Jump to content
Dogomania

OSIEK - dwa psy na stacji paliw


mondralala

Recommended Posts

[SIZE=3][FONT=Calibri]Szukam kogoś, kto mógłby rozeznać sytuację i sprawdzić obecny stan dwóch psów (a właściwie to młodej gładkowłosej, płowo umaszczonej suczki oraz łaciatego, kudłatego , kulejącego psa) średniej wielkości, biegających w pobliżu stacji paliw „Slovnaft”, przy ul. Połanieckiej 26 w Osieku – w kierunku na Niekrasów – po drugiej stronie ulicy, kilkadziesiąt metrów bliżej Osieka jest też stacja „Orlenu”. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Psy te widziałam, gdy jechałam busem rejsowym i kierowca zatrzymał się chwilę na tej stacji (krótką chwilę, bo nie tankował). Oba prosiły pasażerów o jedzenie –były niesamowicie wygłodniałe a suka była bardzo chuda.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Przewoziłam psa, więc miałam trochę suchej karmy, dałam im też swoją bułkę, podzieloną na kawałki – zjadły to w dwie sekundy.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Nie wiem, czy te psy mają opiekuna na tej stacji, jednak ich wygląd i głód wskazywał raczej, że nie mają lub jest to ktoś nieodpowiedzialny. Psy biegają między samochodami wjeżdżającymi na stację
i wyjeżdżającymi z niej. Może kulawizna jednego z psów jest skutkiem wypadku z udziałem takiego samochodu? Miałam za mało czasu, by sprawdzić ich sytuację a mieszkam w Chorzowie, więc mam bardzo daleko do Osieka.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Niepokoi mnie, czy mają jakieś schronienie na zimę i jakąkolwiek opiekę.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Calibri][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Za każdą wiadomość będę wdzięczna ogromnie. Nie mogę podjąć żadnych działań pomocowych nie wiedząc, czy są to psy bezdomne czy mają opiekuna, a jeśli mają, to czy się o nie troszczy wystarczająca. Proszę o pomoc![/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Nie liczę na tłumy ochotników, ale nie gaśnie we mnie nadzieja, że znajdzie się choć jedna osoba, która nie ma tam daleko lub będzie tamtędy przejeżdżać i zechciałaby zapytać kogoś o te psy. Zima już je traktuje nocnym mrozem, nie wiadomo czy mają schronienie i jakiekolwiek regularne posiłki.
Jeśli są bezdomne lub zaniedbywane, to zgłosiłabym ich sprawę do gminy, ale muszę wpierw znać ich status (bezdomne czy "domne") i wiedzieć, jaki jest ich aktualny stan (chude, chore czy w normie).

Link to comment
Share on other sites

Tak, to Osiek koło Tarnobrzegu. Nie wiem nawet, czy te psy tam jeszcze są. I czy oba czy jeden. Są tam dwie stacje benzynowe: Orlenu i Slovnaftu, ta druga prowadzona przez firmę "Soma" i o tę drugą właśnie chodzi. Zapamiętałam nazwę "Slovnaft" i Osiek, widziałam jeszcze, że mijaliśmy po przeciwnej stronie "Orlen" a resztę ustaliłam z internetu. Ogromnie żałuję, że nie mogłam się niczego dowiedzieć o nich sama, ale kierowca się śpieszył a pasażerowie też nie byli wyrozumiali dla moich wydziwiań.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...