Jump to content
Dogomania

czipowanie


Flaire

Recommended Posts

[quote name='LeksA']dzis czipowalam psa w klinice molickiego w dabrowie gorniczej ... koszt czipowania : 70 zl ...za paszport 85 ...widze ze u nas drozej niz w wawie :/[/QUOTE]
Fajnego masz weta... :cool3: Z tego co wiem to koszt paszportu jest urzędowy, za chipa ceny się wahają o 5 zł w te czy we wte...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeksA']dzis czipowalam psa w klinice molickiego w dabrowie gorniczej ... koszt czipowania : 70 zl ...[B]za paszport 85[/B] ...widze ze u nas drozej niz w wawie :/[/quote]
:crazyeye:

przeciez cena za paszport jest cena urzedowa i powinna wynosic 51 czy 52 zl !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']

przeciez cena za paszport jest cena urzedowa i powinna wynosic 51 czy 52 zl !![/quote]
Dokładnie tak - cena za paszport (druk+wypisanie) jest ustalona przez Izbę Lek-Wet. To cena czipa może się wahać. U nas w mieście czip + paszport kosztuje ok. 110zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_33']Ja w zeszłym roku chipowałam psa-bezpłatnie,a za paszport musiałam zapłacić 100 zł.[/quote]

jak widac nie tylko u mnie ceny sa podnoszone :/

paszportu nie wyrabialam ale pani w rejestracji powiedziala : "cena paszportu to chyba 80 zl ... hmmm czy 85" - dziwne ze ona jako osoba kasujaca wszystkich nie wiedziala dokladnie :/ no a moze poprostu sie czepiam..moze malo paszportow wystawiaja... generalnie cala klinika jest droga..ale maja dobry sprzet i pracuja 24 h ..cos za cos

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeksA']paszportu nie wyrabialam ale pani w rejestracji powiedziala : "cena paszportu to chyba 80 zl ... hmmm czy 85" [/quote]Może jej chodziło o to, że tyle kosztuje czip+paszport?

[quote name='LeksA']generalnie cala klinika jest droga..ale maja dobry sprzet i pracuja 24 h ..cos za cos[/quote]No moja też ma dobry sprzęt i otwarta 24 godziny na dobę, ale za paszport urzędowo biorą 51 zł...

[quote name='coztego']Może te w Dąbrowie są wyjątkowo ładnie wypisane[/quote]Ja, prawdę mówiąc, dopłaciłabym za to, bo w Misi paszporcie bazgroły niesamowite... :roll: Czyli w sumie, jak pisała LeksA, coś za coś ;-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Może jej chodziło o to, że tyle kosztuje czip+paszport?

No moja też ma dobry sprzęt i otwarta 24 godziny na dobę, ale za paszport urzędowo biorą 51 zł...

[quote]

za sam czip zaplacilam 70 zl (mozliwe ze kobieta w rejestracji poprostu sie pomylila ..nie dopytywalam sie bo paszport poki co nie byl mi potrzebny)

ma to raczej charakter malego monopolu...bo to najlepiej wyposazona lecznica w okolicy , prowadza szpital i wiekszosc sprzetu maja na miejscu , a konkurencja niestety najblizej w siemianowicach lub katowicach wiec ...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Wiem że to "stary" wątek ale potrzebuję pomocy.
Zaczipowany pies zmienia właściciela - gdzie trzeba zgłosić zmianę danych właściciela żeby i te "czipowe" zostały zmienione ?
Umowa przekazania psa podpisana, w książeczce "zdrowia" dane zmienione a co z czipem ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']Wiem że to "stary" wątek ale potrzebuję pomocy.
Zaczipowany pies zmienia właściciela - gdzie trzeba zgłosić zmianę danych właściciela żeby i te "czipowe" zostały zmienione ?
Umowa przekazania psa podpisana, w książeczce "zdrowia" dane zmienione a co z czipem ??[/quote]
Jeśli to chipowanie znalazło się w bazie danych, to trzeba zgłaszać właśnie tam. W lecznicy, gdzie pies był chipowany należy się dowiedzieć, czy dane były podane do jakiejś bazy (w Polsce podobno są 2 takie bazy :roll: ), a następnie skontaktować się z bazą i podać zmiany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']dzięki :)
teraz będę szukać "bazy" ... a może Ty wiesz czy jest (i gdzie) taka baza w Warszawie ...[/quote]
Te bazy są jakieś bardziej ogólne, nie warszawskie czy inne. Jak dobrze poszukasz na dogo, to powinnaś znaleźć namiary, bo ten temat był już poruszany. A jak już znajdziesz, to wrzuć link, proszę, bo ja też muszę się tym zająć, ale zawsze brakuje czasu albo chęci :oops: .

Link to comment
Share on other sites

Ok - będę szukać !!! ;)

ja tutaj trafiłam właśnie przez "szukanie" - wszędzie jest o czipowaniu a nigdzie nie mogłam znaleźć właśnie tego co zrobić (od której strony zacząć ) gdy czipowany pies zmienia właściciela ... :evil_lol:

w okolicznych (moich) lecznicach powiedzieli mi "zmienić dane w książeczce i paszporcie" - no ok ale to nie rozwiązuje problemu bo w bazie poprzedni właściciel - teraz poszukam lecznicy, która ma "jakiś bezpośredni dostęp do bazy" ... tak żeby wszystko zmienić na miejscu - ktoś gdzieś musi przecież wprowadzić albo przesłać nowe dane dotyczące konkretnego czipa ...

jak rozpracuję cały system to opiszę ... myślę że będzie to szbko :)

Link to comment
Share on other sites

Ogólnopolska baza danych psiowych to:
[url]http://www.identyfikacja.pl/nusite/[/url]

Oni z kolei współpracują z ogólnoeuropejską bazą danych
[url]http://www.europetnet.com/[/url]

Przy chipowaniu wet powinien zgłosić dane właśnie tam ([url]www.identyfikacja.pl)[/url]. Tam też należy zgłaszać zmiany danych dotyczących zaczipowanego psiska. Niestety mój wet mnie delikatnie rzecz mówiąc oszukał i psa (nr chipa i informacje) musiałam zgłosić sama - bo po co psu czip, za którym nie idą żadne wiadomości... To zgłoszenie/umieszczenie w bazie danych jest odpłatne (jakieś 30 zł), jeśli się to robi tak, jak ja, czyli indywidualnie. Jeśli robi to wet, to zazwyczaj ma umowę z tą*firmą obsługującą bazę danych i powinno to być w cenie czipowania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...