Jump to content
Dogomania

Mam pytanko czy suka musiy ukończyć jakieś wystawy żeby mogła mieć szczeniaki z rodo


Laura:)

Recommended Posts

[quote name='Laura:)']Mam pytanko czy suka musiy ukończyć jakieś wystawy żeby mogła mieć szczeniaki z rodowodem ??
I co wtedy jak suka niedaje się pokryć ??[/QUOTE]

po pierwsze suka sama musi mieć rodowód.
musi skończyć conajmniej 3 wystawy w tym jedną międzynarodową.
żeby miała szczenięta musi mieć skończone 18miesięcy.
potem trzeba jeszcze zarejestrować przydomek, opłacać składki itp.
wykupić karty miotu i krycia.
zapłacić za krycie (około 1000-1500zł- różnie).
a jak nie zajdzie w ciąże- Twój problem:)
miłego hodowania
pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']nie dubluj tematów.[/QUOTE]
podaj link, sama jestem ciekawa ;)

[quote name='pa-ttti']


miłego hodowania
[/QUOTE]
pieknie napisane :) serio.
zapomnialas jeszcze o obowiązkowych badaniach u niektórych ras oraz obowiązkowych testach psychicznych też u wybranych ras (oczywiscie wszystko dodatkowo płatne)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']proszę
[url]http://www.dogomania.pl/threads/220170-Mam-pytanko-czy-suka-musiy-uko%C5%84czy%C4%87-jakie%C5%9B-wystawy-%C5%BCeby-mog%C5%82a-mie%C4%87-szczeniaki-z-rodo[/url][/QUOTE]
Dzięki.
Przynajmniej ktoś normalny, tyle, że ciut niedoinformowany (ale to jak dla mnie wina oddzialu ZK, powinni jednak informować o takich sprawach, bo nowi ludzie gubia sie w tym)

Link to comment
Share on other sites

dla mnie to wina samej zainteresowanej - są regulaminy, wystarczy PRZECZYTAĆ to nie tak wiele. Ew pojawiające się pytania może rozwiać hodowca lub panie w oddziale... ale takie podstawy? Ja pierwsze co jak chciałam pojechać na wystawę to przeczytałam regulamin wystaw.. a później reg hodowli.. to wszystko jest podane na tacy, wystarczy trochę chęci do samodzielnego zdobywania wiedzy ;)

Link to comment
Share on other sites

tak, ale jednak na dzień dobry panie/panowie na sekcji powini coś powiedzieć. W lubelskim Zk jest taka tradycja - nie wiem jak w innych, że po rodowód jedzie się z psem - wtedy an sekcji jest wydawany rodowód, opiekunowie sekcji opowiadają podstawy pielęgnacji, o tych 3 wystawach, o tym jakie oceny powinien pies zdobyć. Wiadomo - wszystkiego nie da rady przekazać, nawet nie ma to sensu, ale jakies podstawy tak, reszta w necie - dobrze też jest powiedzieć, gdzie szukać, bo dla niektórych to nadal czarna magia.

Link to comment
Share on other sites

U nas tak nie ma, a może mnie to po prostu ominęło, bo hodowczyni Lennego udziela się w oddziale i panie jak mnie tylko zobaczyły mówiły że hodowczyni dzwoniła i czekały na mnie (Lenny jest przerostem, wiadomo to już od chwili urodzenia i metryka miała czekać w oddziale do chwili przeglądu, a ja chciałam mimo to jeździć z nim na wystawy, więc musiałam poczynić kroki do wyrobienia rodowodu :P ) Zresztą ja większość wiedzy o pielęgnacji, wystawianiu i działaniu związku itd dostałam od hodowczyni ;) która do tej pory ma ze mną kontakt ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...