Jump to content
Dogomania

Karmienie szczeniaka 7 tyg


bartek_ww

Recommended Posts

Witam,

Z góry przepraszam, że pewnie dubluje post.
Od wczoraj jest dumnym posiadaczem weimarka.
Przerażałem naprawdę wiele forów i zakręciło mi się w głowie, możliwe, że przez to, że całą noc nie spałem, bo Korek (tak się wabi całą noc płakał i za wszelką cenę chciał dostać się do łóżka).

Zastanawiam się na dwoma karmami, albo Royal Canin Maxi Junior, albo ARION PREMIUM PUPPY LARGE czy to dobry wybór?
Wcześniej był karmiony Puriną Puppy.

Chciałbym również spytać jakie dawki, hodowca powiedział, że dwie garści dziennie rano i wieczorem.

Z góry dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bartek_ww']

Chciałbym również spytać jakie dawki, hodowca powiedział, że dwie garści dziennie rano i wieczorem.
[/QUOTE]
Jesteś pewny, że tak powiedział hodowca????????
Takie małe szczenięta karmi się ok. 4 razy dziennie!!!!
A czym teraz karmisz? Szczeniętom nie zmienia się karmy w ciągu jednego dnia. Przy zmianie karmy należy robić to przez kilka dni mieszając karmę z coraz większym udziałem karmy na którą chcesz przejść. Karma Royal Canin Maxi Junior jest bardzo dobra, co do ilości należy przeczytać informacje zawarte na opakowaniu i postępować zgodnie z zaleceniem producenta.
Pamiętaj o regularnym odrobaczaniu psa i o okresowych szczepieniach. Ale to masz napisane w książeczce zdrowia. Zakładam, ze hodowca udzielił Ci szczegółowych informacji na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak mi powiedział hodowca (jeżeli chodzi o karmienie).
Wczoraj kupiłem w weterynarza, PEDIATRIC JUNIOR LARGE DOG (Royal Canin), z tym, że cena tej karmy trochę mnie przeraziła (40zł 1kg).

Dzięki za informację na temat mieszania karm, już dzisiaj drugi posiłek mu wymieszałem.
Kupiłem mu jeszcze dzisiaj Royal Canin Educ. Co sądzie o tym przysmaku?
I już ostatnie najważniejsze pytanie, wczoraj wyczułem w okolicy żeber zgrubienie długości ok 2 cm (nie jest ono na żebrach tylko po skórą). Co to może być?

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Niepotrzebnie kupiłeś taka droga karmę. Ta [url]http://www.telekarma.pl/p6207/royal.canin.maxi.junior.active.15.kg.kalendarz.htm[/url] kosztuje 12 zł/kg i jest aboslutnie odpowiednia dla weimara. Co do przysmaków, to nie mam opinii, nie daję takich rzeczy, szkoda pieniędzy. Moje psy przepadają za szynką, marchewką i jabłkami.
Co do zgrubienia to trzeba obserwować, jeśli nie zniknie trzeba pokazać weterynarzowi.
Z ciekawości - z jakiej hodowli pochodzi Twój pies?

Link to comment
Share on other sites

To był jednorazowy zakup, zamówiłem mu już bytowego RC.
Jeżeli chodzi o hodowlę brałem go hodowli prywatnej.

Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ to mój pierwszy wyżeł mam z nim trochę problemów :), ale byłem na to gotowy decydując się na niego.

Od dwóch dni ma dwa razy w ciągu dnia jakiś amok, najgorsze jest, że gryzie przede wszystkim mnie oraz moją żonę. Nie mam zamiaru go bić czy stosować jakichś form cielesnych wychowania.
Ma trzy zabawki do gryzienia + but.
Niestety jego zainteresowanie jest nimi jest minimalne.
Jakieś metody wychowawcze?
Słyszałem o izolacji na 3 min.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bartek_ww']Jeżeli chodzi o hodowlę brałem go hodowli prywatnej.
[/QUOTE]
Tak sądziłam. "Hodowca", który twierdzi, ze 7-tygodniowy pies może jeść 2 razy dziennie to nie hodowca, a zwykły producent, czyli pseudohodowca.
Szkoda, że nie zainwestowałeś w rodowodowego weimara .....
Życzę Ci, żebyś nie miał kłopotów ze zdrowiem swojego psa.
[URL]http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php/?page_id=37[/URL]
[URL]http://www.stoppseudohodowcom.org/[/URL]
[URL]http://www.pseudohodowle.ovh.org/smutna-prawda-o-pseudohodowlach.html[/URL]


ps. Co do "amoku" to normalne. To dziecko. Wystarczy kara werbalna.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki,

Już prawie je normalnie, jest Kochany i cudowny.
I na pewno o jego zdrowie zadbam, dlatego też piszę na tym forum i biegam do weta.
Jakbym miał jeszcze jakieś pytania na pewno się zgłoszę :)
Jeszcze raz dzięki za dobre słowo.

PS, Nawet jeżeli okazał by się pseudo wyżłem, to w naszym domu i tak już znalazł sobie miejsce, w ciągu 5 dni stał się jego integralną częścią :)

A i jeszcze jedno, na pewno nie był dobrze karmiony, skoro po 200g w ciągu dnia jest nabity jak balon. (dwa dni temu).
Już zjada całe szczęście 220 dziennie, ale do optymalnej dawki jeszcze trochę brakuję.

Pozdrawiam,
Życz powodzenia mi i Korkowi :)

I zapomniał bym, może komuś się przyda w przydatku gryzienia reaguję na Piii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...