprzednich ogłoszeniach wpisywała jakies dziwne zrzeszenia
A to Kenne coś tam,a to rasowego psa i kota,a to miłośników czegoś tam,
Mi chodzi tylko o to żeby ją jakoś prawnie przygwoździć,żeby tym ludziom z TOZ jakąś jeszcze opcję podpowiedzieć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...