Jump to content
Dogomania

Brekkies


Agnes

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

To włoska karma w świetnej cenie , też z dobrą jakością.

Osobiście uważam że jest lepsza o wiele od PURINY.

Mój pies jadł 15 kg z wołowiną i 2 x 20kg z kurczakiem, sąsiada pies zjadł 2 x 20 kg z jagnięciną ( L&R ).

Troszkę już jej zjadły i świetnie się czują i napewno bedą ją jadły , POLECAM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

W sumie za tą kasę można nabyć obecnie w Polsce, karmy z o wiele bardziej interesującym składzie niż Brekkies. Np. wersja z jagnięciną (zakładam, że chodzi o Advance Brekkies):

[quote name='Brekkies'] [B] Lamb (15%), rice (15%), maize, dehydrated poultry proteins,maize gluten meal, maize flour,[/B] animal fat (preserved with vitamin E), hydrolysed animal proteins,beet pulp, brewers yeast, fish oil, potassium chloride, plasma proteins, tetrasodium pyrophosphate, , citrics extract rich in bioflavonoids.
Vitamin A, 20000 IU/kg; Vitamin D3, 1500 IU/kg; Vitamin E (a-tocopherol),450 mg/kg; Vitamin C, 350 mg/kg; Copper (copper sulphate pentahydrate), 8.8 mg/kg; Taurine 1200 mg/Kg; zinc 170 mg/Kg, biotin 3 mg/Kg.[/quote]


A więc w podstawowym składzie widzimy min. 15% jagnięciny (nie mączki z jagnięciny), ryż, kukurydzę, odwodnione białko drobiowe, gluten kukurydziany, mączkę kukurydzianą i tłuszcz zwierzęcy. Jeśli to ma być karma dla psów z uczuleniami to jej nie polecam. Przede wszystkim są tam dwa produkty o nieustalonym pochodzeniu gatunkowym: białko drobiowe i tłuszcz zwierzęcy. Ponieważ producent nie podaje nazwy gatunkowej najprawdopodobniej z partii na partię nie jest w stanie podać dokładnego składu mieszanki. Dodatkowo za dużo w tej karmie części zbożowej pies to nie krowa czy tez koń.

Link to comment
Share on other sites

Cale mnostwo swietnych karm: Acana, Bosch, Belcando, Nutra Nuggets, PROformance. Mogę je polecić z czystym sumieniem :cool3: Duuuuużo wyższa półka niż marketowe karmy.

O każdej z nich jest temat. Poczytaj. Wersje Adult (podstawowa karma dla doroslych psow o normalnych aktywnosci) kosztują ok 120zl, wersje z jagnięciną czy dla szczeniąt trochę wiecej, wlasnie ok 150zl. Z powyższych karm ja najbardziej zadowolona bylam z Acany więc też i nią najbardziej polecam :)

Z tym że z tymi karmami "dla alergikow" z jagnięciną to u większosci producentow jest z leksza ściema. Bo jak sie wczyta w sklad to okazuje sie ze i tak w skladzie jest drob, bialko kurze i tłuszcz z kurczaka ;-). Więc w przypadku prawdziwego alergika taka karma nie za duzo da. Ale u większosc psow wystąpi poprawa, bo taka karma jest bardziej lekkostrawna.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 3 years later...

Odświeżam temat. Wyprowadzam chwilowo sąsiadom psa. Kastrat, około 15kg, kundelek, chyba 8 lat. Niby, zdrowy, niby żwawy, ale czegoś mu brakuje. Skóra trochę sucha, włos przetłuszczony, trochę wyłazi, za piłeczką pobiegnie ale też bez jakiejś specjalnej radochy. W piątek kupowałam mu karmę. Brekkies, mi ta nazwa nic nie mówi, ale w internecie znalazłam skład:
Zboża ( min. 4 ryżu % i zawierają pszenicy i kukurydzy ), mięso i produkty uboczne mięsa (min. 14 % kurczaka) , oleje i tłuszcze pochodzenia roślinnego , roślinne ekstrakty białkowe , składniki mineralne. Zawiera przeciwutleniacze i barwniki.
Jak dla mnie skład, hmm, pozostawia wiele do życzenia. Może warto zaproponować sąsiadom coś innego, tylko co? Karma kosztowała 10zł/kg, granulki porównywalne do 2groszy (ziarenka różnego kształtu, ale średnii mniej więcej tej wielkości).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...