Jump to content
Dogomania

Problem jak uzyskac rodowod


wozniakus

Recommended Posts

Z województwa pomorskiego można takie prześwietlenie wykonać u dr Kończaka (Rumia). Następnie listem poleconym wysyła się zdjęcia i rodowód do Wrocławia do dr Siembieda we Wrocławiu. Bardzo wygodne rozwiązanie, a koszty są porównywalne, czy nawet tańsze niż jazda do Olsztyna z psem.[B][/B][COLOR=#666666][SIZE=2][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='sachma']nie ufam poczcie... już kilka przesyłek mi zaginęło w akcji.. wolę pojechać i wszystko załatwić od ręki...[/QUOTE]

My wysyłaliśmy, bo w Bstoku nie ma uprawnionego do wpisu lekarza i tuż przed świętami dostaliśmy pocztą rodowód z wpisem... HD:A :multi:

Link to comment
Share on other sites

co do tematu wszystko zostało napisane,ale chciałam jeszcze zaznaczyć,że nawet jakby to była suczka rasowa to trzeba by było wyrobić rodowód, zaliczyć wystawy, zrobić hodowlankę, badania, zatwierdzić hodowle,przydomek,
no i to by potrwało,a suczka itak już ma dużo lat, tym bardziej,że pierwsze krycie to do ok 3 lat najlepiej

Link to comment
Share on other sites

Ch. Pl można zrobić w pół roku, to i hodowlankę da radę zrobić w kilka tygodni :P Zdobyć 3 czy 4 (nie pamiętam dokładnie ile, a nie chce mi się sprawdzać) doskonałe to 3-4 wystawy o ile pies jest dobrze zbudowany - mój na każdej ma tylko doskonałe. Rejestracja przydomka może trochę potrwać, ale myślę że w pół roku da się zamknąć, badania można zrobić też b. szybko - jedyne co trzeba mieć to kasę na to wszystko i można zrobić nie tylko hodowlankę ale i Championat.
Suka ma dopiero pół roku, czyli jeszcze szczyl - czas jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']Ch. Pl można zrobić w pół roku, to i hodowlankę da radę zrobić w kilka tygodni :P Zdobyć 3 czy 4 (nie pamiętam dokładnie ile, a nie chce mi się sprawdzać) doskonałe to 3-4 wystawy o ile pies jest dobrze zbudowany - mój na każdej ma tylko doskonałe. [/QUOTE]

Hodowlanka to 3 doskonałe dla psa i 3 doskonałe ALBO bardzo dobre dla suki. Więc suka może mieć 3 bdb i już ma uprawnienia. Jedna ocena musi być z wystawy międzynarodowej lub klubowej :) także trudno NIE ZROBIĆ hodowlanki dla suki ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='smerfetka123']co do tematu wszystko zostało napisane,ale chciałam jeszcze zaznaczyć,że nawet jakby to była suczka rasowa to trzeba by było wyrobić rodowód, zaliczyć wystawy, zrobić hodowlankę, badania, zatwierdzić hodowle,przydomek,
no i to by potrwało,a suczka itak już ma dużo lat, tym bardziej,że pierwsze krycie to do ok 3 lat najlepiej[/QUOTE]

Dokładnie smerfetka123
a ja zachęcam właściciela do sterylizacji suczki po około 2 miesiącach pierwszej cieczce :cool1: tym bardziej, że planuje zakup psa i suczkę kupował celem rozmnażania :cool3: Co ewidentnie widać w jego postach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']Dokładnie smerfetka123
a ja zachęcam właściciela do sterylizacji suczki po około 2 miesiącach pierwszej cieczce :cool1: tym bardziej, że planuje zakup psa i suczkę kupował celem rozmnażania :cool3: Co ewidentnie widać w jego postach[/QUOTE]

Ale napisał również,że nie chce "nielegalnych" szczeniąt i produkcji kolejnych pseudo.
I wniosek,iż sunia była kupiona "celem rozmnażania" też jest trochę naciągany.
To,że pyta, jak zdobyć upranienia dla psicy i móc mieć po niej szczyle nie znaczy,że kupiona została jako maszynka do porodów.

[B]Wozniakus-[/B] jeśli jednak wpadnie Ci taki głupi pomysł do głowy, pamiętaj,że od niedawna mamy nową ustawę. Wdł. niej nie można już rozmanażać i sprzedawać psów nie będąc właścicielem zarejestrowanej hodowli.
I dla Twojego spokoju i zdrowia suni naprawdę lepiej ją wysterylizować.
Ominie Cię zabawa w odganianie absztyfikantów, ich śpiewy pod oknami oraz co jest dość częste- ciąże urojone suni.
Pozdrawiam

Edited by kropka77
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mnie bardzo zastanawia jedna rzecz.. pytanie zadała osoba która ma takie pojęcie o hodowli i psach że nie potrafi rozróżnić pseudo od normalnej jest to jej pierwszy pies... a już myśli o zakładaniu hodowli!!!
ja mam psy od ok 20 lat pierwszy do nas trafił jak miałam 5 lat i nie pamiętam okresu kiedy by psa nie było!
Ktoś kto ma psa od 2-5 miesięcy nie wie jaka to jest ciężka praca opieki i socjalizacji dorastającego "buntownika"
jakie nakłady finansowe kiedy "coś" się stanie, ile czasu trzeba poświęcić żeby zająć się chorym psem...... batalie z weterynarzami zanim trafi się na tego właściwego który potrafi powiedzieć"nie wiem" skonsultować się z kimś innym a nie leczyć "na pałę".
a to tylko opieka nad "petem"
a gdzie do tego hodowla... znalezienie psów o odpowiednich charakterem i eksterierem( zeby to ocenić muszą mieć na pewno więcej niż 8 tygodni!!), wystawy, badania- potem sama opieka nad szczeniakami - to przeorganizowanie sobie życia pod maluchy... co jak matka nie będzie mogła karmić albo dojdzie do komplikacji, są szczeniaki którymi trzeba się zająć jeszcze dodatkowo bo są za słabe, pilnowanie żeby szczeniąt nie przygniotła - to jest opieka 24h/7!!!!!
TO NIE JEST BAJKA Z PIĘKNYMI SZCZENIACZKAMI NA KOLANKACH!!!
dalsza opieka medyczna matki i szczeniaków, a co najważniejsze znalezienie domów dla maluchów!!!!
do takich planów to nie dość że trzeba znać się na psach poczytać o genetyce, regulaminy hodowli, wzorce rasy,
jak się myśli poważnie o hodowli to czasami na sukę czeka się pare lat po wymarzonym skojarzeniu na krycie jeździ setki kilometrów....
to jest pasja i WIEDZA!!!!

Nie chcę oceniać tylko ostrzec żeby nie było za późno.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...