Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[B]obrazki z wystawy....[/B]za pewne znacie ale już zapomniane Alkazar był po mega mocnych lekach na uspokojenie ,bo jak to M powiedział"Uroda ma cieczkę i nie chce ,żeby mi pogryzł Skoobisia "
Nota bene zostawił dziewczynę z 4 dogami na smyczy w pełnym słońcu i mało tego ale psy zaczeły sie kryć na M odpowiedział " i właśnie o to chodzi "

więcej na Forum Molosy [url]http://www.forum.**********/showthread.php?t=23553&page=6[/url]

Edited by bejasty
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=owczarek'ab;18602817]to czemu allegro jest czyste, a tablica nie?[/QUOTE]

Tego nie wie nikt,widocznie tak im wygodniej.
tu jest fajne ,bo reproduktor po rodzicach z rodowodem z chowu niehodowlanego:)taki oto reproduktor:)

[url]http://tablica.pl/oferta/krycie-labrador-IDD2AB.html[/url]

ale co im zrobisz?nic.Oni stanowiska nie zmieniaja/tablica/ a jak ktos oglasza to na swoje wlasne ryzyko przeciez.Wiec po co ta walka z wiatrakami.Bo oglaszanie nie jest wprowadzaniem do obrotu,jest tylko informacja o takim zamiarze.

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
literowka
Link to comment
Share on other sites

troszke ta ustawa zwrocila oczy ludzi rowniez na dobrostan w zwiazkach,juz takie bezkarne nie beda.a jest troche smiecia tam,trzeba zrobic ogolnie i szeroko pojete "porzadki" wszedzie,gdzie sa zwierzeta,zeby te wszystkie bidy,ktorych teraz gminy nie maja gdzie przyjac,ktore sa wyrzucane bestialsko,te ofiary nowelizacji,zeby nie poszly na marne.

Link to comment
Share on other sites

Witam witam. Przepraszam za dosc dluga nieobecnosc ale sprawy rodzinne to podstawa. Za dwa dni doczekam sie brata a ciaza mamy nie byla zbyt rozowa. Widze ze tablica calkiem olewa starania tego watku. Kilka dnie temu rozmawialam z vetem na temat pseudo. Z tego co sie dowiedzialam wywnioskowalam ze w pierwszym miesiacu pseudo sterylizowaly psy na potege a teraz niestety sie to uspokoilo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina87']To nowe stowarzyszenie to jakaś masakra... wystarczy wypełnić formularz i już można sprzedawać psy jako ze stowarzyszenia... a gdzie niby ta kontrola?[/QUOTE]

bardzo dobrze, że powstają nowe związki, ja to jeszcze bardziej bym uprościł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='granat']bardzo dobrze, że powstają nowe związki, ja to jeszcze bardziej bym uprościł.[/QUOTE]

ZA prosto moze nie jest calkiem dobrze,ale ogladajac TO COS WOLALABYM TEZ UPROSCIC...

[url]http://www.youtube.com/watch?v=cIaM3hYFszc[/url]

I NIE TWORZYC KALEK WYSTAWOWYCH.Zwroccie uwage na psa "pracujacego" i psa "wystawowego" w tej samej RASIE.MAKABRA.Nic dodac,nic ujac.

TO,ze ludzie sobie wymyslili,ze beda eksperymentowac na innym gatunku,niz oni,to troche straszne.Juz o tym pisalam wstecz kilkanascie stron...to tak jakby ktos nad czlowiekiem stwierdzil,ze lepiej czlowieczek by wygladal z krotszymi,krzywymi nozkami.WSZYSTKO,CO MAM DO POWIEDZENIA NA TEN TEMAT.
Potrzeba troche oglady w ciaglym dazeniu do-coraz krotszych pyszczkow,coraz bardziej "katowanych" owczarkow,coraz dluszych MOZE jamnikow????????

To juz osiagnelo apogeum,moim zdaniem.CO ?BEDZIE ZA JAKIS CZAS? chihuahua z glowa owczarka? Oby na stabilnych,jamniczych nozkach.Niech mniej choc troche cierpi.
[B]POGARDA[/B]-uczucie,ktore tak moge nazwac krotko i zwiezle i jednym slowem[B] to,co czlowiek zrobil z psem[/B].I tocza sie BOJE kto z kim moze nadal doskonalic to DLA DOBRA RASY.

I tutaj jest szkopul...[B]dla dobra RASY,ale juz nie dla dobra przedstawicieli tej rasy[/B]...

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

Nie do Wiary zgodzę się z Tobą, że sporo ras jest przerasowionych. Ale nad "naprawianiem" ras niech pracują ludzie mający sporą wiedzę o genetyce i zdrowiu zwierząt a nie pseuduch co sobie dopuszcza byle psa w typie do swojej suki.
Bez badań na choroby genetyczne, nie zważając na psychikę swojej suki i psa, a wykończona suka co cieczkę szczenna (co chyba zgodzisz się ze mną - nie wpłynie na kolejne potomstwa zbyt dobrze). W ten sposób miksując sobie wszystko co się da nie powstaną "uzdrowione" rasy. Powstaną psy w typie rasy tylko zbliżone z wyglądu a nie z cech psychicznych... A cechy psychiczne są także istota każdej z ras. A tego pseudo już nie bierze pod uwagę. Byleby suka się oszczeniła i byleby sprzedać (karmiąc te młode pedigree czy resztkami z obiadu)...

Czy uważasz, że suki powinny mieć tak często szczenięta jak ma to miejsce w pseudo?
Czy uważasz, że odpowiednim pokarmem dla szczeniąt jest pedigree i inne tego typu śmieciowe jedzenie czy też resztki z obiadu?
Czy uważasz, że psy i suki nie powinny przechodzić badań pod względem chorób genetycznych?
Czy uważasz, że szczeniaki powinny być sprzedawane już w 6-7 tygodniu życia? Często zapchlone, z robalami...
Czy uważasz, że psy agresywne, płochliwe, nie posiadających cech rasy w jakiej są typie powinny być "rodzicami" szczeniąt?
Czy uważasz, że szczeniaków nie powinno się socjalizować?
Czy uważasz, że jak ktoś "hoduje" 7 ras psów (z czego ciągle rozmnaża swoje suki ze swoimi psami) to jest w stanie zapanować nad warunkami i dobrostanem swoich psów, suk i szczeniąt?

Czy uważasz że to wszystko powyższe wpłynie na dobro danych ras?

Bo niestety ale tak to wygląda w pseudohodowlach. W rozmnażalniach.

Link to comment
Share on other sites

I niech powstają. Jakość zawsze pozostaje jakością. Moim zdaniem przez wiele wiele lat żadna organizacja kynologiczna w Polsce nie przebije Związku Kynologicznego. Niestety, ale jak ktoś chce hodować (a nie tylko mnożyć na ilość, dla kasy) to gdzie indziej nie ma z czego. (Pseudo)wystawy, (pseudo)czempiony z 3 doskonałymi ocenami na wystawach. Sorry, ale ja wolę startować w stawce kilkudziesięciu doskonałych psów, być ocenianą przez zagranicznego sędziego. I nawet przegrać, ale z dobrymi psami. I jakby ktoś nie wiedział to przyjemność udziału w wystawie kosztuje : zgłoszenie x 2 psy - 210 zł, + parking + dojazd (auto na wodzie nie jedzie) . I to by bylo na tyle a propos powstawania nowych związków. Niech powstają - naprawdę członków ZK to niespecjalnie obchodzi. Po prostu pseudohodowców będzie łatwiej zidentyfikować.

Franca -wygląda na to, że sporo osób tutaj takie "mnożenie" popiera. Co najzabawniejsze wydaje im się, że jak odpowiednią ilość razy powtórzą jakie to ZK jest złe, to ono się takim stanie. A to nie tak. Walczy się jak już to argumentami, pokazaniem własnej klasy, a nie obśmiewaniem innych.

Link to comment
Share on other sites

czytam i czytam i nie wierze ....

Sama ustawa jak zawsze ma luki i jak to w naszym kraju z tych luk będzie każdy korzystać mając w tym konkretny cel często niestety z pominięciem dobra hodowanych psów.

ZKwP ma wspaniałe ideały, ale jak tu ktoś wspominał też są czarne owce- niestety bo kilka procent nieodpowiedzialnych hodowców psuje dorobek i uznanie rzeszy innych uczciwych i o tych dobrych hodowcach się zapomina.

Nowe stowarzyszenia no cóż jak dla mnie zbyt niskie standardy hodowania psów.
Do tego brak konkretów, założeń hodowlanych a jakoś powinno się wykluczać osobniki wadliwe z dalszej hodowli a wad może się trafiać sporo od tyło- i przodo- zgryzów przez dysplazje, niezrośnięte ciemiączka, niedorozwoje żuchwy o innych genetycznych chorobach nie mówiąc
Co najwyżej łatwiej będzie złożyć reklamacje czy się sądzić ale i to już coś.

Ja powiem tak hoduje psy mam reproduktora ale przez 16 lat doczekałam się raptem 1 miotu i 8 kryć, nie ide na ilość ale jakość. Ciesze się ze moja rasa jest nieznana i nierentowna do tego stopnia ze jest raptem kilka miotów w Polsce nierodowodowych a tak często się kończy to w ten sposób ze tym co się pokuszą na dopuszczenie, część szczeniąt zostaje i przerzucają się na bardziej chodliwe np. yorki.
Na mojej rasie nie da się zarobić i jestem z tego powodu szczęśliwa bo nikt jej nie zepsuje :p
prosty przykład nawet z samego wyliczenia dla mojego reproduktora 38 wystaw w Polsce i zagranicą średnio: zgłoszenie + dojazd 350zł (tak licząc optymistycznie często więcej)+ koszty kosmetyków+ karma+ badania,
łatwo policzyć ile to wyjdzie tym czasem cena za krycie w wzlotach 900 - 1100zł, a wystawowego szczeniaka po Inter championie i suce z championatem od 800zł za psa i od 1100zł za suczkę.
.Tak więc bez szaleństw, ale mi to nie przeszkadza bo moje psy nie musza na mnie pracować to ja jestem aby na nie zarobić i zapewnić odpowiednie warunki a o tym wielu ludzi zapomina szukając szybkiego dochodu. na Silkach jednak wielu się przeliczyło zostając niekiedy z szczeniakami do kilku miesięcy albo rozdając je za darmo po rodzinie.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko sie zgadza ale szczerze ilu jest takich prawdziwych pasjonatów w szeregach ZK ? dlaczego Związek mając ku temu swoj regulamin nie reaguje w stanowczy sposob na nagłaśniane nieprawidłowości ?[U] /np czy po naglośnieniu sprawy "naćpanego Doga" lub tragedii Grzywaczy bylo gdzieś publikowane st[/U]anowisko ZK ? /a może ja sie nie doszukałam ?/ Refleksje z wystawy Walentynkowej w Bydgoszczy : Bernardyn [U]długi czas zamknięty w ciasnym kojcu-/hodowca w tym czasie wystawial innego psa / po powrocie [/U] z ringu szybciutko wepchną tego wystawianego do drugiej klatki -nawet nie probował napoić -zabrał Benka i biegusiem na ring.Pies przy przglądzie zgryzu atakuje sędziego i dalej zostaje w stawce ? Nie wspomnę już o "duszącym smrodzie "lakierow " itp upiększaczy przy ringach "ozdóbek" ,o wystawianym psie z bardzo widoczną chorobą oczu... Nie nie wszyscy hodowcy są hodofcami ale w własnym gronie powinni zwalczć osobniki niszczące wixerunek. Dopiero niedawno sie dowiedziałam ,że dopuszczone w ZK krycie w kolejnych cieczkach pięknie sie nazywa -[B]przenoszeniem miotów !!!! [/B]krycie w kolejnych cieczkach suni tym samym reproduktorem /bo maluszki takie śliczne a co z ich zdrowiem to niech sie martwią nabywcy.../jest dla POPRAWY RASY ?/uszczuplenie puli genetycznej/. Mam szacunek dla wieloletnich hodowców tej samej rasy bo oni przynajmniej teoretycznie dużo o niej wiedzą ,jednak zwróćcie uwagę jak tylko jakaś rasa staje sie modna lawinowo postają nowe hodowle ...dla ideii? z pasji? z zamiłowania do poprawy rasy? .Co sie dzieje z polskim Bokserem /aż 3 szt na wystawie/ jak one teraz wyglądają ??? a mieliśmy takie piękne. Jak wygląda Niufek właściwie to już mininiufek...i wiele wiele innych przykładów.Modnych aktualnie Berneńczykow -53 szt,Yorkow 46,"ciułała"47
Krytykujesz odchowywanie szczonków na pedigri itp a przypomnij sobie /a może jesteś na to za młoda/ jak byly odchowywane szczenięta przed "erą" karm przemysłowych ? czy byly takie jak teraz nagminne problemy z dysplazją wątrobą,nerkami ?alergie ? /ja sobie nie przypominam tego typu problemów z moimi bokserami ,nie miałam abonamentu w lecznicy/.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81']Nie do Wiary zgodzę się z Tobą, że sporo ras jest przerasowionych. Ale nad "naprawianiem" ras niech pracują ludzie mający sporą wiedzę o genetyce i zdrowiu zwierząt a nie pseuduch co sobie dopuszcza byle psa w typie do swojej suki.
Bez badań na choroby genetyczne, nie zważając na psychikę swojej suki i psa, a wykończona suka co cieczkę szczenna (co chyba zgodzisz się ze mną - nie wpłynie na kolejne potomstwa zbyt dobrze). W ten sposób miksując sobie wszystko co się da nie powstaną "uzdrowione" rasy. Powstaną psy w typie rasy tylko zbliżone z wyglądu a nie z cech psychicznych... A cechy psychiczne są także istota każdej z ras. A tego pseudo już nie bierze pod uwagę. Byleby suka się oszczeniła i byleby sprzedać (karmiąc te młode pedigree czy resztkami z obiadu)...

Czy uważasz, że suki powinny mieć tak często szczenięta jak ma to miejsce w pseudo?
Czy uważasz, że odpowiednim pokarmem dla szczeniąt jest pedigree i inne tego typu śmieciowe jedzenie czy też resztki z obiadu?
Czy uważasz, że psy i suki nie powinny przechodzić badań pod względem chorób genetycznych?
Czy uważasz, że szczeniaki powinny być sprzedawane już w 6-7 tygodniu życia? Często zapchlone, z robalami...
Czy uważasz, że psy agresywne, płochliwe, nie posiadających cech rasy w jakiej są typie powinny być "rodzicami" szczeniąt?
Czy uważasz, że szczeniaków nie powinno się socjalizować?
Czy uważasz, że jak ktoś "hoduje" 7 ras psów (z czego ciągle rozmnaża swoje suki ze swoimi psami) to jest w stanie zapanować nad warunkami i dobrostanem swoich psów, suk i szczeniąt?

Czy uważasz że to wszystko powyższe wpłynie na dobro danych ras?

Bo niestety ale tak to wygląda w pseudohodowlach. W rozmnażalniach.[/QUOTE]

Na wszystkie pytania odpowiadam
NIE
NIE
NIE i NIE,ale kto powiedzial,ze w nowych stowarzyszeniach tak bedzie? Dla mnie oczywiste jest,ze takie "persony",co karmily swinstwem,mnozyly co i jak popadnie i nie mialy nigdy dobrych warunkow dla swoich psoiw NIE ZRZESZAJA SIE W ZADNE ZWIAZKI.Takich juz po prostu nie bedzie.Takie jest mozje zdanie.Zostana ci,ktorzy i przed wejsciem ustawy mieli dobre warunki,nie karmili swinstwem itd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Wszystko sie zgadza ale szczerze ilu jest takich prawdziwych pasjonatów w szeregach ZK ? [B][COLOR="purple"]dlaczego Związek mając ku temu swoj regulamin nie reaguje w stanowczy sposob na nagłaśniane nieprawidłowości ?[/COLOR][/B][U] /np czy po naglośnieniu sprawy "naćpanego Doga" lub tragedii Grzywaczy bylo gdzieś publikowane st[/U]anowisko ZK ? /a może ja sie nie doszukałam ?/ Refleksje z wystawy Walentynkowej w Bydgoszczy : Bernardyn [U]długi czas zamknięty w ciasnym kojcu-/hodowca w tym czasie wystawial innego psa / po powrocie [/U] z ringu szybciutko wepchną tego wystawianego do drugiej klatki -nawet nie probował napoić -zabrał Benka i biegusiem na ring.Pies przy przglądzie zgryzu atakuje sędziego i dalej zostaje w stawce ? Nie wspomnę już o "duszącym smrodzie "lakierow " itp upiększaczy przy ringach "ozdóbek" ,o wystawianym psie z bardzo widoczną chorobą oczu... Nie nie wszyscy hodowcy są hodofcami ale w własnym gronie powinni zwalczć osobniki niszczące wixerunek. Dopiero niedawno sie dowiedziałam ,że [B]dopuszczone w ZK krycie w kolejnych cieczkach pięknie sie nazywa -[B]przenoszeniem miotów [/B]!!!! [/B]krycie w kolejnych cieczkach suni tym samym reproduktorem /bo maluszki takie śliczne a co z ich zdrowiem to niech sie martwią nabywcy.../jest dla POPRAWY RASY ?/uszczuplenie puli genetycznej/. Mam szacunek dla wieloletnich hodowców tej samej rasy bo oni przynajmniej teoretycznie dużo o niej wiedzą ,jednak zwróćcie uwagę jak tylko jakaś rasa staje sie modna lawinowo postają nowe hodowle ...dla ideii? z pasji? z zamiłowania do poprawy rasy? .Co sie dzieje z polskim Bokserem /aż 3 szt na wystawie/ jak one teraz wyglądają ??? a mieliśmy takie piękne. Jak wygląda Niufek właściwie to już mininiufek...i wiele wiele innych przykładów.Modnych aktualnie Berneńczykow -53 szt,Yorkow 46,"ciułała"47
Krytykujesz odchowywanie szczonków na pedigri itp a przypomnij sobie /a może jesteś na to za młoda/ jak byly odchowywane szczenięta przed "erą" karm przemysłowych ? czy byly takie jak teraz nagminne problemy z dysplazją wątrobą,nerkami ?alergie ? /ja sobie nie przypominam tego typu problemów z moimi bokserami ,nie miałam abonamentu w lecznicy/.[/QUOTE]

NO WLASNIE.DLACZEGO to,co jest zle probuje sie na sile WYBIELAC? Trzeba wreszcie zewnetrznej kontroli?Bo wewnetrzna jak widac nie dziala wcale.Lepiej nie wspominac,ale bylo zgloszenie hodowcy sprzedajacego mioty wygladajace jak kundle,z metrykami ZK i tatuazami.I co z tego wyniklo?NIC.Cisza jak makiem zasial.Niestety,ten problem trzeba bedzie jakos sprobowac wyzej troszke naswietlic,niz do oddzialu.

Link to comment
Share on other sites

Ale te nowe, "piękne" i "doskonałe" związki też będą miały jakieś wystawy. To jakoś reguluje rasowość psów. Poza tym obowiązkowe szczepienia.

Czy orientuje się może ktoś czy w hodowli (prawdziwej hodowli) jest dopuszczalne aby suczkę pokryć jej dziadkiem. Proszę o pilną odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...