Jump to content
Dogomania

Wyżeł Weimarski, młody pies! Dom i opłata, schronisko lub las. Pomocy!


kopiko

Recommended Posts

Witam serdecznie. Opiszę Wam pewną sytuacje;
Dziś rano będąc na rynku Włocławskim chodził mężczyzna z Wyżłem Weimarskim, rocznym i krzyczał; oddam psa, oddam psa!
Podeszłam do niego i wypytałam wszystko dokładnie. Facet stwierdził, że jednak chcę za karmę 500 zł, którą go futrował. Pokazał mi jego zdjęcie jak wyglądał gdy przybłąkał się do niego (sama skóra i kości). Co prawda pies teraz jest w stanie idealnym.
Brakuje mu miłości i czułości. Kładł się na mnie, siadał mi na kolanach. Przytulał się strasznie. Ma piękne brązowe oczy. Powiedziałam, że mu pomogę. Potem zaczął opowiadać, iż stawia nowy dom gdzieś obok lasów i pies się przybląkał. Dziennie przebiega hektary. Facet ma ogrodzoną posesje. Zaproponował mi, żebym sobie sprzedała go za ile chcę to wtedy reszta dla mnie. Sądze, że pewnie sprzedał by go za 300- 400 zł gdybym z nim dłużej pogadała. Wyjeżdża w tygodniu do Warszawy i nie ma gdzie go zostawić. Chcę go oddać do schroniska, albo wypuścić do lasu.
Prosił abym mu pomogła. On może psa dowieźć. Nawet ugadaliśmy się tak, że ja psa wezmę (albo jakas osoba) i zapłacę mu jak go 'sprzedam'. Będę próbowała zaniżyć cene 'za karmę'. Nie mogę mu pomóc! Niestety mam 2 duże Dogi i kota, który w wieku 10 dni miał zostać zakopany do ziemi . Nie mogę go wziąć do siebie. Mamy trochę zakręconą sytuacje bo wyprowadzamy się niedługo, a tu gdzie mieszkam nie mam gdzie go wziąć. Jest młody, jak wiadomo wyżły są trochę nadpobudliwe, a zresztą młode.
Nie wiem czy jesteście w stanie mi pomóc, ale choć nakierujcie. On nie może iść do schroniska, ponieważ ten pies musi dużo biegać.. Potrzebuje czułości i dobrej ręki.
Co prawda tatuażu nie ma( może byśmy właściciela znaleźli...), ale stwierdzam, że to prawdziwy Weimar, a lekarz Weterynarii powiedział, że więcej jak rok mieć nie może.
To nie jest ogłoszenie tylko wielka prośba o pomoc!
Ps. Mój wpis trochę się nie klei za co serdecznie przepraszam.
Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...