Jump to content
Dogomania

Nowa ustawa. Co o niej sądzicie??


:**

Recommended Posts

Guest papillonek

Kupi yorka za 400 zł a potem wymienia....
To jest czysty dowód jakie kwiatki daje pseudo i licytowanie psów.
Na pewno uznała że tak będzie lepiej dla niego,ale co czuje ten york,może bedzie nawet mieszkac na dworze :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AgnieszkaO']A ja mam pytanie odnośnie umów adopcyjnych. Została mi część z info na końcu "
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Calibri][B][I]W razie złego traktowania zwierzęcia grozi mi odpowiedzialność karna na podstawie Ustawy
o Ochronie Zwierząt z dnia 21.08.97 r. a umowa ulega rozwiązaniu." [/I][/B]Czy wykorzystać je, czy zmienić ten tekst na końcu?[/FONT][/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

Chodzi o datę ustawy? Zostaw taką jaka jest. Data powstania ustawy się nie zmienia. Od 1997 r. były już chyba ze cztery nowelizacje (2002, 2006, 2009, 2011).

Link to comment
Share on other sites

Napisz po 21.08.97 "z późniejszymi zmianami" i będzie git
Natomiast jeśli by się ktoś trochę znała na prawie to proponuję wystosować list otwarty do allegro z powołaniem się na ustawy:
1. nie wolno sprzedawać alkoholu - na allegro jest zakaz handlu alkoholem
2. nie wolno sprzedawać narkotyków - na allegro jest zakaz sprzedaży narkotyków
3. nie wolno sprzedawać psów bez rodowodu a allegro co ?
skoro za sprzedaż psów niezgodnie z prawem odpowiada sprzedający to dlaczego za sprzedaż alkoholu niezgodnie z prawem nie może też odpowiadać sprzedający, albo za narkotyki ??
ja tu nie widzę większej różnicy skoro wszystkie te rzeczy są zakazane przez prawo

Link to comment
Share on other sites

W M1 Czeladz w sklepie zoologicznym dalej mają psy i koty .Dzwoniłam na policję ale mnie zlekceważyli .Ci ludzie skupują psy handlarza psów z Słonecznej .Facet jest rosjaninem i zwozi psy z Rosji ma chyba z 20 ras na gratce .Rece opadaja [URL]http://www.stoppseudohodowcom.org/index.php/chcesz-kupic-rasowego-psa-strzez-sie-pseudohodowcy/[/URL] to o tym gościu ...walka z wiatrakami Poddaje się

Link to comment
Share on other sites

anusia112 w takim przypadku to chyba do straży miejskiej powinno się zgłaszać, niestety niektórzy mają daleko w d.... nową ustawę i ciężko będzie cokolwiek wyegzekwować jeżeli nawet władze nie widzą problemu.

Mnie przeraziły ogłoszenia na gratce o skupie całych miotów szczeniąt husky, ON ok 3/7 kg za szczeniaka :roll: ....

Link to comment
Share on other sites

[url]http://ekoprzewodnik.pl/blog/2011/12/23/i_ty_mozesz_pomoc_karpiom/[/url]

To jest co prawda poradnik dot. karpi, ale zasady postępowania z władzami można zastosować i w powyższym przypadku.
A jeśli nie czujesz się na siłach działać samodzielnie, to zainteresuj tym którąś organizację ochrony zwierząt. Mogliby też skontaktować się z samym centrum M1 [url]http://www.czeladz.m1-centrum.pl/kontakt/kontakt-z-centrum.html[/url] informując, że jeden ze sklepów łamie prawo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':**']Boże co za ludzie
1 Owczarkiem niemieckim to ona nie jest :shake: ktoś się za bardzo uderzył w głowę :huh:
2 Potężna budowa?? żart jakiś? :crazyeye: :stupid:
3 Znając życie albo matka za młoda albo za dużo miotów :bigcry::eek2:
4 Najładniejszy prezent pod choinkę.... Dla niej? Rozum. :zly7:
5 Zadbane?? Widać właśnie na słomie i w jakiś gratach. Zabić tylko takiego człowieka. Nie przepraszam nie człowieka - potwora!!!:chainsaw: :boom:
6 [B]Oj ktoś tu się nie zna na własnym psie. Mała podpowiedź. Wystawił się na allegro...[/B] :cool3: :hmmmm:
7 Poprzewracane w głowie. tyle ...:wallbash:


Zwariować można chyba się powieszę :grab: Czy ci cudzie spadli w młodości ze schodów?? :WTF: Jak tak można ze zwierzęta traktować. Z całym szacunkiem ale to są idioci i debile. Moim zdaniem oczywiście :stormy-sad:[/QUOTE]


Nie za bardzo skumałam... ja się nie znam czy ten gościu ? :razz:

Masakra. Ale co napisać w takim mailu ? Chciałabym się tym zająć. Czy mogę jako niepełnoletnia wysyłać meila ? Oczywiście nie będą obraźliwe...

Link to comment
Share on other sites

Od godziny siedzę na allegro i zgłaszam. Proponuję zgłaszać nadal, nawet pomimo deklaracji właścicieli serwisu, że nic z tym nie zrobią. Jak dostaną większą ilosć zgłoszeń, to będą musieli coś zadziałać.
Do niektórych wysyłam maile:

[B]"Witam,
W związku z obowiązującą ustawą o ochronie zwierząt ogłoszenie o pieskach w typie labradora zostało zgłoszone do usunięcia. Przypominam, że od nowego roku obowiązuje całkowity zakaz handlu zwierzętami poza zarejestrowanymi hodowlami."[/B]

Póki co nie zaglądam na skrzynkę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Wprowadzasz czytających w błąd!
To[U] projekt [/U]przygotowany przez Koalicję dla Zwierząt:
[URL]http://www.koalicja.org.pl/[/URL][/QUOTE]
A jest gdzieś takie podsumowianie zmian nie projektu, ale ustawy? Muszę to omówić na Sesji Rady Gminy w połowie stycznia. A zwłaszcza obowiązki gmin wobec bezdomnych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Jak narazie tylko jedna osoba odpowiedziała:

[B]"Szanowna Pani Katarzyno
> Nie jestem handlarzem psami,
> Mam po prostu małe pieski i chyba coś muszę z nimi zrobić,
> Przecież nie oddam ich do schroniska.
> Z całym szacunkiem, ale chyba ta ustawa nie jest do k0ońca przemyślana...
> Pozdrawiam"[/B]

Pełna kulturka

[B]Witam ponownie,
Ustawa przemyślana, czy też nie jest obowiązującym prawem i ma zapobiegac bezdomności zwierząt. Jesli nie mają Państwo co zrobić ze szczeniakami chętnie pomogę w znalezieniu im dobrych domów. Można zorganizować cały proces adopcji, wraz z wizytą przedadopcyjną u nowych właścicieli, tak aby mieli Państwo pewność, że Państwa psiaki trafią do dobrych domów i kochających właścicieli. Wiąże się to oczywiście z adopcją piesków, a nie ich sprzedażą za pieniądze. Jeśli nie planują Państwo dalszych miotów polecam stosowanie antykoncepcji u suczki (sterylizacja, kuracja hormonalna), dzięki czemu unikną Państwo podobnych problemów.

Życzę powodzenia i jeszcze raz pozdrawiam
Katarzyna[/B]

Link to comment
Share on other sites

Jak pojawią się porządne kary za znęcanie się nad zwierzętami, to i pieniądze się znajdą. Tymczasem policja nie reaguje na zgłoszenia. Nie dziwię się, ma sporo na głowie. Dlatego potrzebni są ludzi, którzy zajmą się wyłącznie sprawami zwierząt. Dziś czytałam o psach sprzedawanych na Krupówkach. Ludzie interweniowali, ale nikt się tym nie zainteresował. W końcu facet sprzedał szczeniaka za 100 zł, choć chciał 250. Sprzedał bezkarnie... Dziś jest o tym artykuł na Onecie.

Link to comment
Share on other sites

Tu ciekawy przypadek:
[url]http://allegro.pl/jack-russell-terrier-mozliwosc-dowozu-i2008978922.html[/url]
[B][COLOR=#ff0000]"
[/COLOR][/B]
Przedmiotem sprzedaży jest usługa pokazania szczenięcia oraz poinformowania o wszystkich potrzebach i zaletach danej rasy. Szczenie natomiast jest oddane gratis do wykonanej usługi. Co jest zgodne z nowa ustawa wchodząca w życie 01.01.2012."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebra12']Jak pojawią się porządne kary za znęcanie się nad zwierzętami, to i pieniądze się znajdą. Tymczasem policja nie reaguje na zgłoszenia. Nie dziwię się, ma sporo na głowie. Dlatego potrzebni są ludzi, którzy zajmą się wyłącznie sprawami zwierząt. Dziś czytałam o psach sprzedawanych na Krupówkach. Ludzie interweniowali, ale nikt się tym nie zainteresował. W końcu facet sprzedał szczeniaka za 100 zł, choć chciał 250. Sprzedał bezkarnie... Dziś jest o tym artykuł na Onecie.[/QUOTE]
Policja nie ma prawa odmówic przyjecia zgłoszenia czy zbyć ćgłaszajacego, jeśli coś takiego ma miejsce należy poprosić o imię i nazwisko funkcjonariusza i numer słuzbowy i poinfrmować go, ze w takim razie składasz skarge do Komendanta. To sa cwaniacy i trzeba na nich wymóc i nie dac sie spulić.

Link to comment
Share on other sites

A propos allegro:

Orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wyrok Trybunału (wielka izba) z dnia 12 lipca 2011 r. Sprawa C-324/09.

11. Rozdział II dyrektywy 2000/31 zawiera sekcję 4, zatytułowaną „Odpowiedzialność usługodawców będących pośrednikami”, która mieści w sobie art. 12–15.

12. Artykuł 14 dyrektywy 2000/31, zatytułowany „Hosting”, stanowi:

„1. Państwa członkowskie zapewniają, że w przypadku świadczenia usługi społeczeństwa informacyjnego polegającej na przechowywaniu informacji przekazanych przez usługobiorcę [B] usługodawca nie był [będzie] odpowiedzialny za informacje przechowywane na żądanie usługobiorcy, pod warunkiem że:

a) usługodawca nie ma wiarygodnych wiadomości o bezprawnym charakterze działalności lub informacji, a w odniesieniu do roszczeń odszkodowawczych – nie wie o stanie faktycznym lub okolicznościach, które w sposób oczywisty świadczą o tej bezprawności; lub

b) usługodawca podejmuje niezwłocznie odpowiednie działania w celu usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do informacji, gdy uzyska takie wiadomości lub zostanie o nich powiadomiony.[/B] - [I] jest furtka, bo przecież zgłaszamy nadużycia i naruszenia regulaminy - ergo: portale są powiadomione o popełnieniu przestępstwa [/I]

2. Ustęp 1 nie ma zastosowania, jeżeli usługobiorca działa z upoważnienia albo pod kontrolą usługodawcy.

[I] Problem zaczyna się tu: [/I]
[B] 3. Niniejszy artykuł nie ma wpływu na możliwość wymagania od usługodawcy przez sądy lub organy administracyjne, zgodnie z systemem prawnym państw członkowskich, żeby przerwał on naruszenia prawa lub im zapobiegł, oraz nie ma wpływu na możliwość ustanowienia procedur regulujących usuwanie lub uniemożliwianie dostępu do tych informacji przez państwa członkowskie”.[/B]

13. Artykuł 15 dyrektywy 2000/31, zatytułowany „Brak ogólnego obowiązku w zakresie nadzoru”, przewiduje:

„1. Państwa członkowskie nie nakładają na usługodawców świadczących usługi określone w art. 12, 13 i 14 ogólnego obowiązku nadzorowania informacji, które przekazują lub przechowują, ani ogólnego obowiązku aktywnego poszukiwania faktów i okoliczności wskazujących na bezprawną działalność.

[…]”.

14. Rozdział III dyrektywy 2000/31 zawiera między innymi art. 18, zatytułowany „Powództwo”, który stanowi:

[B]„1. Państwa członkowskie zadbają o to, żeby powództwa dostępne w prawie krajowym dotyczące usług społeczeństwa informacyjnego umożliwiały szybkie podjęcie środków, łącznie ze środkami tymczasowymi mającymi na celu przerwanie każdego rzekomego [podnoszonego] naruszenia prawa oraz zapobieżenie wszelkim dalszym szkodom.[/B]

Jest sie na co powoływać pisząc do allegro ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...