Jump to content
Dogomania

Karma dla wybrednego i bardzo wrażliwego psa.


Lesh

Recommended Posts

Dokładnie tak, jak pisze filodendron :). Dlatego na samym początku wymieniłem m.in. takie karmy, które nie mają wielu składników, a te, które są w karmie, to składniki uważane za hypoalergiczne, czyli dobre czy niezbędne na przykład do diety eliminacyjnej.
Trzeba pogłówkować, poczytać dokładnie składy podanych w tym wątku karm i po prostu podjąć decyzję. Nie ma tej jednej jedynej, najlepszej karmy, stąd każdy podaje tu nazwy karm, które sam stosował i które sprawdziły się w praktyce bądź nie. A trzeba jeszcze pamiętać, że każdy pies jest inny i tę samą karmę może inaczej trawić. Ot i cała prawda :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lesh']Pani kazała zostać przy Acanie Grasslands. Kuracja 15-dniowa. Sterydy. No i oczywiscie ucho, wyleczyone jedno, zapalenie rozwineło się w drugim, ehh.[/QUOTE]
Moim zdaniem bez sensu rada. Acana to nie jest karma dla alergików.
Paskudzące się uszy to częsty efekt alergicznych reakcji na suche karmy.
Spróbuj dać temu psu normalne jedzenie - może on lepiej wie, co mu nie służy. Nic pewnego, ale po prostu spróbuj, bo inaczej się nie dowiesz.

Link to comment
Share on other sites

Zapalenie ucha i grzyb to raczej nie od kramy.
Póki co jest na Acanie, jest całkiem nieźle. Nie drapie się i oby tak dalej. Myślę, że z Acaną Grasslands trochę spanikowałam, zmieniłam chyba zbyt szybko po poprzedniej i jeszcze organizm się nie uspokoił z poprzedniej drapawki. Oby tak dalej szło, bo zmiana karmy co chwila na pewno jej nie służy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lesh']Zapalenie ucha i grzyb to raczej nie od kramy.
Póki co jest na Acanie, jest całkiem nieźle. Nie drapie się i oby tak dalej. Myślę, że z Acaną Grasslands trochę spanikowałam, zmieniłam chyba zbyt szybko po poprzedniej i jeszcze organizm się nie uspokoił z poprzedniej drapawki. Oby tak dalej szło, bo zmiana karmy co chwila na pewno jej nie służy.[/QUOTE]
Próbuj. Jeśli karma spasuje to ok - strzał w dziesiątkę.
Ale jeśli uszy będą się dalej paskudzić, to przemyśl sprawę.
Ze swoim psem leciałam dość długo na suchej karmie i ciągle mieliśmy problemy z uszami - prawie na okrągło krople, przykre czyszczenie bolących uszu, nawet antybiotyki.
Teraz jest spokój. Od 2009 żadnych powodów do interwencji w uszach poza okresowym, niezbyt częstym, czyszczeniem zwykłym płynem do uszu i depilacją włosów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lesh']U nas antybiotyki to norma. Zapalenie ucha i grzybica prześladują mojego psa ciągle.[/QUOTE]
Grzyba wyleczyć trzeba, to pewne.
Ale przemyśl sprawę żywienia.
Ja przestałam karmić suchą i mamy spokój. A kiedyś woziłam się z tymi jego uszami do znudzenia.
Jasne, że to może być przypadek lub cecha osobnicza - ale życie bez suchej karmy to nie jest rzecz na tyle trudna, żeby nie było warto spróbować chociaż na trochę, żeby się przekonać.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='Lesh']U nas antybiotyki to norma. Zapalenie ucha i grzybica prześladują mojego psa ciągle.[/QUOTE]

Zapalenie ucha i grzybica bardzo często są wtórnym schorzeniem towarzyszącym alergii. Sam świąd, podrażnienia skóry ułatwiają namnażanie się grzybów, wszelkie zakażenia - i jak najbardziej może się tak dziać od karmy. Wręcz większość alergików po pewnym czasie ma właśnie trudne do wyleczenia bez ustalenia przyczyn alergii problemy z grzybem, stanami zapalnymi, które często ulegają samowyleczeniu, kiedy usunie się czynnik wywołujący reakcję alergiczną. Tak więc jeśli pies ma ciągle infekcje uszu, problemy z grzybem, które nawracają mimo ich leczenia, szukałabym przyczyny właśnie w alergii, zwłaszcza pokarmowej, bo pyłki to już bardziej problemy z zapaleniem spojówek, kontaktowa - miejscowe zmiany na skórze, a właśnie pokarmówki lubią dawać takie uogólnione objawy jak świąd całego ciała, problemy z uszami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...