Jump to content
Dogomania

dofinansowanie na założenie hodowli


CookieMonster

Recommended Posts

Moim skromnym zdaniem hodowla to nie firma. Pseudo-hodowla ależ oczywiście. Ale prawdziwa hodowla to pasja, hobby i niestety spore wydatki. Zainwestujesz, ale w co? Chcesz kupić 10 suk hodowlanych i 3 reproduktory czy co? Psów nie rozmnaża się bezmyślnie, hodowcy dążą do polepszenia danej rasy, nierzadko "siedzą" wiele lat w papierkach i studiują co by tu i jak poprawić, jak nie zaszkodzić... Myślisz że będzie kasa jak będą szczeniaki sprzedane-ok, będzie. Ale ta kasa kasa pójdzie w szybkim tempie na dobrą karmę, wystawy, szkolenia, pielęgnację, weterynarza... Moje psy nie są rasowe. A i tak ledwo ledwo daję radę z ich utrzymaniem. Chociaż przygarniając w styczniu jednego z nich, miałam świadomość wydatków. Nie ważne czy rodowód czy nie- i tak trzeba dbać o przyjaciela. Przez dwa miesiące dwa razy w tygodniu jeździliśmy do weterynarza i za jedną wizytę średnio 80zł. Policz sobie jak to się opłaca... Moim zdaniem wcale! :D
Nawet o takie hodowlane w celach konsumpcyjnych zwierzaczki jak świnki czy króliki trzeba dbać i odpowiednio słono płacić np za weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

No wiadomo hodowla to ni e firma , ale praca jak najbardziej - i to na caly etat.Założenie i prowadzenie stronki internetowej - to tez do tego zaliczamy . No i właśnie jest dużo wydadków !
Kocham zwierzeta i wiadomo przed założeniem hodowli trzeba pierw duzo poczytac podowiadywac sie itp. , ale ja pytam teoretycznie na przyszłość.
I dlaczego od razu piszesz 13 suk itp , wystarczy mieć 1 lub 2 suczki za które zapłaci sie ok 4 tyś., ceniący sie reproduktor bierze za "randke" też z tysiac zł .Kupno posłan, klatek , tronsporterów , wpis do zwiazku kynologicznego i wszelkie oplaty z załozeniem hodowli , wyjazdy na wystawy , weterynarz , karma itp -jak na początek sporo wydatków , wiec dlaczego nie dofinansowanie ?!!!!!!!!!!
Dlatego nadal pytam jest opcja na jakies wsparcie na początek ?????

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak to dokładnie jest, ale hodowla musi być zarejstrowana, ale chyba nie jako firma. Dofinansowania nie ma na wszystko jak leci, są pewne sektory gospodarcze na które przysługuje dofinansowanie. Trzeba wypełniać masę papierów, podań itp. Dodatkowo trzeba mieć jakiś swój wkład.
Ale o czym zresztą my mówimy...
Piszesz że hodowla to nie firma, ale praca jak najbardziej, dodatkowo że jesteś osobą bezrobotną. Zdajesz sobie sprawę że z hodowli nie czerpie się zysków? A napewno nie takich jak sobie życzy większośc z nas "wyciągać" na miesiąc. To jest kosztowne hobby, nic więcej. Przypuśćmy że dostajesz 10tys., kupujesz sukę, wszystkie te rzeczy o ktorych mówisz, suka pokryta, w czasie ciąży są komplikacje- albo operacja za 15tys. albo śmierć psa. A Ty nie masz pieniędzy już. I co?
Jeszcze raz powtórzę- z hodowli nie ma pieniędzy.
Ja od jakiś 6 lat bezustannie czytam na temat interesujących mnie ras. Kiedyś marzyłam o hodowli, a teraz mam coraz więcej wątpliwości. Nie mam warunków, pieniędzy, czasu, nie jestem gotowa. trzeba umieć ponieść ewentualne konsekwencje, szczeniaki się same na świat nie proszą.
Idź do swojego miasta, do tzw. "inkubatora przedsiębiorczości", tam fachowcy fajnie wytłumaczą jaka działalnośc gospodarcza przynosi zyski i jak trzeba się starać o pieniądze z UP lub Unii. To polecam. Hodowlę odradzam.

Link to comment
Share on other sites

Ach no tak ...nie łatwo mieć hodowle.... Ale dla bezrobotnej od zawsze :eviltong: Oprócz jak zawsze siedzenia w domu ,doszło by pochłaniające , przyjemne , cieszące zajęcie ... no ale są plusy i minusy wiadomo ...Dodam może dla wyjaśnienia - sprostowania ...to jak napisałam że wymysliłam dzis ze założe firme-hodowle to bylo raczej takim przebyskiem , chwilowym natchnieniem , pragnieniem , a nie konkretnym planem na życie .Pytanie z ciekawosci , bo pytac nie szkodzi .prawda ?! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie szkodzi. Ale zarabianie na zwierzętach szkodzi. Przede wszystkim im.
Hodowla to nie tylko radości i przyjemności, ale także smutki i rozterki. Czasem ogromne.
Nie mam nic przeciwko osobom bezrobotnym, bo dobrze wiem jaka jest ich liczba w naszym kraju, i że to nie jest w głownej mierze ich wina. Sama kończę studia i mam nadzieję gdzieś podjąć pracę. Więc nie snuj insynuacji. Chodzi mi o brak dochodów, które by można przeznaczyć na zwierzęta, bo to Ty na nie zarabiasz a nie one na Ciebie.
Ja nie mam nic więcej do dodania, może ktoś jeszcze się wypowie.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Mi się wydaje, że to się nie bardzo opłaci bo dostać możesz np. 18 tyś , ale potem MUSISZ płacić składkę ZUS( chyba połowę przez rok, ale to i tak daje 4200PLN) , comiesięczne PITy czyli pomoc jakiego księgowego by się przydała ( też koszt, min 2400PLN ), a lepiej z niego skorzystać bo Urząd Skarbowy tylko czai się na wtopę w stylu wliczenia czegoś w koszty co ich zdaniem kosztem nie jest itp, trzeba w przepisach być . Licząc zakup psa ( naprawdę dobrego, min 2000-2500, a za granicą lekko 1000euro) , np. szczeniaka musisz wydać na jego szkolenie potem wystawy i groomer ( jak rasa wymaga szczególnych zabiegów ). I właściwie po roku masz po kasie, a zanim psa rozmnożysz to co najmniej jeszcze rok.
olusia06022 - fajnie, że masz takie spojrzenie na hodowlę tylko szkoda, że tzw. hodowcy tak na nią nie patrzą :( Dla 90% z nich ( w mojej rasie na przykład w Polsce ) to CZYSTY BIZNES !!! Kupuje się suczkę, robi hodowlaneczkę , może jakieś badania, ale nie za dużo bo po co, przecież widać, że zdrowy i jedziemy z produkcją bo na pewno NIE JEST to hodowla. Kryje się tym co jest pod ręką, u znajomka bo kryje wszystko, bez pytania o cokolwiek, za przystępną cenę , a nabywcom wciska kity jakie to szczeniaki rewelacyjne. Nie ma mowy o czymś takim jak dobór hodowlany, doskonalenie. I tak idzie miocik za miotem, krycia cieczka w cieczkę też , z miłości do rasy oczywiście bo tak piękne szczeniaki są . Ohydne to, ale PRAWDZIWE. Generalna zasada tych 'hodowców' to : minimum nakładów, maksimum zysku !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...