Jump to content
Dogomania

Grosik zagryziony. Tragedia kilkunastu psów. Głodują. Zbieramy karmę. Szukamy DT/DS


Cajus JB

Recommended Posts

  • Replies 345
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawiamy się z Anką czy nie wziąć tej małej na tymczas (pomysł o dziwo mojej siostry), skoro szczeniak który miał trafić do nas znalazł DS. Będziemy miały 3 tyg. na znalezienie domu, a skoro nie boi się ludzi, to nie powinno być większych problemów. Na pewno będzie łatwiej znaleźć dom, kiedy się ją wyciągnie z tej patologicznej rodziny. Te maluchy mają już 4 miesiące i z każdym miesiącem trudniej będzie im znaleźć DS, więc trzeba szybko działać. No chyba że pstryknąć maluchom naprawdę fajne fotki i ogłaszać nie wyciągając ich stamtąd.
Co o tym myślicie? Czy szczenięta (rudasek i mała) mają zrobione wirusówki?
Czy ktoś mógłby napisać coś o poszczególnym psie, to zrobiłabym im ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

te dwa szczeniaczki o których mówimy to sa od innej rodziny, tez patologicznej, ale troszke mniej, nie mają środków do życia i nie mają z czego utrzymać psów, te psiaki nie były szczepione ani na wirusówke, ani na wsciekliznę, bo oni nie maja z czego , a wójt za ich psy nie zapłaci, zgodził sie tylko na psy od szeryfów, bo interweniowało Toz.Kiedys dałam jej tabletki na robaki dla suki i miała da tez szczeniakom, ale czy dała to nie wiem. Cajus co znaczy koordynowanie adopcjami, bo nie wiem o co chodzi, owszem mam kontakt z szeryfami, ale oni teraz mieszkają troszke dalej niż w Osiecinach i nie mam za bardzo możliwości dojezdzania do nich z byt często, juz i tak sie sprzeczam z męzem o te psy

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img38.imageshack.us/img38/6453/puszek1o.jpg[/IMG]


a ten mały Puszek..... jaka jest jego sytuacja.....
dlaczego pytam właśnie o niego?
odpowiedzią jest banerek w moim podpisie....
ale pomóc chciałabym nie tylko jemu....

Edited by mari23
Link to comment
Share on other sites

[quote name='sdal2']te dwa szczeniaczki o których mówimy to sa od innej rodziny, tez patologicznej, ale troszke mniej, nie mają środków do życia i nie mają z czego utrzymać psów, te psiaki nie były szczepione ani na wirusówke, ani na wsciekliznę, bo oni nie maja z czego , a wójt za ich psy nie zapłaci, zgodził sie tylko na psy od szeryfów, bo interweniowało Toz.Kiedys dałam jej tabletki na robaki dla suki i miała da tez szczeniakom, ale czy dała to nie wiem. Cajus co znaczy koordynowanie adopcjami, bo nie wiem o co chodzi, owszem mam kontakt z szeryfami, ale oni teraz mieszkają troszke dalej niż w Osiecinach i nie mam za bardzo możliwości dojezdzania do nich z byt często, juz i tak sie sprzeczam z męzem o te psy[/QUOTE]


Koordynowanie adopcjami, tzn. podajesz nam info o psiakach i nr tel. w ogłoszeniu jest do Ciebie. Nikt z nas nie miał bezpośredniego kontaktu z psami, dlatego taka pomoc z Twojej strony jest bardzo ważna.

Co do malucha, to kaja69 mogłaby nam pomóc w transporcie. Zaraz nastukam maila do mojego weta i zapytam się czy jaki byłby koszt szczepienia szczeniaka na wirusówki u nas - wiem, że on ma najtaniej w Toruniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23'][IMG]http://img38.imageshack.us/img38/6453/puszek1o.jpg[/IMG]


a ten mały Puszek..... jaka jest jego sytuacja.....
dlaczego pytam właśnie o niego?
odpowiedzią jest banerek w moim podpisie....
ale pomóc chciałabym nie tylko jemu....[/QUOTE]


Puszek to stary , zniszczony pies , nawet na głowie widac urazy i strupy od gryzienia sie z innymi psami, ogólnie mówiąc wszystkie te psy sa niedozywione , a co za tym idzie ich wygląd tez nie wpływa korzystnie na adopcje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgnieszkaO']Koordynowanie adopcjami, tzn. podajesz nam info o psiakach i nr tel. w ogłoszeniu jest do Ciebie. Nikt z nas nie miał bezpośredniego kontaktu z psami, dlatego taka pomoc z Twojej strony jest bardzo ważna.

Co do malucha, to kaja69 mogłaby nam pomóc w transporcie. Zaraz nastukam maila do mojego weta i zapytam się czy jaki byłby koszt szczepienia szczeniaka na wirusówki u nas - wiem, że on ma najtaniej w Toruniu.[/QUOTE]

jesli chodzi o takie kordynowanie to nie ma sprawy, ale od razu ostrzegam że ci ludzie sa chorzy na głowe i kazdego psa od nich wyciągnąc bedzie trudno, we wtorek sterylizowalismy sarę, jeszcze nie ma jej zdjęcia wstawionego, ale jest podobna do Górala, to już włascicielka twierdzi że sary nie odda bo jest do niej przywiązana, trzeba będzie zabierac te psy siłą. Jeżeli chodzi o szczepionki dla szczeniąt to ja pracuje w lecznicy i mogeje zaszczepic naprawde po niskiej cenie, ale oni nie zapłacą, a ja juz jestem ostatnio wypompowana z kasy, a szef za darmo nie da. Super by było jakby suczka znalazła domek, a i może bratu by sie poszczęsciło, musimy tez zebrac kaske na sterylizacje matki, bo znowu zajdzie w ciążę, a najlepiej tez by było ją zabrać, bo ludzie jej nie chca, a jest podobna do córki, troszke taka szorstkowłosa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sdal2']Puszek to stary , zniszczony pies , nawet na głowie widac urazy i strupy od gryzienia sie z innymi psami, ogólnie mówiąc wszystkie te psy sa niedozywione , a co za tym idzie ich wygląd tez nie wpływa korzystnie na adopcje.[/QUOTE]

śliczny jest - wykąpać go i wyczesać tylko to cudo będzie....
ja na takie pieski nie oczami, a sercem patrzę...
gdybym mieszkała bliżej - wzięłabym go na BDT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']śliczny jest - wykąpać go i wyczesać tylko to cudo będzie....
ja na takie pieski nie oczami, a sercem patrzę...
gdybym mieszkała bliżej - wzięłabym go na BDT[/QUOTE]


tak to prawda podobny jest do Kilerka, ale Kilerek chociaż ostanie dni życia spędziła w szczęśliwej , kochającej rodzinie, a Puszkowi to chyba nie będzie dane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sdal2']tak to prawda podobny jest do Kilerka, ale Kilerek chociaż ostanie dni życia spędziła w szczęśliwej , kochającej rodzinie, a Puszkowi to chyba nie będzie dane.[/QUOTE]

i właśnie z tego powodu wciąż o nim myślę... o nim i jego towarzyszach niedoli :(

Link to comment
Share on other sites

Zmienię tytuł wątku. Jakiś pomysł na niego? Daleko ten potencjalny DT? Wieczorem to ogarnę. Teraz zostało mi znów tylko parę minut.

Jeśli są wygłodniałe może tak było, ale się znają. Nie dojdziemy przyczyny odejścia Groszka. Trzeba działać szybko. Jeśli doszło do zagryzienia psy można będzie można spróbować odbierać interwencyjnie.

Zrobię wydarzenie na fb.

Edited by Cajus JB
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dzisiaj z Kasia czyli z dt z Inowrocławia...podesłałam watek i mam nadzieję ,ze Kasia sie zarejestruje:) Póki co ,mam do przekazania,ze sytuacja u Kasi sie zmieniła i wzięcie szczeniorka na dt nie wchodzi w grę,bo Kasia bedzie teraz częściej poza domem,jak juz ,to wolałaby dorosłego psa...

Link to comment
Share on other sites

tam od czasu do czasu dochodziło do zagryzeń , a to szczeniaki od suk niejeden raz zostały zagryzione, a to jakis słabszy osobnik, owszem znały się, ale jesli chodzi o jedzenie to i wśród ludzi dochodzi do nieporozumień jeżeli nie maja co do garnka włożyc , każdy jeśc chce, także myślę że Grosik stracił życie w walce o jedzenie. Kiedys Ci ludzie mieli i 16 psów nie licząc szczeniąt od każdej suki przynajmniej raz do roku, częśc pozdychała ze starości, a to samochód przejechał, a to się zagryzły, teraz mają 9 psów, i 2 psy u jej syna i synowej, które tez żyja w kiepskich warunkach i niejeden raz nic nie jedzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']śliczny jest - wykąpać go i wyczesać tylko to cudo będzie....
ja na takie pieski nie oczami, a sercem patrzę...
gdybym mieszkała bliżej - wzięłabym go na BDT[/QUOTE]

Marysiu lepszego życia niz w domku u Ciebie nie mozna by sobie wymarzyć dla niego:) ale to jest starszy,zabiedzony pies,bez szczepień...Marysiu odległośc to nie problem,ale nie wiem jak długo wirus nosówki jest aktywny...wiesz co mam na mysli...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...